Přežít (1993)

Výborný film, ktorý zobrazuje peklo, akým si národný rugbyový tým musel prejsť. Veľmi realistický natočený, výborná kamera, herci a samozrejme strhujúci dej. Až človeka zamrazí pri niektorých scénach, čo všetko človek dokáže, aby prežil. Akurát mi to občas prišlo trocha zdĺhavé a o niečo kratšia stopáž by tomuto filmu určite len prospela. /85%/

Ledové ostří (1992)

Celkom pozerateľný romanticko-športový film o krasokorčuľovaní. Film ma nijak zvláštne nenadchol. Chvíľami to bolo vtipné, potom zas dosť protivné, najmä postava Kelly. /60%/

Osobní strážce (1992)

Nestarnúca klasika o slávnej speváčke a jej ochrancovi. Filmu nechýba slušná dávka napätia a romantiky. I keď nie som fanúšikom tohto žánru, tak tento film mam rád. Výborné herecké výkony krásnej, dnes už bohužiaľ zosnulej Whitney Houston a charizmatického Costnera. Príbeh veľmi originálny, ale ku koncu mi to už prišlo trocha pritiahnuté za vlasy a už sa našlo zopár scén, ktoré boli zdĺhavé. Ale raz začas sa to vždy dá pozrieť. /80%/

Hercules (2014)

Tak tento film je pre mňa veľké sklamanie. Všetky špeciálne efekty a najlepšie akčné scény, ako nám to sľubovali traileri si užijeme len v úvodných minútach. Toto je najhoršie spracovanie Herculesa, aké som doposiaľ videl. Je to nudné a nezaujímavé. Herecké výkony strašne slabé a Dwayne okrem kopy svalov toho tiež veľa neukázal. Na to akú to malo reklamu a čo všetko to sľubovalo je to bieda a podľa toho aj hodnotím tento film . 2* za záverečnú scénu, ktorá ma jediná zaujala.

Příběh rytíře (2001)

Romantický príbeh Williama, ktorý dokáže zmeniť svoj osud. Táto moderná podoba historického filmu sa celkom vydarila. Malo to zaujímavý príbeh, dobré herecké obsadenie, hudbu a takisto scenár. Miestami to bolo aj vtipné, taká príjemná oddychovka. Akurát čo mi na filme vadilo, bolo až príliš romantiky, ktorá mi už ku koncu dosť vadila. /75%/

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Filmu sa nedá takmer nič vytknúť, možno trochu dĺžka, ktorá zahŕňala aj zopár zbytočných scén. Ide o veľmi kvalitné spracovanie skutočného príbehu jedného z najväčších falšovateľov bankových šekov. Veľmi zaujímavý príbeh, ktorému dopomohlo geniálne herecké obsadenie na čele s DiCapriom a Hanksom. Jeden z mojich najobľúbenejších filmov, čo som od Spielberga videl. Okrem výborného príbehu sa nájdu aj veľmi vydarené scény, ktoré pobavia. Celková štylizácia tej doby bola skvelá. /90%/

Mrtví a neklidní (2013)

Romantický slátanina o tom, ako sa zombie zamiluje a tým v sebe niečo vyvolá a začne sa meniť opäť na človeka. Priemerný film s veľmi originálnym námetom, ktorý je určený skôr pre mladé diváčky. Vtipné scény som ani nepostrehol a herecké výkony boli dosť slabé, najmä Houltov, ktorý mi zrovná sympatický nebol. Myslím, že tento film mal naviac. Dosť premrhaný potenciál.

Přežili jsme Ardeny (2003)

Celkom dobrý vojnový film z obdobia druhej svetovej vojny, ktorý opisuje skupinu amerických a jedného britského vojaka ďaleko na bojovom fronte v Ardenách. Dej je veľmi zaujímavý a aj dosť reálny. Pri hercoch sa neobjavujú žiadne veľké mena, o to viac ma prekvapili a svoje postavy zahrali na výbornú. Filmu možno chýbajú väčšie efekty, viac bojových scén a miestami trochu lepší scenár.

Bastardi (2010)

Vcelku vydarený film, ktorý sa nebojí divákovi ukázať pravdu, čo sa na zvláštnych školách skutočne deje. Film pôsobí dosť prirodzene a ja som sa počas celého filmu nenudil. Možno trocha mi vadili niektorý herci, Rytmus nech sa drží radšej svojho. Na české pomery hodnotím ako jeden z tých vydarenejších novodobých filmov.

Mrtvý sníh (2009)

Veľmi slabý film pri ktorom je pozerateľný iba ten záver. ¾ filmu je iba zbytočné kecanie o ničom. Herecké výkony až príliš priemerné. Zaujal ma najviac námet, ktorý sa dal určite lepšie spracovať. Takisto krásne zasnežené prostredie a to je asi všetko z pozitív. Koniec sa snažil byť trochu humorný, ale veľmi to nevyšlo. Koniec koncov ide o dosť stupídny film.