Stranger Things - Season 2 (2017) (série)

Výborné pokračovanie skvelej jednotky. Atmosféra bola temnejšia. Dej bol akčnejší, epickejší. Nové postavy sa mi taktiež páčili. Takmer dokonalé pokračovanie až na jedinú vec. A tou bola siedma časť s názvom "Chapter Seven: The Lost Sister". Nechápem načo to bolo dobré. V tom najlepšom ked sa dej gradoval prišla úplne zbytočná dejová línia ohľadom minulosti "EL". Nezmyselné postavy, nudný a nezaujímavý dej. Nabudúce ked budem opäť pozerať druhú sériu zvážim či nevynechám túto zbytočnú časť.

American Horror Story (2011) (seriál)

Hodnotím len prvé dve série. Všetky ostatné sú jeden veľký nepozerateľný odpad. Pri pozeraní prvej a druhej sérii som sa doslova nemohol odtrhnúť od obrazovky. Už dávno ma tak nejaký seriál nezaujal. Veľmi kvalitné prepracovaný dej, výborné zvolení herci, dobré napísaný scenár a pútavá hudba. Takže pre mňa top seriál. škoda len že ďalšie série boli takým veľkým sklamaním. Každá séria ma iný dej, postavy, ale toto už nemalo ani hlavu ani pätu.

Původní (2013) (seriál)

Príjemne pokračovanie jednej dejovej línie z Upírskych denníkov, kde príbeh sa venuje rodine pôvodných upírov. Postava Klausa bola od začiatku pre mňa dosť zaujímavá, takže som rád že dostal väčší priestor v samostatnom seriály. Seriál je plný zvratov, zaujímavých postáv. Ak sa Vám páčili Upírske denníky tak Vás záujme aj toto. Kvalitou sa síce nevyrovná prvému zmienenému seriálu, pretože miestami mi to prišla ako taká stereotypná dráma o rodine, ale za pozretie to stojí. Akurát vytknem prvú sériu, ktorá bola nezaujímavá a nudná.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Tento seriál som odpísal skôr než som ho videl. Priateľka mi neustále vravela nech si ho pozriem. Vždy som to okomentoval "takéto sprostosti ja nepozerám". Vždy som mal mienku ohľadom tohto seriálu, že sa jedná iba o ďalšiu romantickú slátaninu pre ženy, ako to bolo pri Twilighte. No opak bol pravdou. Prvá séria bola síce trochu nudnejšia a prvých päť častí som musel popretáčať, ale ku záveru prvej série to bolo stále zaujímavejšie a od začiatku tretej som sa od tohto seriálu nemohol odpútať. Malo to veľmi pútavý dej, výbornú hudbu, strih, skvelé herecké výkony a to najmä postava Damona (Somerhalder), ktorá bola navyše dosť vtipná. Pre mňa sa tento seriál rozhodne zaradil medzi moje top, ktorý si určite s odstupom času znova rád pozriem. Trochu ma ale sklamali posledné dve série, ktoré boli dosť slabé a výborne tempo z predchádzajúcich sérii si nedokázali udržať. Navyše ten záver bol plný nelogických konaní hlavných postáv a možno by seriálu pomohlo ak by to malo o polovicu sérii menej.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Pre mňa nezáživný a nudný seriál so slabým hereckým obsadením. Prvá séria pozerateľná, druhá ma už nebavila. Rozhodne sa nestotožňujem s tunajším hodnotením.

Vikingové (2013) (seriál)

Výborný seriál s fantastickou hlavnou postavou, Ragnarom Lothbrokom! Tomúto seriálu som nedával žiadnu šancu, keďže podobné filmy ma veľmi nezaujímajú. No ostal som prekvapený. Vizuálne veľmi pôsobivo natočené, herecký bezchybné zahrané a príbehovo čo raz zaujímavejšie. Výborná hudba, dobrý scenár a takto by som mohol pokračovať. Jediné mínus dávam za nevyrovnanosť jednotlivých sérii.

Prvních 100 (2014) (seriál)

Začiatok bol trochu nudný, ale tak po 4 častiach sa to pomaly rozbehne. Od druhej sérii som sa prakticky nemohol odtrhnúť od obrazovky. Veľmi kvalitný seriál, ktorý ma milo prekvapil. Dobrý dej, ktorý nie je príliš statický a vždy sa v ňom niečo deje. Herecké obsadenie sa mi tiež veľmi páčilo, hudba bola výborná a akčné scény tiež pozerateľné. Posledná séria trochu začína byť nudnejšia, akoby autorom dochádzali nápady, ale snáď nám bude mať ešte čo seriál ponúknuť. Každopádne za prvé série si vyslúžili svoje miesto medzi mojimi obľúbenými seriálmi a rozhodne si ho pozriem rád znova.

Logan: Wolverine (2017)

Slabšie ako jednotka, lepšie ako verzia z roku 2013. Polovica filmu bola nudná. Tá druhá časť bola o niečo akčnejšia a zaujímavejšia, ale i tak nejako zvlášť neohromila. Miestami mi to pripadalo ako taká komédia a od toho záveru som tiež očakával rozhodne viac. Mám rád nových X-menov, ale tento film u mňa ostal ďaleko za očakávaniami. Druhý krát by som si to už asi nepozrel. Ocením najviac výborné "krvavé" akčné scény a opäť výborného Jackmana. Ostatní herci nijak zvlásť nezaujali. /60%/.

Unfriend (2016)

Tento film mi stál v notebooku asi tri mesiace, až kým som sa konečne odhodlal si ho pozrieť. No ostal som veľmi milo prekvapený, pretože išlo o vcelku slušný horor! Dejovo to bolo nápadité, v napätí som bol od začiatku do konca a hlavne malo to dobrú myslienku. Páčilo sa mi prepojenie klasického mysteriozného hororu s modernou dobou. Malo to spád, sympatických hercov a tiež vyzdvihnem výborný soundtrack. Pokiaľ ste fanúšikmi mysterióznych hororov, tak rozhodne odporúčam. Možno trochu slabší záver, ale i tak hodnotím kladne.