Michael Jackson: Video Greatest Hits - HIStory (1995) (video kompilace)

Tymto vyjadrujem poctu kralovi pop music. Co sa tyka hudby naprosty exemplar ktory predbehol dobu, dokonca svojou famoznou choreografiou dokazal strhunt milionove davy. Co sa tyka jeho nutnosti a prerobenia sa z cernocha na belocha radsej ponecham bez komentara. Bol to on kto vniesol do popularnej hudby novy trend, ktory mnohy ludia napodobnuju a napodobnovat budu i nadalej pretoze Michael Jackson je proste ikona a bude zit v nas i nadalej. Nezmazatelne sa zapisal do analov svetovej hudby. Dvoj-CD History patri snad k tomu najvydarenejsiemu co vzniklo z jeho produkcie. Kral je mrtvy - nech zije kral!

Tom a Jerry - Taťka tě nedá (1957) (epizoda)

Myslim, ze jeden z najvydarenejsich dielov vobec o kocurovi Tomovi a mysiakovi Jerrym. Vecne spolu superiaci o nejaku korist alebo vyhodu. U tohto pribehu to umocnuje i zdatne sekundovanie bulgoga a jeho synka, kedy Tom vzdy doplati na Jerryho chytrost a je biti viac nez syty. Tom a Jerry patria neodmyslitelne k najlepsim kreslenym rozpravkam od Hanny & Barbery studia. Zacali spolu uz v 50 rokoch a rozpravky o T&J su nesmrtelne kedze po cele desatrocia vedia zabavit vsetkych divakov bez rozdielu veku. S urcitou nostalgiou davam 90%

Stalin (1992) (TV film)

Tento pokus o historicku autenticitu bol velmi slusny i napriek obcasnym strohym momentom. Filmu by viac sedela vacsia minutaz. Z pana Duvalla isla i tak hroza a velmi dobre stvarnil Jozefa Visarionovica ktory pokracoval v tom co Lenin zacal. Tento krutovladca ma na svedomi viac nez 20 000 000 ludskych obeti. A vdaka jeho smrti sa nekonala uz tretia cistka celej vladnej komunistikej masinerie. Ako jeden z najznamejsich diktatorov likvidoval a podpisoval vykonstruovane rozsudky smrti denne. Vymyslel kvoty odsudenych, ktore museli byt splnene a to kolko ludi musi byt mesacne usvedcenych a popravenych zo vsetkych sovietskych zvazovych republik. Stalin vladol takmer 31 rokov od Leninovej smrti v roku 1924 az do svojej smrti v roku 1953. To je na tom to najhrozostrasnejsie, ze bol katom hlavne svojich vlastnych ludi, ktory v neho verili. Co je naozaj odstrasujuce, ze dnes este zije nemala cast ruskej populacie, ktora je presvedcena, ze on bol ten spravny muz na svojom mieste. Naprosty zakomplexovany demagog bez akehokolvek citu viedol kruty teror voci vsetkemu zivemu a vladol geograficky 1/6 svetu (byvale ZSSR). Planoval likvidaciu Polska, Ceska, Slovenska, Ukrainy, Madarska, pobaltskych repulik a balkanu s naslednym osidlovanim rusmi. Iba jediny muz mohol dokazat takyto strasny devastujuci vysledok na generacie dopredu a to muz z ocele - Stalin. Nastastie skonal skor nez sa mu to podarilo dokonat toto veledielo. PS: Jednym z jeho dedictiev, ktore nam velky generalisimus zanechal boli komunizmus a pre nas nedavno narodenych i povinny rusky jazyk na skolach.

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

Tak tento diel je jedinecny, pretoze ako v jednom z dvoch dielov celej serie sa v nom rozprava. Komunisticka garnitura zadala Zdenkovi Milerovi zakazku na budovatelsku rozpravku. Zdenek sikovne a ume vytvoril skvost, ktory mal vplyv ako na mladych, tak i na tych skor narodenych a prezil i samotny rezim. Kalhotky predstavovali monterky a kym Krtecek k nim prisiel prechodil celu plejadu zvieratiek, kde bolo vydiet kolektivny duch a kazdy v tom pribehu na niecom malom pracoval. Tento jedinecny vytvor (KRTECEK) zije uz viac ako 52 rokov na nasich obrazovkach. Naprosty unikat ktory sa da pozerat i v dnesnej dobe.

Úžasňákovi (2004)

Tymto akcnym narezom sme sa nechali inspirovat nasimi oblubenymi uzivatelmi a opat sme urobili dobre. Skvela zabava na 90 minut nam pomohla prekonat jeden uprsany mrazivy vecer pred TV. Boli sme milo prekvapeny touto sci-fi nahanackou s otvorenym koncom pre dalsie pokracovanie. Uz dnes sa tesime ako s dielom 2 pani od Pixaru nalozia. Kedze u sci-fi nejestvuju ziadne hranice, tak predpokladam ze sa mame este na co tesit. 85%

Den D (2008) (pořad)

Hovori sa, ze medzi slepymi je jednocko kralom a tak bych to prirovnal k tejto reality show. Na CT1 jedna z velmi popularnych relacii ktoru vraj sleduje 500.000 ludi v Ceskej republike. Niektore projekty naozaj stoja za zvazenie a su hodne investicii, niektore len na smiech. Kazdopadne sa jedna o zdarilu prezentaciu jednotlivych napadov. Zatial vseobecne najoblubenejsie propagacie ktore nedostali od investorov ani halier boli Cokokornouty kde pan Vztekly urobil z toho one man show (84r) a Zalozfirmu.cz kde pravnik dostal do uzkych i samotnych investorov ktori mali velke oci. Len tak dalej konecne je tato verejnopravna televizia hodna mojich poplatkov co sa vobec neda povedat o inych zabavnych relaciach vysielanych na tomto programe.

Marco Polo (1982) (seriál)

Velkolepe predstavenie ktore obcas posobilo ako cestopis, ale kvality serialu predcili ocakavania. Skvela nezamenitelna hudba doprevadza tento cestovatelsky epos. Zdarili vyber hercov z neho robi extratriedu a s radostou sa opat pozriem na tento velkolepy pribeh zivota jedneho obchodnika ktory sa vyda z Benatok a do na mile vzdialeneho Mongolska. Nemalou mierou tomu prospel i perfektni dabing ceskoslovenskej televizie. Uz ako maly chlapci na ulici sme sa hecovali hlaskami typu - mongolsky jazdec nikdy neminie ciel - samozrejme pri detskych hratkach s lukom a sipom.

Návrat Sherlocka Holmese (1986) (seriál)

Kto by si nepamatal na nezabudnutelneho Jerremy Bretta v ulohe Sherlocka Holmesa? Zo vsetkych Holmesov mi utkvel v pamati najma Jerremy - inteligentny, dumavy a vynaliezavy vysetrovatel a patrac. Cely tento serial ma dusnu atmosferu a povestne londynska hmla sa tu da krajat. Napetim prespekovany kazdy diel nas nenecha vydychnut az po finalne "genialne" rozuzlenie. Povestne husle sa rozozvucia ked si Sherlock nevie dat radi aby v zapeti prisiel s jedinecnim riesenim, ktore nas takmer pokazde privedie k pachatelovi zlocinu.

Dexter (2006) (seriál)

Tento serial som prave zacal sledovat a na zaciatok davam styri hviezdy, uvidime ako sa to bude vyvijat dalej. Naprosto netradicny serial kde hlavnym hrdinom je clovek s urcitou odchylkou, je to iba masovy vrah pracujuci u policie, takze veskere praktiky vysetrovatelov ma zmaknute do najposlednejsieho detailu. Velka hra s konkurentom sa prave zacina....

Adam Šangala (1972) (TV film)

Vyborny trojdielny film s prihladnutim na dobu vzniku 1972 sa tvorcom mimoriadne vydaril. Putovave rozpravanie o ceste prenasledovaneho mladika a jeho osudy na potulkach svetom ktore ho nekoniec dovedu az k sibenici. Vyzdvihol by som asi Juraja Kukuru ktory tu podal podle mna svoj zivotny vykon. Jeho postavu som mal vo svojich mladych rokoch ako vzor najhorsieho zlosyna. "Vitaj Adamko, uz ta tu cakame". 85%