• Romantický

Dogani (2011)

Smutná a působivě natočená ukázka lidské špíny a bohužel i reality dnešního světa - doporučuji každému zhlédnout, ale je to poměrně těžké sousto. Viděno 2x.

Sarah Brightman: The Harem World Tour - Live from Las Vegas (2004) (koncert)

Tohle byl parádní koncert, a zážitek v Praze živě ještě lepší, vidět Sáru z pár metrů se nezapomíná :-) Řekl bych že snad i vrchol její kariéry toto představení, skvěle namixovaná podívaná složená jak z tehdy aktuálního popovějšího alba Harem, tak klasických kousků nejen od A. L. Webbera, požitek.

Babo (2008)

Krásná Ha Ji-won, výtečně hrající Cha Tae-hyeon a pomalu se rozvíjející dojemný příběh, který na konci hodně zapůsobí - závěr mne dohnal k slzám i na druhé shlédnutí. A pochopitelně, Praha a Národní divadlo v závěru je slušné překvápko :-)

Ossakhan yeonae (2011)

Vážně moc povedený mix romantiky, komedie, dramatu a trošky hororu, všeho tak akorát a dobře se to zapeklo dohromady :-) A když v tom hraje půvabná Son Ye-jin, není co řešit. Viděno 4x a stále líbí :-)

Wichool (2005)

Jednoduché, smutné, dojemné, krásné, Ye-jin Son opět výtečná. Takhle po druhém shlédnutí v cca 2letém odstupu celkem marně hledám korejský snímek, kde jsem viděl tolik intimností - a ne že bych si při účasti Son Ye-jin tedy nějak stěžoval :-)

Keulraesik (2003)

Tak tenhle kousek byl na mne už malinko moc přesládlý, a z těch dvou dějových linií byla ta současná kapánek slabší, ovšem na druhé shlédnutí s odstupem 2 let stejně musím uznat, že je to fakt nádhernej film s překrásnou hudbou a Son Ye-jin je zde vysloveně k nakousnutí. Od scény u vlaku už jde o srdcervoucí doják, kapesníčky přijdou vhod. Ale najdou se samozřejmě i veselé scénky - např. s odběrem vzorku stolice... :-)

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Potřebuje snad tato trilogie nějaký komentář? Dokonalá práce v každém detailu, povinnost mít ve sbírce pro každého fantasy příznivce, a to samé se týká i soundtracku.

Šepot srdce (1995)

Je to sice jen "poloviční" Miyazaki, ale stejně - wow! Nádherný příběh o první lásce dospívajících dětí a hledání směru do života, s kouzelným vykrmeným kocourkem k tomu :-) S ročním odstupem si to pouštím podruhé a kouzelně to působí i nadále - osobitý snímek a ukrutná škoda, že daný režisér už není mezi námi :-(

Princezna Mononoke (1997)

Miyazakiho mistrovské dílo ve všech směrech - úchvatný příběh, ohromující animace, nápady, poselství snímku, a jako obvykle, brilantní hudba o kterou se postaral opět mistr Joe Hisaishi.

Bu neng shuo de mi mi (2007)

Moc hezký film, zajímavý zvrat a fakt krásná hudba, paráda! Gwei Lun-Mei je kouzelná a na jejím půvabu i hereckých schopnostech stojí většina krásy celého filmu. Prostředí hudební školy kde se to celé odehrává je ideální a pro tento příběh ani nešlo volit jinak, hudební stránka si zaslouží sama za sebe pět hvězdiček a samotný závěr filmu je zejména díky působivé hudbě naprosto ohromující. Jeden z nejkrásnějších romantických filmů co znám.