Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Toto snáď Lucas nemyslí vážne? Keď som mal dvanásť, tak som tento diel mál rád a pre také publikum je aj film určený. Nezaujímavý rozťahaný príbeh s trápnou romantickou zápletkou v pozadí. Herci nič moc a celkové digitálne spracovanie mimozemských postáv, ako aj pri "Skrytá hrozba" je skôr na smiech. Tie postavičky, materská škôlka nič oproti tomu. Akurát výborná zvuková stránka. Čakal som trocha serióznejší film. Pre mňa najhorší diel. /35%/

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Úplne zbytočný prequel jedného z najslávnejších sci-fi filmov. Lucas sa snažil oživiť starú sériu, ale to sa mu veľmi nepodarilo. Film zobrazuje príbeh Kenobiho a Dart Vadera, ktorý je ešte malý chlapec, známy pod menom Anakin. Star Wars bez Forda, Hamilla, Fisher a impéria, toto Lucas točiť ani nemal. Celé mi to prišlo, ako keby to bolo robené pre mladšie publikum, tie masky a kostýmy hovoria za všetko. Príbeh ma vôbec nezaujal a miestami to už bolo aj dosť nudné (závod Anakina). Snáď za zmienku stojí dobrý herecký výkon Neesona, s ktorým som sa prvý krát stretol práve v tomto filme. /50%/

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Veľkolepé zavŕšenie celej trilógie. Návrat kráľa hodnotím ako najlepší a najvydarenejší diel. Tento film radím medzi tie diela, ktoré sú ozdobou kinematografie. Určite jeden z najlepších, ak nie najlepší fantasy, aký kedy bolo natočení. Znova sa musím opakovať, geniálna vizuálna a zvuková stránka, skvelý herci, scenár a dokonalý príbeh. Aj cez to všetko filmu neodpustím jednu vec a tou je opäť jeho samotná dĺžka. 201 minút pozerať film, nech je akokoľvek dobrý je až príliš. Ako som už raz spomínal Jackson je dobrý režisér, ale tie jeho stopáže sú neskutočné dlhé a ja som sa už nedokázal baviť počas celého filmu. Pri takej dĺžke sa objavia aj hluché miesta, čo je pri takomto filme veľká škoda. Zato dávam väčšinou 1* dole, ale táto trilógia mi behala po rozume ešte dlho po vzhliadnutí, preto sa prikláňam k plnému hodnoteniu. /90%/

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Druhý diel je o niečo lepší ako jednotka. Je viac tajomnejší a akčnejší. Už sa to všetko netočí len okolo Froda, ale ten už ustupuje do pozadia a v druhom pokračovaní sa objavujú aj nové postavy. Opäť je to vizuálne aj zvukovo nádherne, veľmi sa mi tiež páči celkové digitálne stvárnenie. Ale znova musím ubrať na kvalite, pretože ako aj v jednotke, tak aj tu je to zbytočne rozťahané. Vo filme je veľa hluchých miest s množstvom zbytočných scén, kde sa len kecá a Jackson by určite urobil lepšie ak by to zostrihal. Proste nedokázal ma film baviť takmer celé tri hodiny. Najviac ma zaujala záverečná bitka. V príbehu, teda v putovaní Froda do Mordoru sa to veľmi ďaleko nepohlo. Pre mňa najzaujímavejšie scény filmu sú, keď je na scéne Sauronová armáda. /75%/

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Jeden z najznámejších a zároveň najslávnejších filmov natočených podľa knižnej predlohy. Vynikajúca vizuálna a zvuková stránka, herecké výkony a takisto skvelý fantasy príbeh. Za najväčší nedostatok filmu považujem jeho samotnú dĺžku, ktorá je zbytočne dlhá, ako aj celková trilógia. Ostatné diely aj cez tú dĺžku ma bavili oveľa viac ako jednotka. Prvý diel obsahuje málo akčných scén v porovnaní s ostatnými a takisto aj početne množstvo nudných. Keby to bolo aspoň o polhodinu kratšie, tak by som dal väčšie hodnotenie. Jackson robí dobré filmy, ale s tou dĺžkou to dosť preháňa. /69%/

Jezero smrti (2008)

Realistický natočený thriller s veľmi zaujímavou a v dnešnej dobe aktuálnou témou šikana. Tentoraz partia puberťákov bude šikanovať pár, ktorý si išiel oddýchnuť ku jazeru. Avšak film je až príliš jednoduchý s nie príliš dobrým scenárom. Koniec bol výborný, ale tiež aj trocha predvídateľný. Koniec koncov nieje to zlý film, len trocha zaujímavejšie a napínavejšie spracovanie by to chcelo. /65%/

Muž bez stínu (2000)

Vcelku zaujímavý námet s veľmi priemernou réžiou. Začiatok a aj prvá polka filmu bola výborná, najmä po vizuálnej stránke keď sa Bacon menil na neviditeľného. Avšak druhá polka už trocha nudila a ten záver mi prišiel dosť lacný, taký typický americký. O horore by som veľmi nehovoril, skôr sci-fi thriller.

Maska (1994)

Typická americká komédia so svojráznym humorom. Keď som bol malý tak som sa na to dokázal pozerať. Po rokoch mi to už také dobré neprišlo, skôr naopak. Trápny humor pri ktorom som sa ani raz nepobavil. Film je síce originálny, ale zároveň je to aj pekná somarina. Ani Carrey so svojimi typickými grimasami tento film nezachránil. Námet celkom zaujímavý, ale vôbec nie využitý. Skôr mi to prišlo ako keby to bolo robene pre deti, ako pre dospelých.

Policejní akademie 7: Moskevská mise (1994) odpad!

Tvorcom už došli zrejme nápady a celé je to tak stupídne, navyše nový herci sú otrasný suchári. Prvé tri časti si pozriem vždy rád, ale potom to už išlo z kopca. Každým dielom to bolo horšie a horšie a toto je už úplná bezradnosť po všetkých stránkach. Ku komédii to ma veľmi ďaleko, navyše je to strašné nudné. Ak máte radi prvé diely a toto ste ešte nevideli, tak sa tomu radšej vyhnite, pretože budete sklamaný. /15%/

Policejní akademie 6: Město v obležení (1989)

Absolútne zbytočné a stupídne pokračovanie. Nie nesmial som sa vôbec a dopozerať to bolo utrpenie. 1* za starú partu, alebo aspoň to čo z nej ostalo. A Herris s Proctorom sú už tak otrepané, predvídateľné a trápne postavy, bez ktorých by som si vedel radšej predstaviť tento film . /20%/