• Romantický

Keopeuljeu (2011)

Delší dobu celkem průměrná a nezajímavá romantika, ale jak se události začnou zobrazovat z jiných úhlů pohledu, stává se ze snímku poměrně zábavná podívaná kdy se na konci ukáže, jaké dokáží být ženy mrchy - no my chlapi o tom už něco víme že :-)

Baramui jeonseol (2004)

Zpracování se musí ocenit, ale jinak nepříliš zajimavý a občas až moc praštěný snímek na téma lásky k tanci, neduhem je nezdařilý humor, nadměrná délka a celkově zkrátka slabší dojem.

Plačící pěst (2005)

Box s dramaticky zpracovaným pozadím, ale i přes jasně vyslané poselství film nepůsobí zajímavě a poutavě, ani ve sféře emotivní, ani sportovní.

Hra o trůny - Série 1 (2011) (série)

Zvláštní kousek a moc nechápu to všeobecné nadšení. Předně, tvůrci asi nemají moc důvěru ve své dílo, protože se snaží diváka přitáhnout opravdu až absurdně rozsáhlým nadbytkem nahoty, erotiky, nechutných a sprostých řečí, oplzlostí a jiných úchyláren, to svědčí o hodně zoufalém přístupu k seriálu jako takovému – pokud si někdo myslí, že bez masivního rozsahu těchto věcí dobrý seriál nemůže zaujmout, je to velmi smutné. Co se designu herců týče, tak mnozí mají na hlavách účesy jako by právě vyběhli z luxusního módního kadeřnictví :-) No nic. Pokud jde o zápletky, ty občas též dostávají svou ubohostí a provedením dost zabrat, konkrétně např. uvěznění a propuštění skřeta ze zajetí či Drogo a jeho zranění – to tvůrci vážně nemají dost invence, aby události zvládli dát do pohybu nějak smysluplněji než takhle uboze? Je to celkem škoda, protože jinak se příběh rozvíjí celkem zajímavě, má velký potenciál k dalším sériím a výprava nepatří k úplně nejhorším, nicméně výše zmíněné seriálu podráží nohy a motivaci ke zhlédnutí pokračování nenacházím, tudíž se vracím k mé oblíbené asijské produkci.

Horobicheuleul wihayeo (2006)

Tenhle snímek se hodně snaží hrát na emotivní strunu, ale zcela se mu to nedaří, navíc selhává i v humorné rovině, takže u mne bohužel jen průměr i při zajímavé klavírní tématice.

Eonniga ganda (2007)

Celkem pohodové, nicméně občas až moc prdlé a nedostatečně zábavné pokoukání na téma cestování v čase, víceméně ve všech ohledech se tento snímek drží v průměru.

Wooahan geojitmal (2014)

Celkem solidní zpracování tématu šikany, manipulace, falše, přátelství a neporozumnění. Po sebevraždě mladé dívky je třeba postupně rozplést klubko minulých událostí aby vyplul na povrch pravý důvod jejího zoufalého činu. A ač jde o film převážně dramatický, i tak dokáže nabídnout několik velmi vtipných scének.

Bareuge salja (2007)

Tenhle snímek je krásným důkazem, že Korea ulítlé komedie prostě umí, na rozdíl od USA, v jejich režii by z toho byla tragédie. Ty cedulky mne dostávaly - "znásilněná" :-)

Gaewa neukdaeeui sigan (2007) (seriál)

Rozporuplný seriál kde mi trvalo hodně dlouho, než mne dokázal trochu víc upoutat, což nastalo až téměř v polovině. Dlouho jsem neodkázal odbourat pocit prázdnosti při sledování, celé dění bylo nezajímavé a pokud jde o humorné scénky, ty se naprosto míjely účinkem prakticky až do úplného konce. Krom toho hlavní herečka mne vůbec neoslovila, průměrná holka i výkon, chemii mezi ústřední dvojkou jsem rovněž nějak nepociťoval. A pak v 7. díle přijde naprosto absurdní zápletka v přístavu, a nelogických událostí, činů a chování by se našlo o mnoho více – režie prostě potřebuje vývoj postrčit určitým směrem, nedokáže to však vymyslet moc uvěřitelně a v těchto momentech není radno používat mozek. Závěrečná přestřelka působí též lehce ujetě - klasický problém, kdy se střílí jako na honu a najednou z ničeho nic nikdo nic netrefí :-) Ale abych tu nekydal jen hnůj, zhruba od té půlky se na dívat celkem dá (když se moc nepřemýšlí), postavy se začínají hezky vybarvovat, dění i atmosféra houstne, nějaké napětí by tu též bylo a jak to celé skončí není naštěstí jasné od samého začátku.

19-Nineteen (2009)

Dost hloupá zápletka, nicméně i přesto relativně sledovatelný snímek na téma generačních rozdílů, dospívání, snů i přátelství. Divák se na celé dění nesmí koukat příliš vážnýma očima, jinak najde hromadu děr velkých jako vrata, ale ani tak nejde o nijak zázračnou podívanou - nudné to však též nebylo. 65%