The Alpinist (2020)

Neskutočný frajer to bol. Veľká škoda, že je jeho príbeh nemal šťastný koniec. Po filmovej stránke tomu nemám čo vytknúť. 5* paráda.

Vábení výšek (2017)

Dokument, ktorý ma nezaujal vôbec. Pred športovými výkonmi klobúk dole, ale filmovo ma to nebavilo vôbec. Mal som pocit, akoby som len počúval nejaký podcast.

Putin (2020) (seriál)

Skvelý a veľmi pravdivý dokument o novodobom Hitlerovi.

Přežít! (2005) (seriál)

Skutočne skvele natočené rekonštrukcie skutočných udalosti, z ktorých až doslova mrazí. Za mňa päť hviezdičková paráda. Nerozumiem miestnych hundrošov, ktorí tomu dávajú 1, alebo 2*. Pre tých čo to nevideli, tak berte to s rezervou a rozhodne si to pozrite.

Zlatí chlapci (2020) (TV film)

Prišlo mi to miestami amatérsky zostrihané. Dokument neprináša absolútne nič nové, je to taká rozkrádačka dokumentov hokejová 80.

Vrcholová príťažlivosť (2018)

Skutočne skvele natočený dokument a našom výbornom horolezcovi, ktorý zdolal všetkých 14 osemtisícoviek sveta. Až som sa čudoval, že to je zo slovenskej réžie, pretože na takúto kvalitu dokumentov zvyknutý nie som a aj preto dávam plné hodnotenie. A Peter Hámor vyzerá byť nie len skvelý horolezec, ale aj človek, s veľkou charizmou. Dobré sa to počúvalo, dobre sa na to pozeralo. Určite si to ešte niekedy v budúcnosti rád pozriem.

Pavúk, horolezec storočia (2018)

Milujem hory, aj lezenie, ale tento dokument ma akosi vôbec neoslovil. Polovica záberov bola z politického prostredia. Miestami nezaujímavé, nudné. 3* dávam z úcty k tomuto skvelému lezcovi. A nadpis je trochu mätúci, mal by niesť názov ,,slovenský horolezec storočia".

Volyň (2016)

Neskutočné silný film o zverstvách, ktoré páchali Banderovci. Film nie je určený pre slabé žalúdky. O to viac ma mrazilo, keď som si uvedomil, že to bolo natočené na základe svedectiev ľudí, ktorí prežili tieto zverstva. Kľudne do popisu žánrov by sa mohol dopísať aj horor. Je smutné, že ľudia dokážu páchať takéto zverstva, teda to už viac ľudmi ani nazývať sa nedá.

Cesta vzhůru (2015)

Neznevažujem v žiadnom prípade športové výkony Jaroša, za to obrovský klobúk dole! Ale po filmovej stránke to bolo slabé. Polovica dokumentu obsahuje nudné rodinné zábery. Taktiež aj hlavná postava musí niečim zaujať. Pred pár dňami som si pozrel 14 Peaks, kde Nirmal Purja dával jeden motivačný citát za druhým, tu som dostal od hlavnej postavy maximálne tak tuberácky kašeľ a jeho zničené nohy. Neviem v čom presne by ma mal tento dokument motivovať. Jedna vec je niečo zvládnuť, ale druhá to aj nejakým spôsobom odprezentovať, aby si divák niečo z toho odniesol.

82 vrcholů (2015)

Športový výkon za 1, filmársky za 4. Mal som pocit, akoby partia filmárskych amatérov sa rozhodla natočiť nejaký trhák. Oceňujem akurát pekné zábery z drona.