Psí kus (2005) (TV film)

Usmolená inscenace u níž neusnou jen lidé s poruchou spánku.

Mechanik zabiják (2011)

Opravdu nevím, jak může dát někdo plný počet hvězd filmu, jehož filozofie se redukuje prakticky jen na nájemní vraždy a největší geroj je ten, který zvládne uniknout léčkám všech zvých kolegů nájemných vrahů a povraždit je jako první. Mně se však docela líbí rezignace na "dobro" a "zlo", protože je to skoro lepší, než když někdo ta dvě zaměňuje a hraje na nás propagandí budliky. Taky se mi moc líbila závěrečná akcička, kdy Statham s Fosterem ve dvojce zlikvidují obrněnou kolonu, to bylo prostě vyvoněný a pět hvězd si to zaslouží. Ámen.

Porota (2003) odpad!

Kousek nejodpornější demagogie a propagandy, v tomhle teda dosáhli soudruzi na vrchol. Takhle se to dělá: svoboda je něco, co vede ke zlu, toť základní postulát. Podbarvit dětskými úsměvy, a pachatelé dobra všech zemí, zvlhněte. Fuj, ostuda Gene Hackmana i Rachel Weisz.

Výměna manželek (2005) (pořad)

Viděl jsem teda jen jeden - a prý vydařenější - díl, a když pominu ten pro mě neuvěřitelný a nepochopitelný fakt, že někdo je schopen (za peníze asi) prát své špinavé prádlo v televizi (a ještě většinou ani netuší, jaký humus to je), tak jsem se docela bavil.

Svědkyně (1991) (TV film)

Já moc tý Bohdalový tyhle role nežeru, ale měla to ve scénáři, no tak se k tomu postavila čelem a celkem dobrý. Vzhledem k letopočtu vzniku je námět ok, dnes už by to bylo dosti obsolentní téma.

Smrt stopařek (1979)

Zejména pokud jste měli někdy mokré prostěradlo po předchozím sledování Arabely, oceníte záběry, ve kterých má Jana Nagyová kozy venku, poněvadž to v Arabele potom už chybělo. Jinak film taky potěší diváky, kteří rádi a se zájmem sledují, jak komunistická policie neváhá vynaložit značné úsilí na rekonstrukci, kde jde o to, aby si svědek vzpomněl, jaké auto vlastně viděl, a za tím účelem se sjedou náklaďáky z půl okresu. Když se pak přihlásí jiný svědek, ani se ho na totéž neobtěžují zeptat. Nakonec ale typicky socialistický šlendrián v policejních řadách všechno v dobré obrátí.

Už dost, šéfe! (2013) (pořad)

Tento člověk má tak silné charizma a jeho každá věta by se měla tesat do kamene, že to zkrátka bude fungovat vždycky. Navíc tenhle formát, i když je převzatý zvenku, vypadá, že byl vymyšlen přesně pro Zdeňka Pohlreicha. Každý díl sleduji se zatajeným dechem a myslím, že to je vrchol toho, co vůbec televize jako médium může nabídnout.

Česko vaří s Pohlreichem ŽIVĚ (2013) (pořad) odpad!

Viděl jsem jen ten díl s Voříškem a nechápal jsem. K čemu jsou tam ty vstupy na dálku vařících grupiček? Abysme viděli, že taky míchaj v rendlíku a hlásej, jóóó, de nám to skvěle, Zdeňku? Já si chvílema připadal jak u pátečního žlutého béčka na nově. Zbytečně rádoby bombastickej paskvil, kdyby prostě normálně Pohlreich něco uvařil, aby se člověk něčemu přiučil, a měl tam dejme tomu ještě jednoho vtipnýho člověka (což Voříšek celkem byl), protože marná sláva, pohotovej to on Pohlreich zase je, tak by to byl myslim ten správnej formát. Takhle? Zlatej Babica! Jo, a Pohlreich mě nasral, jak tam shazoval toho chudáka pilota. Když někoho sjede v ano, šéfe za to, že přechovává v mrazáku hovna s malinama, tak prosím, ale aby si z někoho utahoval, že koktá, to je prostě zcela pod úroveň. Kyselá prdel, a - odpad.

Carmen (2012) odpad!

A hele. kultůůůra.

Spice Girls: Viva Forever (1998) (hudební videoklip)

Asi jediná věc, co od těchhle sladkých prcinek můžu. Krásné, mysteriózní a to, no, vyhulené.