• Thriller

Cell (2016)

Konec špatný, všechno špatné. Skoro.

Podfukáři 2 (2016)

Tahle nápaduprostá akční jízda poplivala moji shovívavost dlouho před tím, než jsem s hrůzou zjistil, že má více než dvě hodiny. Kristepane, to i ten Joyecův Ulysses je podstatně kratší. Navíc se tahle zhovadilost nesnaží po celou svoji stopáž o nic jiného, než jenom dětinsky zakecat trapnost svojí existence. S virtuozitou nešikovného, nervózního iluzionisty tak na vás bude chrlit jeden filmový trik za druhým ve snaze odvést vaši pozornost od scenáristické prázdnoty. Nebuďte za debily.

Temné kouty (2015) odpad!

Plochý scénář s naivním příběhem a nepravděpodobným vývojem událostí. Nepříliš logické chování postav, jejichž motivy se s rozuzlením ukážou být natolik nesrozumitelné, že nemají šanci ospravedlnit celou tuhle dvouhodinovou (ano, je delší, než se zde uvádí) detektivní hru. A nedokáže to ani citlivá režie a trpělivé tempo vyprávění. Svým hodnocením možná vynáším až příliš krutý ortel, ale tenhle snímek je podle mě jenom jeden veliký omyl. Nemohu jinak. 15%

Jedna noc (2016) (seriál)

Zrovna se tlemím nad scénou z pitevny, kde patolog s návladní debatují nad penisem afroamerického umrlce a dumám nad tím, co mi vůbec brání tomuhle skvostu napařit 5 hvězd. Je to oduševnělé, je to kreativní, je to opravdové a je to velké.

Vražedné Vánoce (2015) odpad!

Tři ošklivky se během dámské jízdy vloupou do domu, kde sejmou chlápka, který je tam načape. Zbytek děje se pak odvíjí od jejich nesmyslné snahy vyhnout se zodpovědnosti a v již rozmazaném lejnu se ještě co nejvíce vyválet.

Vzpomeň si (2015)

Jednorozměrná anekdota pro sentimentální publikum, kterou kritici přijali po právu chladně (Metascore 52%). Poutavé (až strhující) vyprávění nabízí jinak dosti nepravděpodobný a plochý příběh, který bohužel semtam dost zaskřípe a zašustí papírem. Road movie je to atraktivní hlavně díky Plummerovi a výborně zvolené hudbě, která graduje napětí, avšak rozuzlení (které navíc není ani dobře načasované, neboť se divák vše dovtípí nejpozději těsně před celým tím nechtěným teatrálním coming outem) jen potvrdí psychologickou plytkost scénáře. Ale nemíním lhát, snímek mě fakt bavil, nicméně někdo tu musí zůstat kritický, protože zdejších 80% je strašně moc. Chtěl jsem dát 3 hvězdy, ale nedokážu to. 70%

Ten, který přežil (2015)

The Survivalist je dobrý film, syrový, nezávislý, komorní, téměř němý, postapokalyptický survival s pornografickými prvky. Ale dokoukat jej mě stálo hodně času i sil. 51%

Sacrifice (2016)

Wickermanovský námět s nezáživným scénářem plným logických lapsů a slabým zpracováním bez atmosféry.

Deadpool (2016)

Jo, je to hodně zlý. Humor opravdu tak na úrovni Babovřesk.

I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine (2015)

Tak reálně je tento film asi fakt odpad! Samozřejmě ne pro tu brutalitu, neb na tu se čekalo, ale tady je prostě všechno špatně. Herci jsou příšerní, lokace jsou velice úsporné, celé je to hnusně nasnímáno a některé scény jsou ve své předvídatelnosti tak krutě natahovány, že si stihnete nad nimi i několikrát povzdechnout. Je tu bonusově jakástakás psychologická rovina, ale jednu hvězdu mohu dát opravdu jenom za Sarah Butler, do které bych svoji trubku zasunul velice rád. Ikdyž vlastně raději asi ne, že? 38%