• Romantický

Interstellar (2014)

Velmi dobrý film, ovšem zabilo ho mnoho mnoho nedostatků. Předně celý úvod působí poněkud rozpačitě a když se pak objeví NASA, nasadí se tomu koruna: "Chceme abys to pilotoval" - a bum ho, najednou se letí - heh? Nějaké přípravy, testy, zaučení pilota či tak něco, nebylo by? Stejně tak celá cesta až na dané místo probíhá až nadstandardně hladce. Následuje zcela nelogické přistání na planetě u černé díry - pomineme-li obrovskou ztrátu času, kterou to znamená, pak především - i kdyby náhodou ta planeta byla obyvatelná, to by jako lidstvo přestěhovali do těsné blízkosti takové obludy kde se zajisté podmínky mění každou chvíli?! Uf, jdeme dál. Samozřejmě nelze opomenout mnoho zbytečných keců a stupidní chování obecně, takže nuda a znechucení se dostavuje až příliš často. Po dramatu na planetě č.2 pak přichází spojení s poškozenou rotující lodí - zcela mimo realitu samozřejmě. Následující hrátky s gravitací černé díry už snad ani nekomentovat, zkrátka tvůrci se měli držet kapánek více při zemi. Pokud jde o samotný konec, tak o moc pitomnější už to snad ani být nemohlo :-) Ohledně emoční stránky filmu a scén které by měly působit dojemně, tak mne nijak zvlášť nepřekvapilo, že to šlo absolutně mimo mne - za poslední roky už jsem si zvyknul, že tohle dokáží jen asijské snímky - oni totiž vědí jak na to... 66%

Bangkok Traffic (Love) Story (2009)

Celkem příjemná a zábavná romantická komedie - hlavní herečka zde sice vystupuje jako trošku nemožná dáma, ale možná i proto působí tak mile :-) Pochopitelně je nutno vypnout mozek a nepřemýšlet nad tím jak je možné, že takoví dva atraktivní jedinci nemají odpovídající protějšky, ale to už k danému žánru patří. Stejně tak ta jejich častá náhodná setkání působí opravdu moc nerealisticky. Přesto vše se ale člověk při sledování určitě nenudí - humor sice trošku odvazovější, ale drží si svou úroveň a nepůsobí moc přihlouple jako v mnoha amerických snímcích a např. vodní bitky byly příjemným zpestřením :-) Akorát ten konec takový nemastný neslaný, rozhodně by se dalo zapracovat na působivější verzi. 75%

Děti temnoty (2008)

Uf, hodně drsný a těžko stravitelný snímek, nicméně jeho shlédnutí vůbec nelituji - pouze vcelku nevybíravě servíruje bezednou špínu tohoto světa a odpornou povahu mnoha lidí. Emočně slabším jedincům rozhodně sledování nedoporučuji. Pokud jde o mou oblíbenkyni Miyazaki Aoi, tak její půbavy si v tomto prostředí a okolnostech absolutně nebylo možné vychutnat. A ty cachtající se holčičky na konci si taky mohli odpustit...

Dharmaga tongjoguro kan kkadalgun (1989)

Jsem náklonný k mnoha opravdu atypickým a nestandardním snímkům, ale tohle dlouhé duchovno a nikde nic mne opravdu nudilo.

Šónen Merikensack (2008)

Bláznivé, bláznivé a opravdu zoufale praštěné, nicméně zároveň docela dost zábavné, zejména v první půli. Ve druhá části začíná humor skomírat a vážnější tvář filmu příliš nefunguje. Férově je ale nutno přiznat, že nebýt kouzelné Aoi, nikdy bych se na to nedíval a pravděpodobně to ani nedokoukal. Ovšem jak byla na scéně, měl jsem okamžitě úsměv na tváři, já tu holku prostě miluju :-) 68%

Hoši no koe (2002)

Musel jsem si to pustit ještě jednou a v klidu - jak jsem tušil již prvně, jedná se o moc působivý snímek. Animace je sice jednodušší a poněkud kýčovitá, ale přesto velmi líbivá a okouzlující. Samotný příběh opravdu zaujme, při jeho sledování vás zcela pohltí ta prázdnota, samota, opuštěnost, odloučení a dojemnost pramenící z hluboké lásky hlavní dvojice, zejména při krásné závěrečné skladbě je nápor na srdce opravdu silný. Makoto Shinkai, klobouk dolů!

Curugidake: Ten no ki (2009)

Roku 1906 je na podkladě armádního popudu zahájeno mapování a měření v okolí dosud nepokořené hory Tsurugi. Prioritním úkolem ovšem není dobytí samotného vrcholu, nýbrž získání přesných dat o daném území, ač touha dobýt vrchol v srdcích samozřejmě dřímá. Současně se však o dobytí vrcholu pokouší jiná skupinka jedinců a to z horolezeckého klubu. Kdo se dostane na vrchol první a podaří se to vůbec někomu? Snímek nabízí zajímavou podívanou, překrásné záběry přírody a hor, to vše doprovázeno působivou klasickou hudbou. Miyazaki Aoi zde pochopitelně hraje vedlejší roli a příliš si jí neužijeme, nicméně i tak vás její milost a půvab ohromí stejným způsobem jako samotné mohutné hory.

5 centimetrů za sekundu (2007)

Opravdu něžný a na srdci hladící romantický příběh, dechberoucí animace jež vás naprosto ohromí, hezká hudba. Viděno 2x. 85%

Kagehinata ni saku (2008)

Hezký a emočně docela silný film, rozhodně spíše drama než komedie. Snímek sleduje životní trable několika jedinců - mladík Shinya podlehl gamblerství a není schopen splatit nezodpovědnou půjčku, právnička Hisako (Miyazaki Aoi) hledá první lásku své matky, bezdomovec se 20 let protlouká životem poté co opustil svou rodinu, další chlápek se zase na všechno vykašle a stane se bezdomovcem dobrovolně, no a uzavírá to trojice mladíků, kteří jsou plně oddáni mladé zpěvačce Miyako a jelikož se jí stále nedaří prorazit jako roztomilému pop-idolu, dělají vše pro to, aby jí pomohli. A ač to tak na první pohled nemusí působit, mnohé z těchto příběhů mají své souvislosti i minulost. A abych nezapomněl to hlavní - Aoi je tu samozřejmě ukrutně moc půvabná a roztomilá :-)