• Pohádka

Tele Tele (2000) (pořad)

Škoda, že autoři nedrželi laťku několika desítek prvních dílů, kde se místy daly najít výborné hlášky zasluhující více, než plný počet bodů. Bohužel to vyvážily směrem dolů častější nekvalitní fórky, takže celkově je to za průměr.

Jak bude (2010) (pořad) odpad!

A to jsem si do dneška myslel, jaký mám smysl pro humor. Tak ubohou a trapnou "nešou", navíc servírovanou velice odpudivým obtlouslým hnusákem - tomu říkám stoupající úroveň naší české "televizní" zábavy ;-). Už chybí jen slizák Novotný do dvojky a je to komplet - škoda, že není možné dát nižší hodnocení, než je odpad. P. S. Zlatá paní Veronika (Žilková) v Tele Tele, tak byla občas opravdu vtipná a hňupa dokázala zahrát s bravurou její vlastní.

Pán a sluha (1938)

Ačkoliv mám staré filmy v oblibě, tak tento mě velmi zklamal po scénáristické stránce. Základní myšlenka je sice lákavá, ale děj velmi nudný a téměř o ničem. Nebýt herců jako jsou skvělí Trégl či Plachta, "nedal" bych to až do konce.

Vesmír (2001) (seriál)

Stejně jako obdobný seriál Planety, tak i zde je velice výstižně popsán hlavní "děj" vesmíru, přičemž díl "Šance na přežití" je snad nejpůsobivější film, jaký jsem kdy viděl. Jakékoliv horory jsou oproti tomu "příběhy pro strašení malých dětí". Jediné, za co bych naše tvůrce pokáral, je, že zvolili jako komentátora ženský hlas, které je méně příjemný a srozumitelný, než hluboký mužský (jaký byl např. právě u seriálu Planety).

Planety (1999) (seriál)

Ačkoliv mě filmy typu scifi či cokoliv s vesmírem obvykle nudí, tak tento seriál je výjimkou. Jsou zde totiž narozdíl od většiny ostatních shrnuty skutečně jen ty nejdůležitější poznatky a události a divák tak není obtěžován detaily či příliš odbornými informacemi, jak se tomu často děje. Kromě toho bych vyzdvihl i velice příjemný hlas komentátora.

Víkend bez rodičů (1981)

Příjemný film ze života dvou mladých lidí s výborným hereckým obsazením a solidním scénářem.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Jeden z nejpůsobivějších českých filmů, které jsem kdy měl možnost shlédnout. Pan režisér Vávra zde ukázal, jak geniální člověk to je. Žádné zbytečné efekty, střílení, padání domů apod., jen poctivá filmařská práce a přesto to má daleko větší náboj než dnešní tzv. akční filmy. P. S. Herci, jak už tomu bylo dříve zvykem, předvedli znovu zcela věrohodné výkony.

Running Wild - Live 2002 (2002) (koncert)

Jedno z celkem tří oficiálních dvd (respektive dvou a jednoho VHS) nám představuje živou sílu (dnes již bohužel neexistující) německé heavy power metalové kapely, v jejímž čele byl od počátku vzniku skupiny legendární zpěvák a kytarista s českými předky Rolf Kasparek, přezdívaný Rock´n´Rolf. Tento bard s charismatickým "pirátským" zabarvením hlasu je hlavním tahounem v historii celé skupiny a nejinak je tomu i na tomto "dýfku". Nosič obsahuje celkem 19 kousků, mezi nimiž nechybí ani takové klenoty jako Bad to the Bone, Riding the Storm, Blazon Stone, Prisoners of Our Time či Under Jolly Roger. Jak napovídá samotný název, koncert byl nahrán v německém Osnabrücku v březnu roku 2002 a délka celého "koncíku" je téměř hodinu a tři čtvrtě, což je více, než solidní.

Odpadlík (1992) (seriál)

Vzhledem k dnešním brakům, co běží v televizi, je tento seriál nepoměrně lepší; celkově solidní průměr, tedy tři a půl bodu.

Synové a dcery Jakuba skláře (1985) (seriál)

Nádherný seriál s velmi silným scénářem a špičkovými herci. Výborně a lidsky zpracovaný pohled na období a život v první a druhé světové válce a také na komunistická 50. léta. Doporučil bych jej vřele všem, kdo se zajímají o historii, stejně jako studentům na středních školách. Bez váhání dávám plný počet bodíků. P. S. Všichni "chytrolíni" by si měli uvědomit, že v současné době, kdy seriál hodnotíme, už nejsou podobná díla agitkami, ale naopak jsou pro každého mladého člověka velmi poučnými záležitostmi o tom, jak nesprávné bylo vládnutí soudružské.