Zlodějka knih (2013)

Kniha mě rozbrečela. Film taky. Takže příběh svoji sílu neztratil, ale jinak mě filmové zpracování příliš nenadchlo. Přitom není moc co vytknout - herecké obsazení na jedničku, malebné záběry kamery... nejvíc mi vadil německý přízvuk. Jako vážně? Proč? Buď to natočte německy, nebo prostě na začátku stanovte "toto se odehrává v Německu" a nechte herce mluvit bez přízvuku. Divák není idiot a nezapomene na to, neboť mu to budou připomínat všudypřítomné rudé vlajky se swastikou.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Není to úplně pětihvězdičkový film, to ne. Ale já se u něj tak dobře bavila a mám z něj tak dobrý pocit, že tam tu pátou hvězdu vrazím. Walterova awkwardness je k sežrání a je to něco, s čím se až bolestivě dobře dokážu ztotožnit, záběry z Islandu mě zase nutily vykřikovat "Tam chci jet!" a vtípky a gagy taky na jedničku. K tomu všemu snad nejvydařenější soundtrack roku 2013. No nekupte to.

Thor: Temný svět (2013)

Scény, ve kterých je Loki, jdou až ke čtyřem nebo pěti hvězdám, ale zbytek mě tak trochu zklamal. Vyprázdněný příběh působí jako slátanina ve stylu "rychle, musíme něco napsat a natočit pokračování, a je nám jedno, jak moc to bude přesvědčivé", která si navíc bere, kde může: Pán prstenů, Star Wars atd. Takže ve výsledku celkem zábavný průměr, který neurazí, ale ani nenadchne, a v hlavě zůstane jen jediná otázka: Jak to ten borec Loki udělal?

Království (2013) (seriál)

Je to fakt divné. Kostýmy krásné, ale naprosto anachronické, hudební doprovod super, ale k "historickému" seriálu se fakt nehodí, a se skutečnou historií to nemá vlastně vůbec nic společného... Kouká se na to fajn, ale uráží mě, že si tvůrci takhle bezostyšně hrají s dějinami. Vždyť by stačilo postavy přejmenovat a máte zcela originální příběh.

Rivalové (2013)

Až na to, že Zimmer bezostyšně použil motiv z Rains of Castamere, to vážně nemá chybu. Formule jsem nikdy nemusela, ale silné příběhy a strhující herecké výkony rozhodně ano, a Daniel Bruhl je tady v životní formě. Hezoun Hemsworth se taky celkem snaží a střídání závodních pasáží s dialogy a vybroušenými Nikiho hláškami odsýpá přesně tak, jak má. Vypadá to, že dva nejlepší filmy podzimu se s premiérou sešly na jeden den!

Gravitace (2013)

Pátá hvězda je za to, že jsem dala na rady a šla na Gravitaci do IMAXu, umím si fakt představit, že kdekoli jinde to bude nebetyčná nuda. Ale takhle nemám jinou možnost. Vážně, lidi, nechoďte na to jinam. Přijdete tak o 80% zážitku.

Párování (2000) (seriál)

Coupling jsem objevila úplnou náhodou a už po prvním díle musím říct, že asi zklamaná nebudu. Hodnocení si nechám až na dobu po shlédnutí víc epizod, ale takhle od srdce jsem se u televizního seriálu nezasmála už dlouho!

Muži v říji (2009)

Ani drama, ani komedie, ani dokument, ani příběh... jen podivná všehochuť, která nakonec nikam nevyústí. Vtipný byl jen mrkající premiér...

2 $ocky (2011) (seriál)

Působí to na mě stejně jako 30 Rock - sitkom, který řada lidí z mně nepochopitelných důvodů zbožňuje, ale pro mě to je zábava na jedno použití. Ne, že by to nebyla sranda, navíc Max je skvělá a vůbec bych neváhala kvůli ní změnit orientaci... Ale hlubší dojem to na mě neudělalo.