• Pohádka

Pat a Mat (1979) (seriál)

Některé díly jsou slabší, jiné průměrně, naštěstí je však zde i dost lehce nadprůměrných scénářů, a proto je to za čtyři. Vřele doporučuji díl Štíhlá linie, protože ten řadím ke geniálním kouskům nejen pro svou vysokou vtipnost :-) .

Život na zámku (1995) (seriál)

Rozhodně nadprůměrný seriál, který sice nedosahuje kvalit těch ze 70. - 80. let, avšak v novodobé historii ČR patří k nejlepším. Přemýšlel jsem pouze nad čtyřmi hvězdami, avšak vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z posledních seriálů, který má nejen kvalitní a promyšlený scénář, ale také skvělé herecké osazenstvo, dávám plný počet.

Zlaté dno (1942)

Pro mě osobně vrchol jak Burianova herectví, tak i jeden z nejlepších scénářů, kterých se kdy tento velký herec zúčastnil.

Když Burian prášil (1940)

Ačkoliv jsem původně byl k tomuto filmu o něco více kritický, nyní po opětovném shlédnutí s delším časovým odstupem musím přiznat, že má něco do sebe. Celkově vzato působí toto dílo velmi zábavně nejen Burianovými hláškami v podobě "alimentačního" diáře či komentářů nejen na svou nezvanou dámskou návštěvu, ale i výbornými výkony jeho tradičních přihrávačů pánů Marvana, Šlégla či Trégla, díky kterým jsou filmy našeho komika století většinou na vysoké úrovni.

Hrdinný kapitán Korkorán (1934)

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi bodíky, ale nakonec jsem se rozhodl pro čtyři díky skvělému panu Šléglovi a Marvanovi. Ačkoliv scénář patří mezi ty jednodušší a ne tak do detailu propracované jako např. Ducháček či U pokladny stál, přesto se jedná o poměrně poutavé dílo, kde se člověk téměř nenudí a je mile baven jak hlavním představitelem, tak i jeho dvorními přihrávači.

U pokladny stál... (1939)

Jeden z nejvtipnějších a nejlepších filmů, co kdy Burian měl. Perfektní scénář, výteční herci a neustálá akce. Paráda!

Ducháček to zařídí (1938)

Jeden z těch Burianových filmů, který si svou kvalitou zaslouží plný počet hvězd.

Ať žije nebožtík (1935)

Místy dojemné, občas vtipné, ale po velkou část filmu i nudné a zavánějící primitivností, tudíž 50%.

Funebrák (1932)

Snad nejslabší film s naším známým komikem, u kterého jsem usínal nudou a kde zcela chyběl humor a vtip. Již nikdy více.

Jak na ryby s Rudou Hrušínským (2011) (pořad)

Velmi příjemně a poučně zpracovaný pořad o tom, jak by se měly správně chytat ryby, jak je udit, jaké jsou problémy s úbytkem ryb u nás, proč je pro opravdového rybáře morální povinnost používat háčky bez protihrotu a mnoho dalších informací pro každého, kdo má rád přírodu. Byl jsem potěšený, že se na filmovém trhu po dlouhé době objevil film, který nemapuje pouze oceány, ale který se zabývá českými říčkami, potoky a českou přírodou, o které víme tak málo, a která je přitom tak nádherná. P. S. Hodnocení odpad může dát jedině člověk s hodně omezenými všeobecnými znalostmi, anebo člověk, který nemá rád přírodu či pana Hrušínského ml., což ovšem nemá co do činění s objektivním hodnocením tohoto pořadu :-) .