Argo (2012) odpad!

Proč v Americe nejsou státní převraty? Protože tam nejsou americké ambasády. A tenhle film je tak blbej, že se ani nesnaží skrývat nebo překrucovat aroganci, s jakou amíci všude, kam se naserou, prosazujou svoje zájmy. Přitom ale, jestli jsem se dobře díval, měl bejt ten "agent" v podání Afflecka asi něco jako kladnej hrdina? Filozoficky vzato teda o hovně. A děj, nebo akce, nebo nedejbože napětí? Ha ha.

London (2005)

Mám rád, když to první půlku nebo spíš dvě třetiny vypadá na odpadovej film, že mě pak na konci mile překvapěj.

Soukromé pasti (2008) (seriál)

Nemůžu se ubránit srovnání s Nevinnými lžemi, a pak jednoznačně vycházejí pasti jako tisíckrát větší brak, hlavně proto, že je tady ten laciný filmařský alibismus "my jen objektivně ukážeme, jak to všechno jde do kopru" a řešení nikde, Ve lžích člověk věděl, kde udělala postava chybu, nebo to tušil, nebo když to ani netušil, stejnak to spělo k nějakýmu rozuzlení. Tady se všichni chovaj tak nějak normálně, jak bychom se zachovali všichni, nebo většina z nás, a stejnak to jde od desíti k pěti. Řikám za sebe, nechte si to. Pokud neumíte nabízet řešení, fakt - nechte si to. To zkrátka nestojí za to brát do ruky kameru, stačí se rozhlídnout všude kolem.

Vyobcovaná (1998)

Mohl to být krásný film, nebýt nesmyslného rozuzlení, které přichází bez varování a zcela bez logiky. Nemám to rád, když se něco nebo někdo ve filmu tváří, že má duchovní rozměr (teď mluvím o postavě Ťina), a nakonec z něj vyleze zcela nekonzistentní jednání hodné žáka páté třídy. Tomu se říká vodění za nos. A to já teda ne é.

Lovci hlav (2011)

Nesporně dobrý film, u kterého jsem se bavil. Ale. Má to na víc, a zádrhel je zřejmě v předloze. Je to stejné, jako když u nás někdo natočí něco podle Viewegha - to prostě z principu nemůže být dobrý film, protože laťka je sice nastavená na maximální úroveň autora, jenže to je pořád žalostně nízko. Prostě - plytké, jako autor sám.

Z miłości (2011)

Že jsou pšonci národ neukojených prasat, je jasné při prvním letmém pohledu na amateri.cz, kde minimálně polovina profilů je polských. No dobře. Co se námětu týká tedy, čistý odpad. Zpracování - ještě horší. Otřesné herecké výkony, postavy ve filmu buďto zpruzelý, nebo šáhlý, nebo směšně polsky kamenný tvrďáci. Kamera taky dementní, vyžívající se v tom, zabírat postavy zezadu. Asi to - no - umění. V díle mají dominovat záběry z natáčení péčka z jakéhosi studia, které jsou ale udělané tak, že jsem se válel smíchy. Takhle se tedy soudruzi vážně v pornoprůmyslu neprcá. Borci jedou jak motorový myši a přitom si rukou zakrývají přirození. Připadá mi to, jakoby autoři chtěli šokovat syrovou realitou, ale přitom ji jaksi ne že zakrývají, ale naprosto obcházejí a pomíjejí tím podstatu. Nějakou psychologickou zápletku neřeším, je představovaná jen neuvěřitelně zastagnovanou bičizkou, která nestojí vůbec za řeč ani jako ženská, ani jako postava. Odpad nedávám vlastně jen proto, že jsem se přistih, že by to bylo víc než za film za celou tu jejich polskou debilní mentalitu.

Nelítostný Parker (2013)

Zábavička se sympatickým drsňákem a důkaz, že ani prdelka pojištěná na 7 miliard není odolná proti zvadnutí (ve filmu vykonstruovali opravdu hóódně absurdní scénu, jen abysme jí mohli vidět v gaťkách). Měl jsem při sledování pocit, že jde o sci-fi, když v nejprofízlovanější zemi světa se silové složky státu redukují na jednoho nadrženého ťuňťu s odznáčkem, který neškodně chodí od domu k domu s notýskem a zapisuje poznatky o drsných zločincích, který se tam proháněj a kradou naprosto nerušeně a bez ohledu na jakékoli ošetřování stop (například ani nespálí auto, kterým páchali trestnou činnost, a klidně přesednou do jinýho a jedou do piči). Zkrátka gangsterka jak za starých dobrých časů, kdy byla v americe svoboda a mohlo se kliďánko žvanit do telefonu o mafii. I když dost pochybuju, že vůbec něco jako tyhle starý časy tam kdy existovalo.

Titanic (1997) odpad!

Tita. Nic.

Záhada Blair Witch (1999) odpad!

Skutečná záhada je hlavně to, proč to neni v žebříčku někde mezi majorem Meisnerem a Waterloo po česku.