Tři bratři (2014)

V rámci české produkce paráda, ale na všechny ty zpívánky a rýmovánky a logické nesouvislosti jsem už asi fakt moc velká. Takže čtvrtou hvězdu bohužel nepřihodím.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Seriál táhnou skvělí herci, ale jinak je to tak naprostá slátanina, že moc nechápu, jak se producentům vůbec povedlo je přesvědčit, aby se do něčeho takového pustili. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych se nudila, takže hezké tři hvězdy.

Romeo and Juliet (2013)

Neoriginální, prkenné, zbytečné. Někteří herci byli fajn (Giamatti, Lewis) ale bohužel představitelé hlavních rolí působili jako plyšoví medvídci a takhle chabé šermířské souboje jsem taky už dlouho neviděla. Hvězda navíc za hudbu.

Nebraska (2013)

Tak tuhle nominaci na Oscara jako vážně ani trochu nechápu.

12 let v řetězech (2013)

Jako není to špatný, to ne... ale na pátou hvězdu něco přece jen chybí. Precizní, možná až příliš odosobněna režie jako by nedokázala vymáčknout z diváka emoce tam, kde by měla. Herecké výkony standardně super, ale motivace některých postav zcela nevysvětlená (SPOILER - pokud chci inkriminovat otroka, kterej chce, abych za něj poslal dopis, tak si přece počkám, až ten dopis budu mít v ruce, ne?), kamera super, ale někdy mi to připadalo jen jako samoúčelné malebné záběry na západy slunce nebo pole cukrové třtiny nebo zasněně utrápené oči hlavního hrdiny, prostě zbytečné zpomalovačky. Co ovšem musím uznat, hudební doprovod i zvuk filmu sedí jako p*del na hrnec. Takže ano, stojí za shlédnutí, ale ne, podle mě si Oscara nezaslouží.

Diana (2013)

Romantická selanka, která by mohla být o komkoli a o samotné Dianě nám skoro nic neřekne, takže dát její jméno celému filmu mi přijde úplně mimo. Chemie mezi hlavními hrdiny nulová, herecké výkony mdlé, Naomi se sice snažila, ale prostě se Dianě ani nepodobá, takže vlastně ani nevím, k čemu tenhle film měl být.

Špinavý trik (2013)

Třetí hvězda za bezchybnou výpravu a úžasné herecké výkony (ačkoli Jennifer Lawrence podle mě byla obsazená špatně - hrála skvěle, o tom žádná, ale prostě v té roli měl být někdo jiný). Příběh samotný tak maximálně na dvě hvězdy a to už vůbec nemluvím o manýristickém skákání zprostředka na začátek a potom na konec a nepříjemných a nekonzistentních voice-overech (proč některé postavy mohou děj komentovat, ale jiné ne?). Jak jsem někde četla: I liked American Hustle more when it was still Silver Linings Playbook.