Moje ségra má prima bráchu (2014)

Bill Hader pro mě vždycky byl ten chlápek z vedlejších rolí, na kterého okamžitě zapomenu a s daným filmem si ho ani nezačnu spojovat. A pak taky ten chlápek z SNL. Ale v tomhle filmu předvedl něco neskutečnýho, takže za to ta pátá hvězda.

Hledač min (2017)

Takhle by to nenapsal ani nejlepší hollywoodský scénárista. Strašně silný film.

Thor: Ragnarok (2017)

Je to spíš na čtyři hvězdičky. Vážně. Není to pětihvězdičkový film. Ale musím je dát, protože jsem se už dlouho takhle v kině nebavila, a protože Loki je... prostě Loki. Naštěstí si to nehraje na Strážce Galaxie, ale je to svébytný, naprosto Taikův film, kde sice Thor prodělal v podstatě transplantaci osobnosti a hodně míst tak nějak nemá vysvětlení, ale vůbec vám to nevadí, protože LOKI. #LokiForever

Dunkerk (2017)

Vy všichni, co tady dáváte 3 a míň hvězd, jste asi byli na jiným filmu. Tohle byl nářez, a jestli chcete "příběh", kde budou "emoce" a kde si "vytvoříte vztah k postavám", pusťte si nějakou američárnu jako Pearl Harbor a podobně. Tohle byl zatím asi co se týče atmosféry nejvíc přesvědčivý válečný film, co jsem kdy viděla. (Je to válka, sakra, vytvořit si jakýkoliv vztah ke komukoliv není zrovna záhodno!) Hudba naprosto famózní, bez ní by byl film poloviční, Zimmer už se dlooouho takhle nevytáhl. Herectví úsporné a výstížné, kamera skvělá, jediné výtky snad směřují k historické věrnosti (SPOILERS ALERT na té pláži mělo být tak o 300 000 lidí víc, Hardyho postava by s letadlem spíš nedělala heroické kousky, ale vrátila se pěkně domů, lodí tam připlulo taky trochu víc a rozhodně nepluly jen jednou, ale několikrát, mockrát po sobě). Ale film funguje, a pokud si ho chcete užít na max, IMAX je v podstatě povinnost.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

Podívejte se na to. Všichni.

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Přiznávám se bez mučení, jsem cílová skupina. Austenovou zbožňuju, všechny verze Pýchy a předsudku zbožňuju, komedie se zombíky zbožňuju, tohle prostě točili jen a jen pro mě. P.S. Sam Riley je od nynějška můj nejoblíbenější Mr Darcy ever.

Vojna a mír (2016) (seriál)

Dokonale obsazení herci, nádherná hudba, skvělá výprava, poctivé britské herectví, a hlavně, teď už nemusím číst tu bichli!

Řekněte jaru, ať letos nepřichází (2015)

Proč chodit na hollywodské válečné spektákly, když můžete jít na tohle? Skutečný film, jehož režiséři prožili boje na vlastní kůži, sledují afghánské vojáky v dobrém i zlém, podávají jejich životy a postoje bez komentáře, objektivně a přitom lidsky. Je to velká síla. (A Michael McEvoy je zatraceně sexy, pozn. překl.)

Sázka na nejistotu (2015)

"I have a feeling, in a few years people are going to be doing what they always do when the economy tanks. They will be blaming immigrants and poor people." Na to, jak málo rozumím americký (a vlastně jakýkoli) ekonomice jsem se skvěle bavila. Dokonalý střih, působivý soundtrack, skoro dokumentární styl, nápad s vysvětlováním a oslovováním diváka (hlavně vtipně shazující hlášky "tohle se fakt stalo/tohle se nestalo") a bravurní herecké výkony (navzdory divným vlasům všech a solárkovému opálení Ryana Goslinga). Za mě jo.

Room (2015)

Síla. To, že na Oscara není nominovaný Jacob Tremblay, je největší fail Akademie letošního roku.