Blesk (2011)

Bylo to hezké. Statham tam bije spoluobčany různě zahnutými klacky a pohrabáči. Policejní bičizky s rypákem, že by mohly šňupat brikety (a taky je šňupou). Homosexuální detektiv, který dělá dobře svou práci. Prostě, moc hezké.

Stopař (1978)

Mám rád filmy, ve kterých se nic moc neděje, protože si je můžu pustit odpoledne, když si chci dát dvacet. U tohohle jsem to zalomil asi ve 30. minutě. Poslední myšlenka, na kterou si vzpomínám, byla, že takhle domrndaný zvuk jsem ještě nikdy, ani u toho nejhoršího filmu, neviděl. Ten zvukař by potřeboval nasrat na ruce a nepustit k vodě.

Causa Wardových (1991)

Sice napínavé, ale zase poněkud černobílé drama, které člověka baví, ale nijak zásadně neobohatí.

Jana Eyrová (2011)

Marná sláva, Britové jsou jednička v žánru. Tento film má však více rovin. V prvním plánu sledujeme klasický romantický příběh, který popisuje obsah filmu. Do druhé roviny se však tvůrcům podařilo ukrýt zcela jiný žánr: rozbor vztahu mága a jeho oběti a věrné filmové zpracování všech fíglů, které tito pánové s oblibou užívají. Toto schéma je však diametrálně odlišné od lovestory probíhající na povrchu, a tento kontradikt poněkud ruší - člověk neví, co si o tom má myslet, nebo jestli je to celé sranda. Nebýt závěru, kdy tvůrci zcela rezignovali na propojení obou rovin (nebo si jej - v tom horším případě - vůbec nebyli vědomi), film by byl na pět hvězd.

Svatá hora (1973)

Slepenec oplzlostí, trochu mě na tom zlobilo, vlastně docela dost, že někdo vyplýtvá takových neuvěřitelných prostředků, a teď nemyslím jenom peníze, když potom ve finále to, co má na srdci jakožto sdělení, zase taková pecka není

Náš dědek Josef (1976)

Dosti infantilní slepenec nesouvislých výjevů spojený osobou rádoby lišáckého dědka, který krade, nechodí do kostela, vymýšlí ojebávky na ostatní spoluobčany a je vůbec moudrej jak rádio jerevan.

Legendy: Tajemství Ladislava Smoljaka (2011) (TV film)

Smoljak nebo Svěrák? Jednoznačně Smoljak. Svěrák to prohrál na celé čáře svojí maligní povahou a havlismem. To z tohoto dokumentu docela dobře vysvítá, protože možnost žvanit už má jen Svěrák. Zajímavé bylo i setkání se Smoljakovou můzou (píchal ji? Asi jo.) Dádou, a pozorování toho, co zbylo, když se vytratil sexappeal.

Comprar, tirar, comprar (2010)

Nejedná se o sondu do spiknutí světového židovského nového řádu iluminátů a svobodných zednářů, leč i tak je to dost hořký obrázek současného světa.

Váhavý střelec (1956)

Já furt čekal, kdy se začne střílet, ale (SPOILER:) střílet se nezačalo nikdy. Tříska je mi osobně strašně protivný, vůbec se divím, že takovýho zmrda na tý vojně nechali přežít.

V žáru královské lásky (1990)

Je fakt, že předloha byla v tomto případě extrémně obtížná, protože Klímova knížka je prostě skvost. Na to právě ale film nepůsobí zas tak strašně. Jenom bych trochu polemizoval s postavou knížete, protože Čuk a Gek nebo jak se ten pán jmenuje, na ztvárnění takové tragické postavy prostě nestačí.