K2 vlastní cestou (2020)

Za mňa osobne skvelý dokument, človek má možnosť nahliadnuť do prípravy, čo všetko tento neľahký výstup na jeden z najťažších kopcov sveta obnáša a trochu aj nazrieť z tej psychologickej stránky. Na vyššie hodnotenie mi tu chýba lepšia výprava a hudba, ktorá by viac vyťažila z tej emocionálnej stránky. Ten začiatok s rodinkou bol dosť pomalý a miestami nezaujímavý. Režisérka to až tak bravúrne nezvládla, ako Kolouchová, ale aj tak dávam 4*.

14 vrcholů: Nic není nemožné (2021)

Ako veľký milovník horskej turistiky a horolezectva, už nejaký ten čas Nirmala sledujem na sociálnych sieťach. To čo dokázal je jednoducho neuveriteľné. Opäť posunul ľudské hranice niekde ďalej.  Po technickej stránke je natočené geniálne, bez akýchkoľvek pasáži, ktoré by mohli diváka nudiť. Ja som bol počas celého filmu v napätí a vychutnával si každý jeden moment.

Meky (2020)

Od dokumentu som očakával trošku viac. Miestami to bolo mierne zdĺhavé a bez emócií, výprava trochu chaotická. Keby som nebol Mirov fanúšik, tak by som asi nedal také vysoké hodnotenie. Ale keďže ide o môjho najobľúbenejšieho česko-slovenského speváka, tak som vďačný, že aspoň takýmto spôsobom som si mohol pripomenúť jeho život. Bola to rozhodne legenda, ktorá zanechala nezmazateľnú stopu na hudobnej scéne.

Důvěrný nepřítel (2018)

Neskutočná vykradačka amerických sci-fi filmov o umelej inteligencii. Najviac čo mi vo filme vadilo, boli herecké výkony. Marcinkovej som neveril ani slovo, a v podstate bola pre mňa najviac rušivým článkom filmu.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Rozhodne jeden z najlepších seriálov, aký som kedy videl. Geniálne herecké obsadenie, najmä v podaní hlavných postáv. Je to taký vyvážený mix hororu, komédie, drámy a thrilleru. Dejovo je to tiež dobre vymyslené a pri poslednej sérii to všetko do seba skvelé zapadne. Seriál má ale podľa mňa zbytočných 15 sérii, čo vo väčšine prípadov je to na škodu, pretože si nedokáže udržať vysoko nastavenú látku počas všetkých sérii a mnohokrát dosť vybočí z dejovej línie. Aj v tomto prípade sa našli aj o niečo slabšie série, no ale aj cez to všetko to zanechalo vo mne pozitívny dojem, a určite si tento seriál ešte v budúcnosti rád pozriem.

Horná Dolná (2015) (seriál)

Ja osobne som sa pobavil pri tomto seriály, príjemná oddychovka, s dobrou hudbou a hereckým obsadením (až na tú nepozerateľnú Evelyn, ktorá sa objavila v pár častiach, a všetky tieto časti som kvôli tejto mangalicii radšej preskočil) Ide v prvom rade o oddychovku, pri ktorej má človek vypnúť a miestami sa pobaviť. Pre mňa po dlhej dobe pozerateľný slovenský komediálny seriál, presne od čias Profesionálov som nič v našej TV pozerateľnejšie nevidel. Hodnotím len prvé série, kde hral ešte pán Kožka. Potom už neviem či došli autorom nápady, ale stal sa z toho nepozerateľny odpad, bez štipky humoru.

Dunkerk (2017)

Strašne chaotický a nezaujímavo natočený film. Príbeh to nemalo žiadny, je to len strih akčných scén, ktoré boli síce natočené pekné, takisto aj doplnené skvelou hudbou, no absencia poriadneho príbehu mi tam citeľné chýbala. Z tohto filmu som si neodniesol absolútne nič. Vzhľadom na štandard, na aký som pri Nolanovi zvyknutý, bol tento film pre mňa sklamaním.

Skrytý nepřítel (2016)

Pozerateľne béčko, ktoré neohúri, ale tiež ani neurazí. Z kladov vyzdvihnem najmä námet filmu, ktorý bol pre mňa zaujímavý (hackarstvo), a herecké obsadenie hlavných postáv.

My Honor Was Loyalty (2015)

Pointa filmu bola dobrá, ale celé to bolo zle natočené. Kamera, strih, vizuálne efekty asi najhoršie čo som za posledné roky videl, herci tiež nepredviedli zrovna najlepšie výkony. Jednoducho amatérske dielo.

Stranger Things - Kapitola sedmá: Ztracená sestra (2017) (epizoda)

Milujem tento seriál, ale toto malo byť čo?!! Prečo nechali jednú časť, jedného z najlepších seriálov poslednej doby režírovať podpriemernej režisérke Rebecce Thomasovej? Totálna strata času táto časť, absolútne to nesúvisí s dejom a tú bandu feťákov (pankáčov) ani nebudem radšej komentovať. Túto časť do budúcna radšej vynechám. Za mňa Stranger Things 2. séria má len 8 častí.