Krásno (2014)

První 1/2 hodinu si to vyloženě říká o vypnutí. Nepřesvědčivé herecké výkony dvojice hlavních představitelů, divnej příběh, že si člověk říká, co to zase je, a hlavně, hlavně naprosto příšernej zvuk. Dali jsme volume nahoru až někam k prahu bolesti, a stejně jsme rozuměli tak půlku z toho, co si tam povídali. Postupně se ale film docela slibně rozjede a jednu chvíli je to teda celkem slušnej nářez. Pak přijde závěr, který je jakoby z jiného filmu. Tuším, že se možná chtěli za každou cenu vyhnout typicky českému rozplizlému sebelítostnému anebo nicneřešícímu konci. Ale povedlo se jim to teda za cenu dost vysokou. Solidní psychologická linka tím závěrem dostává dost na prdel.

Zkouškové období (1990)

Podle mě to není úplně marný film, atmosféru doby zobrazuje celkem věrně. Dokumentuje taky fakt, že většina těch, co skončila v žumpě (a teď mám na mysli hlavně režiséra Trošku) se tam propracovala přes relativně hodnotné počiny. Nikdo by prostě dneska neuhád, že tohle natočil autor Babovřesk.

Bambinot (1984) (seriál)

Blbé seriály se dají rozdělit do dvou skupin: buďto se v nich nic neděje, nebo se toho děje spousta, a jsou to samé kraviny. Sem spolehlivě patří Bambinot. Řetězec nesmyslných zvratů a hovadin. Naštěstí je v něm poměrně velká porce nechtěné situační komiky, a celé to myslím docela dost zachraňuje Janžurová se svým geniálním tikem.

Fotograf (2015) odpad!

Skoro mě mrzí, že jsem tolik odpadů vyplýtval na blbé, hovadské a bezobsažné filmy, protože teď tady na to už mi nezbývá jiné hodnocení než zase jen odpad.

Život a doba soudce A. K. (2014) (seriál)

Soudce A.K. se schovává za paragrafy, za znalce, a rozhoduje nikoliv srdcem, nýbrž v souladu s "právními trendy". Právním trendem míním například to, že si desetiletej fakan řekne, co chce, a podle současného výkladu je právě taková varianta v souladu s jeho zájmy. Všechny tyhle "nemoci práva" seriál mapuje mistrovsky, ale nejsem si tak docela jist, že ví o tom, že jsou to nemoci. Proto ta jedna hvězda dolů. P.S. tak jsem to dokoukal, a i když s některými rozhodnutími vysloveně nesouhlasím, stejně mě seriál dostal a nemůžu jinak než za plný počet (taky díky skvělé hudbě Petra Marka).

Postal (2007)

Jeho film nie je vtip. Je to bohužel realitě mnohem blíže, než si je ochotna připustit i většina těch, kterým se film líbil. O těch, co dávají odpad, ani nemluvě.

Šofér (2014)

I přes spoustu sympatických herců (hlavně Ray Liotta, toho mám rád..) a bombastický styl vyprávění jsem po chvilce došel k závěru, že se jedná o veliké bezobsažné nic, které se snaží tvářit jako supr film. Po 20ti minutách jsem se rozhodl dál v této onanii pro hloupé američánky nepokračovat a film vypnout a smazat, což mě naplnilo docela obstojným uspokojením. Za to teda dávám jednu hvězdu - že aspoň rozhodování, zda film dokoukat či nedokoukat, mě nestálo mnoho úsilí.

Sedmého dne večer (1974)

Podle mě se jedná o vynikající krimi thriller, který celkem věrně zobrazuje řadu věcí: jednak absurditu zadrátovaných hranic, kde byli zmrdi ochotní a schopní sejmout člověka jen za to, že chtěl jít svobodně z bodu A do bodu B, potom taky to, že slušný člověk, když jednou spadne do léčky systému a nechá se zavřít, už navždy bude pro tento systém představovat ztělesnění všeho zla, a konečně, jakým způsobem fízlové bezskrupulózně a bezohledně rozkládají lidské vztahy, jen aby dosáhli svého. Absurdita toho posledně jmenovaného je ve filmu ještě podtržena tím, že nakonec řeknou, promiňte, a teď bychom potřebovali, abyste nám pomohl. Vynikající.

Natali (1968) (TV film)

Buninovy povídky jsem kdysi hltal, ale tohle... tohle bylo fakt škoda filmovat. Anebo se původní námět rozplynul v sebelítostném a bolestínském kňourání jednoho zmrdečka, co zasunul, kam potřeboval, a ještě z toho vyvázl bez ztráty kytičky. Taky jsem nepochopil, proč musel Františka Šlégra nadabovat Abrhám, jeho postava tím získala o 100% více homosexuálního potenciálu. Zbytečný film.

Muž na drátě (1985)

Vynikající psychologicko-kriminální drama s prvky hořké komedie. Hlavní hrdina sice od začátku dělá drobné chybičky, na které by mohl dojet (například zalže policii, že z hospody odjel proto, že tam právě přicházeli kolegové z práce - na to by každý fízl zareagoval otázkou, a jací kolegové, a už by si to šel ověřit...), přesto se však dlouho drží v sedle a zdá se, že přechčije policii i kriminálníky. Vaz mu zláme až něco, s čím nikdo - ani já ne - nepočítal. Nevím, proč má tenhle film tak nízké hodnocení. V osmdesátkových detektivkách je to rozhodně něco netradičního, a patří to podle mě do poměrně vysokého nadprůměru.