• Thriller

Vetřelci (1986)

Už ty úvodní titulky.... :-O

Mlčení jehňátek (1991)

Dnes už mi Lecter přijde trošku stylizovaný (hlavně nemrkat), ale stal se z něj mýtus, strašidelná pohádka, která nás učí temnotě podobně jako kdysy Klekánice. Takže až budou děti zase zlobit, nezapomeňte: Hannibal ante portas!. Ještě si říkám, jak by ta role sekla i Robertu Duvallovi s jeho pomněnkovýma očima. Když připočtu kultovní výkon Teda Levina, opravdu perfektní režii, mrazivou atmosféru a snad ten nejthrillovější závěr, kdy si fakt nepomůžete autosugescemi typu "Je to jen film. Všechno dobře dopadne."

Moulin Rouge (2001)

A jaký je rozdíl mezi tímto a Ein Kessel Buntes??

Disturbia (2007)

Napínavé, se symp. a herecky silným LaBeoufem, ale tak strašně předvídatelné. Co s takovým thrillerem, který jen udržuje napětí, aby pak potvrdil původní podezření hlavního hrdiny? Za celou tu trpělivost vás odmění jenom návštěvou Morseovy garáže a tuctovou akční pětiminutovkou. Ostatně Okno do dvora mě zklamalo stejně. 55%

30 dní dlouhá noc (2007)

Zombie-vyvražďovačky nějak zvlášť nevyhledávám. Tahle měla ale originální atmosféru (ta Aljaška ve studiu mi připomínala komornost Truman Show :-))))), pestrý děj, pikantní gore-scénky a příjemnou stopáž. Pobavilo.

Já, legenda (2007)

Vlastně jde jen o tu atmosféru vylidněného New Yorku, nebo něčeho podobného. Člověk se může zasnít, co by tak podnikal, mít tak vše pro sebe, ikdyž depka by na sebe asi nenechala dlouho čekat. No ale golf by byl asi to poslední.

Sirotčinec (2007)

Ani nevím, za co ty dvě hvězdy. Asi za tu hromádku snapshotů, které jsem za celý film nasnímal. Tím jsem možná ještě prohloubil tu strašnou nudu, co jsem u toho zažil. Za závěrečnou pointu to rozhodně nestálo.

Psycho (1960)

Mně na Psychu vadí pouze jedna věc, stejně jako u většiny Hitchcockových filmů, a to je, že jsou budovány prakticky jen pro první shlédnutí. 96%

Taxikář (1976)

Nádherné mimické herectví Roberta De Nira: "Máš bouchačku?" A Cybill Shepherd je hrozně krásná, což jsem zjistil až zde v detailním záběru. Do pornokina ji ale mohl pozvat vážně jen sociopat. Jinak skvělá finální akce, jaké v poslední době točí snad už jen Cronenberg. 86%