Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Přiznávám se bez mučení, jsem cílová skupina. Austenovou zbožňuju, všechny verze Pýchy a předsudku zbožňuju, komedie se zombíky zbožňuju, tohle prostě točili jen a jen pro mě. P.S. Sam Riley je od nynějška můj nejoblíbenější Mr Darcy ever.

Ve znamení lásky (2016)

Až mi chlap udělá to, co hlavní hrdina hlavní hrdince ve 43. minutě, taky si ho vezmu.

Stíny nad Jerichem (2016) (seriál)

Povedený seriál se silnou hlavní hrdinkou, která častěji zachraňuje hrdinu než naopak a vůbec boří většinu zavedených klišé pro ženské postavy v historických filmech a seriálech. Hans Matheson je moje láska navždy. Ale jednu hvězdu strhávám za to, že seriál nepokračuje a tudíž konec vyústil tak trochu do blba.

Hřebík v hlavě (2015)

Takový to, když točíte politickou satiru a postprodukce vám ji sestříhá na romantickou komedii... Tohle asi mohl být dobrý film ve stylu Wese Andersona, ale bohužel.

Vojna a mír (2016) (seriál)

Dokonale obsazení herci, nádherná hudba, skvělá výprava, poctivé britské herectví, a hlavně, teď už nemusím číst tu bichli!

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad) odpad!

Našla jsem svoji brakovou televizní zábavu, pořad tak nebetyčně blbý, že na něj prostě musím koukat dál. Pořád je to odpad, protože kombinace Superstar, karaoke a travesti show si nic jiného nezaslouží, ale Adam Mišík jako Miley Cyrus včetně koule bylo něco, co jsem vždycky chtěla vidět (aniž bych o tom věděla).

Pan (2015)

Filmy Joea Wrighta se mi vždycky vcelku líbily, hlavně taky proto, že si umí vybrat dobrý materiál. Ale u tohohle filmu jsem si celou dobu říkala, proč mu sakra nikdo neřekl, že tohle je pořádně blbý nápad? Hudba vykradená z Jak vycvičit draka, naprosto nesmyslné využití písniček od Nirvany a The Ramones (to si hráli na Moulin Rouge nebo co?), jedno klišé za druhým, scénáristické berličky, za které by se měly lámat ruce, přehnaně barvotisková triková výprava... Prostě čeho je moc, toho je příliš. Jedna hvězda za Garretta Hedlunda, pro kterého mám slabost.

Řekněte jaru, ať letos nepřichází (2015)

Proč chodit na hollywodské válečné spektákly, když můžete jít na tohle? Skutečný film, jehož režiséři prožili boje na vlastní kůži, sledují afghánské vojáky v dobrém i zlém, podávají jejich životy a postoje bez komentáře, objektivně a přitom lidsky. Je to velká síla. (A Michael McEvoy je zatraceně sexy, pozn. překl.)

Sázka na nejistotu (2015)

"I have a feeling, in a few years people are going to be doing what they always do when the economy tanks. They will be blaming immigrants and poor people." Na to, jak málo rozumím americký (a vlastně jakýkoli) ekonomice jsem se skvěle bavila. Dokonalý střih, působivý soundtrack, skoro dokumentární styl, nápad s vysvětlováním a oslovováním diváka (hlavně vtipně shazující hlášky "tohle se fakt stalo/tohle se nestalo") a bravurní herecké výkony (navzdory divným vlasům všech a solárkovému opálení Ryana Goslinga). Za mě jo.

Room (2015)

Síla. To, že na Oscara není nominovaný Jacob Tremblay, je největší fail Akademie letošního roku.