Stíny horkého léta (1977)

Pomerne zaujímavý povojnový film o Banderovcoch, okorenení dobrými hereckými výkonmi. Atmosféra postupne gradovala. Našlo by sa zopár hluchých miest, ale s prižmúrením na rok, kedy bol film natočený hodnotím tento film ako nadpriemerný.

Orlie pierko (1971)

Obrovský kvalitatívny úpadok oproti prvému dielu.  Ide skôr o voľné pokračovanie, kde prvý diel skončil bez nejakej hlbšej myšlienky a miestami bohužiaľ aj logickejších súvislosti. Ale pozrieť sa to dá.

Medená veža (1970)

Komorná dobová dráma, s výbornými hereckými výkonmi a krásnym Tatranským prostredím. Určite jedna z tých slovenských klasík, ktorú si vždy rád pozriem.

Budiž světlo (2019)

Na slovenske pomery prekvapivo velmi dobre natocena drama, s miestami az mrazivou atmosferou. Milan Ondrik to zahral bravurne, celkovo herecke obsadenie nesklamalo. 1* davam dole za odflaknuty zaver filmu.

Žít pro vášeň (2014)

Slovenským chalanom dávam opäť klobúk dole za skvelé športové výkony, ale čo sa týka samotného dokumentu, tak ten ma veľmi neoslovil. Miestami chaotický usporiadané zábery, neustále vracanie sa do minulosti a k tomu tie poľské pasáže mi prišli dosť nezaujímavé.

Příběhy tatranských štítů (2011) (seriál)

Skvelý dokument o histórii Vysokých Tatier. A posledná časť ,,Stopy na hrebeni" bola taká čerešnička na torte. Trošku iný príbeh z prítomnosti, ako dvaja horolezci zdolali po hrebeni celé Tatry.  Asi jediné negatívne momenty vnímam v podaní rozprávania toho Poliaka. Bolo to dosť nezáživné pre mňa.

Extrémne premeny Slovensko – Druhá šanca na život (2017) (pořad)

Táto show určite mala svoju kvalitu a dávam takisto klobúk dole pred Marošom Molnárom, pred jeho trpezlivosťou priviesť nechutné tučných ľudí späť k normálnemu životu. Nešlo len o fyzickú, ale aj psychickú premenu. Každý ma právo na druhú šancu, takže ja tento projekt hodnotím pozitívne. Jediné čo vytknem je výber ľudí. Niektorí si túto druhú šancu nezaslúžili a len zbytočne prebrali miesto iným ľudom, ktorí by s tou šancou narobili inak. Bolo utrpenie sa pozerať na pár nechutných  jedincov, ktorí dostali zadarmo drahé prístroje, trénera, stravu v hodnote 2 tis. EUR, operáciu v prípade schudnutia až do 6 tisíc. EUR a aj napriek tomu sa niektoré indivíduá k tomu postavili ležerne a ich prístup k cvičeniu a stravovaniu bol na zaplakanie, čo sa odrazilo nakoniec aj v konečnom vážení. Niektoré príbehy už na začiatku v dokrútkach vedeli chytiť za srdce a bolo jasné, že tie osoby budú chcieť určite urobiť maximum na dosiahnutie svojho cieľa. A práve takíto by mali byť vyberaní.

Durch die Wand (2017)

Príbeh je inšpiratívny, prišlo mi to trochu zaujímavejšie ako Free Solo. Rozhodne by som tento film zaradil k tým lepším čo sa týka horolezectva. Ale z môjho subjektivného pohľadu po vzhliadnutí xy filmov podobného žánru, ma akosi tieto americké lezecké steny už nevedia natoľko zaujať. Začínam mam pocit, že je to stále o tom istom, len s inými bláznami. Samozrejme športové výkony opäť neskutočné.

Messner (2012)

To čo znamená Arnold pre kulturistiku, to isté znamená Messner pre horolezectvo. Jednoducho legenda tohto nádherného športu! Bohužiaľ spracovanie dokumentu mi prišlo trochu lacné a takáto osobnosť by si zaslúžila niečo viac. Ale aj napriek tomu dávam vyššie hodnotenie. Po informačnej stránke sa toho človek dozvie dosť a som rád, že som sa obohatil o niekoľko cenných informácii, zo života tohto "blázna" a velikána.

Bez jištění na El Capitan (2018)

Alex Hannold je bezpochyby obrovský borec a za to čo dokázal obrovský klobúk dole. Ale po filmovej stránke to bolo zbytočné natiahnuté a často prevažovali nudné pasáže z osobného života. Tých jeho solo lezeckých výstupov tam bolo minimálne množstvo. Pred pár dňami som si pozrel The Alpinist a tam bolo látka rozhodne vyššie nastavená. Free solo je trošku prázdny dokument, pri ktorom absentuje lepší scenár. Najzaujímavejšia časť filmu je záverečné zdolanie skalnej steni El Capitan.