Černobyl (2019) (seriál)

Bravúrne natočená rekonštrukcia skutočnej udalosti. Už dlho ma niečo tak nezaujalo, aby som si to musel pozrieť v priebehu týždňa dvakrát. Klobúk dole pred tvorcami. Po technickej stránke to bolo priam dokonalé. Jediné čo by som vypichol je možno trochu hluché miesto vo štvrtej časti, dejová línia kde čistili mesto od nakazených zvierat ma až tak osobné nezaujala, no ostatné časti si u mňa vyslúžili najvyššie hodnotenia. Skutočne človeka až mrazí pri niektorých scénach, čo samozrejme umocňuje hlavne fakt, že toto sa skutočne stalo. Herci boli tiež výborní a skvelá atmosféra je podčiarknutá priam ,,hororovou" hudbou. Seriál núti človeka premýšľať, rozhodne po dopozeraní som mal dosť zmiešané pocity.

Sel8nne (2013)

Hokej je pre mňa srdcová záležitosť a Selanne patril k mojím obľúbeným hráčom, preto som neváhal a hneď si zohnal tento dokument. Tento film ma ale sklamal, čakal som od neho viac. Dokument ide viac do hĺbky jeho života, myslím že by to bolo zaujímavejšie keby sa jednalo viac o jeho hokejovú stránku, taká polhodina do konca bola asi taka najzaujímavejšia, trpke prehry v národnom tíme a potom veľké víťazstvo v podobe Stanleyho pohára.

Grimm (2011) (seriál)

Ďalší seriál, ktorý ma presvedčil, že tieto hodnotenia na CSFD nie sú vždy dôveryhodné. Neočakával som preto od neho nič, no bol som milo prekvapený. Strašne charizmatickí herci (Až na Hannah R. Loyd, malú herečku, ktorá hrala Dianu, toto bol fakt slabý - neherecký výkon), výborný príbeh, ktorý sa odštartuje niekde na konci druhej sérii, žiadna časť ani na sekundu nenudí, stále to graduje, miestami som sa aj dobre pobavil. Za mňa spokojnosť, určite sa to zaradilo medzi moje TOP seriály, ktoré si v budúcnosti vždy rád pozriem. Táto sympatická skupinka ľudí mi bude chýbať, škoda že to nemalo viac sérii.

Manny (2014)

Jedným slovom legenda! Veľmi inšpiratívny a dojemný príbeh o jednom z najlepších boxerov všetkých čias – vo svojej nižšej váhovej kategórii. Z chudobného chlapca, ktorý nemal čo jesť sa stal šampión, ktorého obdivuje celý svet. Jediné mínus dávam zato, že dokument v polke na pár minút odbočil od svojej hlavnej dejovej línii a začal sa venovať peniazom. Začalo sa to točiť ohľadom jeho manažéra, účtovníka a pod. A práve tieto scény ma nebavili a nezaujímali a prišli mi celkom zbytočne.

Rocky Marciano (1999) (TV film)

Dejovo to bolo pozerateľné a až tak veľmi som sa nenudil, pretože to malo pomerne rýchly spád. Lenže po technickej stránke to bol neskutočný amaterizmus. Scény z ringu pripomínali lacný béčkový film. Scenár slabý, herecké obsadenie veľmi zle. Nechápem prečo silou mocou tam museli obsadiť človeka, ktorý vyzerá akoby bol na steoridoch. Pretože Rocky Marciano vôbec nepripomínal postavou športovca a už vôbec nie takéhoto. Takisto mínus dávam za soundtrack, ktorý je síce výborný, ale je ukradnutý z filmu Platoon. Strašne nevyužitý potenciál, ktorý tento film mal.

Tyson (2008)

Úprimná deväťdesiat minútová spoveď Mikea Tysona, ktorá nám približuje jeho kariéru a život bližšie. Ja som bol spokojný, pretože som dostal to čo som očakával. Bolo to natočené priamo, bez zbytočných scén a pravdupovediac som mu uveril každé slovo. Bezpochybne jedna z najväčších boxerských legiend a jeho životný príbeh stojí za pozretie. Človek s veľkým srdcom, ktorý to v živote nemal ľahké a to ho poznačilo.

Šampion Mike Tyson (1995) (TV film)

Na TV pomery ide o slušný film, vzhľadom na to budem aj hodnotiť. Pekne spracovaný Tysonov život, ktorý si drží autentickosť. Mám napozeraných zopár jeho dokumentov a viem že tento film z reality veľmi neodbočuje. Príbeh sleduje jeho kariéru od samého počiatku. Herecký bol tento film obsadený geniálne. Michael Jai White akoby Tysonovi z oka vypadol a to nie len výzorom, ale aj hlasovo mu bol strašné podobný. Vytknem tomuto filmu najmä úplne zbabraný záver. K tej Washington sa už Mike vyjadril a ja pevné verím že to neurobil. Film prestal byť objektívny a ku koncu bol dosť manipulujúci čo mi trochu vadilo. Očakával by som lepšie zakončenie.

Ali (2001)

"Float Like A Butterfly, Sting Like a Bee!" Aliho osobné považujem za jedného zo svojich vzorov a za absolútnu boxerskú špičku. Na tento film som sa veľmi tešil a dá sa povedať, že moje očakávania veľmi nesklamal. Herecké výkony boli výborné a dávam klobúk dole pred úžasným výkonom Willa Smitha. Páčilo sa mi, ako boli vo filme zobrazené najväčšie Aliho súboje a to proti Listonovi, Frazierovi a Foremanovi. Veľké plus dávam že si to zachovalo autenticitu. Veď koniec koncov pri tvorbe filmu Smithovi pomáhal aj sám Muhammad Ali. Dejovo to malo spád, ale začiatok bol trochu pomalší a ten záver mi prišiel taký nedotiahnutý do konca, čo ma trochu sklamalo. Ako skončil posledný súboj, tak skoro okamžite išli záverečné titulky. V tých mohli aspoň spomenúť, že sa uskutočnila odveta proti Frazierovi, kde ho dvakrát porazil. Takisto mi miestami chýbali emócie. Zvuková stránka nebola najhoršia, ale miestami bol ten soundtrack nezaujímavý, ako aj napríklad pri záverečnej bitke s Foremanom mi prišiel ten song dosť suchý. Každopádne hodnotím tento film kladne a v budúcnosti si ho určite ešte rád pozriem.

Jsem Ali (2014)

Dokument ma zo začiatku trochu nudil, no po úvodnej polhodine to začalo byť stále viac a viac zaujímavejšie. Skladá sa to z rôznych príbehov, vyjadrení bud členov rodiny, bývalých boxerov, alebo priateľov. Páčilo sa mi, že sa film nevenoval len jeho boxerskej kariére, ale aj života mimo ringu v ktorom Muhammad Ali dosiahol veľmi veľa. Koniec koncov po vzhliadnutí som mal zmiešané pocity a bol som rád že som si tento film pozrel. Pretože mi priblížil bližšie kým Ali v skutočnosti bol. Odporúčam pozrieť. Ako už bolo spomenuté "Veľká osobnosť v ringu, no predovšetkým mimo neho".

Muhammad Ali: Tváří v tvář (2009)

Musím uznať že ma tento dokument sklamal. Zbožňujem box, Aliho, ale tento dokument bol jeden z najhorších aký som kedy videl. Otrasne zostrihané! Nepáčila sa mi hudba, kamera, scenár. Proste som sa od začiatku nudil. Vyjadrenia niektorých starších boxerov boli nezaujímavé a skutočne niektorí sa zle počúvali. Z úcty k Alimu dávam aspoň 1*, inak by som dal odpad. Sú aj lepšie dokumenty ako napr. "I Am Ali ". Toto bolo pre mňa dosť slabé. A človeka ktorý nesleduje box ten dokument už dupľom nebude zaujímať. Nemalo to žiadnu výraznejšiu dejovú líniu. Chýbalo mi zobrazenie života mimo ringu. Je to len pár nových zaujímavosti ohľadom niektorých zápasov.