Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach (1988)

Tak tu už citeľne chyba Mahoney a Zed. Vo štvrtom pokračovaní to už bolo dosť biedne, ale tam boli aspoň spomínaný herci, ktorý ešte ako tak pobavili. Nové postavy, akými bola banda zlodejských tupcov nebola vôbec vtipná. Vo filme ťažko nájsť scény, ktoré by pobavili, no tých trápnych a nudných tu bolo na rozdávanie. /30%/

Policejní akademie 4: Občanská patrola (1987)

Posledný diel s Mahoneym, ktorý bol jeho najslabší. Filmu nepomohol ani návrat kapitána Harrisa. Štvrté pokračovanie už nemá veľmi čo ponúknuť. Po obsahovej stránke je to dosť slabé, zdĺhavý nudný záver a humorných scén je vo filme minimum. Už po tomto pokračovaní mala skončiť celá séria. /45%/

Policejní akademie 3 (1986)

Ak to mám zhrnúť, tak je to lepšie ako dvojka, ale o niečo slabšie ako jednotka. Tento diel mi prišiel najvtipnejší, ale stále tomu niečo chýbalo a koniec filmu bol dosť slabý. Návrat starej party, tentoraz v úlohe inštruktorov, ktorý majú zachrániť akadémiu mi prišiel ako veľmi dobrý nápad. Navyše nový herci boli skvelý, najmä Zed v úlohe šialeného policajta nemal chybu. Nebyť toho otrasného, až nudného záveru, tak by tento diel prekonal aj prvú časť. /70%/

Policejní akademie 2 (1985)

Už to síce nie je také dobré ako jednotka, ale stále sa dá na to pozerať. Vtipné scény už nemajú takú razanciu, ako v predošlej časti, ale aj tu sa nájde zopár, ktoré pobavia. Nový herci ma nijako zvláštne nezaujali a trocha mi chýbali niektoré staré tváre z jednotky, ako napríklad Bailey, alebo aj Gaynes, ktorý dostal minimum priestoru. /60%/

Policejní akademie (1984)

Z celej sérii určite najvydarenejší diel, ostatné sú už podstatné slabšie. Pre mňa filmová klasika o kadetoch policajnej akadémii s nezabudnuteľnými postavami. Nie je to síce ten typ komédii, kde by ste sa išli roztrhať od smiechu, ale celé je to natočené tak, že to pôsobí dosť príjemným dojmom, k čomu samozrejme dopomohlo skvelé herecké obsadenie. Ale nájde sa aj niekoľko skvelých a veľmi vtipných scén. /80%/

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Po vizuálnej stránke mu ťažko niečo vytknúť, ale po obsahovej trocha nudil a aj sklamal. Niektoré scény mi prišli povedomé, ktoré určite dosť čerpali aj zo starších sci-fi. Občas mi to tiež prišlo, ako dobrá rozprávka robená pre deti. Herecké výkony nijako zvláštne nezaujmú. Ako jednorázovka ujde, ale neviem či by som si ho chcel opäť pozrieť.

ProSieben FunnyMovie - Eine wie keiner (2008) (TV film)

Nie je to až také hrozné, ako som podľa hodnotení očakával. Celkom pozerateľný film, ktorý je premenlivo zábavný. Taká vykrádačka filmu Ja som ty a ty si ja. Ale na terajšie pomery je to lepšie, ako polovica amerických teen komédii. Není to až také stupídne, ako som od američanov zvyknutí. Herci ujdú a za výbornú hudbu dávam 1* naviac. /50%/

Tajemná řeka (2003)

Vydarený krimi s veľmi silným príbehom a skvelým hereckým obsadením. Eastwood, ako režiser opäť nesklamal. Film má napínavú atmosféru od začiatku do konca. Takisto skvelá hudobná stránka. Na kvalite mi trocha ubrali niektoré zdĺhavé scény, ktoré ma občas aj nudili. Ale určite by som zaradil tento film medzi tie, ktoré sa aspoň raz oplatí vidieť.

Přenašeči (2009)

Apokalypticky thriller, ktorého téma zostala nevyužitá. Taká nudnejšia road movie s menším náznakom hororu, ktorý je bez krvavých momentov a chýba mu tiež trocha desivejšia atmosféra. Rozhodne sú aj lepšie filmy na túto tému, ale aj tento sa dá pozrieť, ale veľmi nenadchne. Celé mi to prišlo trocha nedotiahnuté, miestami až príliš jednoduché. Ide skôr o psychologický film ako horor.

Návnada (2004)

Úplný nezmysel a strata času. Navyše je tento film dosť amatérsky po všetkých stránkach. 1* za ešte celkom pozerateľný úvod filmu. A vraj to mala byť aj komédia? Ani jednu vtipnú scénu som nepostrehol.