• Thriller

Na tuhle nemám (2010)

Verbale, nebuď tak zapšklej. Jestli jsi čekal univerzální návod, jak si konečně vrznout, chápu, že jsi z filmu zklamaný. Vůbec by mě nenapadlo hledat v této komedii nějaké motivační či morální prvky. Já se hlavně bavil. Baruchel sice není od pohledu sympaťák, ale snaží se hrát a v tomto filmu je navíc hodně v pohodě. Některé scény jsou až nečekaně originální a vtipné, stejně tak i vztahy mezi postavami, které dost povedeným způsobem krystalizují. Všem hercům tleskám. A konečně i scénáristovi. Tento film má v sobě více podnětů k zamyšlení, než se může na první pohled zdát.

Drive (2011)

Tento žánrový hybrid je potenciálně návykový skrze hudbu, takže kdo se s ní mine, má nad tímto snímkem vyhráno. Mimo to jde jen o romantickou omalovánku, kde platí pravidlo, že čím déle se hlavní postavy na sebe culí, tím vyšší je pravděpodobnost následného headshotu, šroubováku v hlavě a podobně. Ryan je jinak dobrý herec, ale ty akce se mu tady moc věřit nedají. Ikdyž nakonec, co by Štír neudělal pro lásku, víme?

Bez soucitu (2010)

Travolta sebral vizáž Kingovi ze Slayer a na stará kolena se dal na aikido. Steven Seagal má teď těžkou konkurenci.

Prometheus (2012)

Veliké překvapení (nic moc jsem nečekal), které mi přirostlo k srdci. Škoda jen hloupého a divně prostříhaného scénáře. 78% Chci to o hodinu delší!

Výheň (2011)

74% Konečně zase něco, co jsem dal na jedno shlédnutí. Je to survival, road movie i kanibalistický exploitation v jednom. The Road byla hollywoodská kostýmní exkurze kolem popelnic. Hell je syrová nihilistická žumpa v decentním balení.

Vendeta (2011)

Jéé, tady to zase překypuje záští vůči mladému Coppolovi a tomuto vcelku povedenému akčnímu thrilleru. No to nesmíte mít děcka zase tak velké oči. Hle, já si film stáhnul nazdařbůh a nakonec z toho bylo náhodou pěkné kino. A že nejsem vůbec divácky přežranej a vypasenej jako ten verbální dobytek tady, tak si k hodnocení ještě jednu rudou přidám. Zduř.

Úkryt (2011)

Moderní variace Noemovy archy ve stylu Shyamalanova Znamení. Dostal jsem přesně to, co jsem čekal. A nášupem alegorický přesah a mnohovýznamovost. 79% (Chastain je ovšem příšerná. Afektovanější snad než Lucka Bílá.)

Stud (2011)

Artově uhlazená snobárna a úchylárna à la Single Man, plná bolavých smyčců, s nimiž je izolace krásná i tragická zároveň. A tak trochu Americké psycho na antipsychotikách. 70% (Fassbenderova klobása k tomu jistě leckoho zostudí.)

Zrůda (2003)

Charlize Theron je zrůda.