Pátá vlna (2016)

Kde se na to hrabe Brexit.... vystoupení Británie v celé planety v tomto filmu bylo jednou z lepších pasáží... Už to tu padlo mnohokrát! Skvělý námět, potenciál tak skutečně byl... cokoliv co vypadalo že se rozjede, tak okamžitě zadupali a na konci se z toho stal jen další Twilight... omg... jiný scénář, jiná řežie a mohl z toho být 85% film... škoda škoda škoda

Zloba - Královna černé magie (2014)

Bál jsem se, že to zprasí, co si budem povídat, ale ve výsledku jsem se občas i pobavil a užil si pohádku, jak ji neznám a přitom jsem už slyšel a viděl snad milion dalších verzí. Tahle je parádní :)

Světová válka Z (2013)

Skvělý film s Bradem Pitem. Nové pojetí zombie a ochrany lidí. Dynamický děj, opravdu napínavé scény, s radostí si tento film pouštím znovu a znovu. A podtrženo skvělými soudtracky. 5*

Táta je doma (2015)

Nebylo to tak špatné jako hodnocení na csfd. Byla místa, kdy jsem se zasmál, byla místa mírné nudy, anyway... 75% si za mě zaslouží, po shlédnutí jsem měl pozitivní náladu, dobrý pocit a to je přesně to, co od komedií očekávám.

Deadpool (2016)

0:00:01 - 1:48:52 .... trolling LVL 1000 pro pokročilé. Nic víc není třeba dodat!!! Zaslouženě 5* 95%!!!!

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

"Smíšené pocity já po vyjití z kina měl." Tak nějak by film hodnotil Joda. Budiž mu země lehká. Stejné mám i já. Překvapilo mě, kolik humoru, poměrně nenuceného do filmu dostali a nepůsobilo to výsměch. Dějové si myslím, že nic nového, převratného nepřišlo, nicméně!!!!! - věřím, že to vše, celý tento díl, byl vytvořen jako součást něčeho většího, co zatím nejsem schopen posoudit!!!! Vše funguje, herecké výkony, emoce, humor, slušné soundtracky, plazmový meč (no budiž)... Osobně jsem spokojen a i před smíšené pocity musím dát 4* 85%. Těším se na pokračování!... btw, největší radost mi udělal samotný konec, poslední minuta :)

Sedmero krkavců (2015)

Nečekaně mne pohádka mile překvapila. Znal jsem starší verzi s Ivanou Chýlkovou a ta mi přišla poměrně nudná, fádní, nemasná neslaná, říkejme tomu jak chceme. Tato verze, mimo to, že je natočená moderně tak jí nechybí krásná příroda, poměrně nenucený humor (Martha Issova předvedla velmi dobrý výkon a nedovedu si představit jinou, lepší, sestřičku 7 bratrů), reálné vyvolání určitého strachu v divákovi, napětí, radost i smutek. Za mě 80% zaslouženě!

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Film si rozhodně zaslouží být v červené knihovně. Osobně hodnotím na krásných 80%. Dostal jsem přesně co jsem očekával, trio Jennifer-Josh-Liam dokončili to, co před X lety začali a dokončili to s grácií. Akce bylo dostatek, umírání bohužel taky. Nevím, co bych vytkl, nicméně k dokonalosti mi "něco" chybělo. Velmi oceňuji akční sekvenci s muty v podzemí a emoční výbuch Jennifer ke konci filmu. Teď jen doufat, že přijde do kin další sága, na kterou se budu těšit s každým dílem víc a víc.

Spectre (2015)

Mírné zklamání. Asi tak bych hodnotil tento díl. Byly místa, kdy se mi chtělo usnout, byly místa, kdy jsem se upřímně zasmál (myš a mickey mouse) a pak velké množství scén, které fakticky byly o ničem... čekal jsem mnohem ale MNOHEM VÍC!! Už Skyfall mi mírně vadil, protože šlo o řešení vztahlů Bonda a M, nicméně ve výsledku to byl akcí nadupaný a propracovaný díl. Tohle se dvěma na sebe nenavazujícími konci, které nebyly nic úchvatného.... ach jo.... Bond, James Bond, jsem rád, že jsem do kina na film šel, miluju všechny díly, i ty starší, byl jsem proto i rád, že někdy odkázali na minulé díly - to fandu potěší, ale jinak asi nejslabší ze všech dílů, které Craig natočil. Za mě 65% ... do červené knihovny to bohužel nepatří. Doufejme, že za 3 roky napraví reputaci.... --> abych nebyl přiliš negativní, líbilo se mi na filmu bondovo auto (ehm... vlastně jeho nebylo :D), super hudba a brilantní výkon Daniela Craiga.

Papírová města (2015)

Nevěděl jsem co od filmu čekat, resp. jsem nečekal absolutně nic... o to víc mě však překvapil... na to, že to hrály děcka, no name většinou tak velice povedené vtipky, děj sice může někomu připadat jednodušší, mě však přišel dostačující a ačkoliv nejsem schpen říci, co přesně za poselství film chtěl říct, zanechalo to ve mě stopy. Pěkný film, rád shlédnu znovu :) 4*