• Hudební

Který je ten pravý? (2017)

Reese nám trochu stárne, ale pořád je to krásná baba. Tentokrát se obklopila mladými zajíčky, kteří její věk jen zdůrazňují. A to není dobré. Navíc je scénář vlastně o ničem, takže ani jako oddychový lehký filmeček na nedělní odpoledne to neobstojí. A to je škoda. Stačila jen trochu obyčejného života, trochu jiskření. Takhle je to nekonečná zbytečnost.

Legenda o Benu Hallovi (2017)

Velmi povedený western. Výborně natočené, výborné herecké výkony. Často to ztrácí rytmus i děj, a to je asi největší problém tohoto filmu. Ale jinak určitě stojí za to ho vidět.

Single Lady (2017) (seriál)

Velmi slabý seriálek. Vtipných momentek tam bylo tak na prsty rukou, a to snad ani ne obou. Hodně oddychové. Ale vzhledem k hlavní představitelce to mělo jistou úroveň, kvůli které jsem to nevypnul už při prvním dílu. Odměnou mi byl parádní závěr celého seriálu. To jsem ani nedutal. Ale i tak nemohu dát více než 2-

Špína (2017)

Začíná to docela zajímavě, ale pak se to zvrhne v rozplizlé psycho, kdy divák jen tuší, co se vlastně děje, ale autoři zjevně nevědí, jak to podat srozumitelnějším způsobem. Je to škoda, protože herecké obsazení se vydařilo. Jen trochu více myslet na lidi, aby to nebylo určeno pro tak úzký divácký okruh.

Odborný dohled nad východem Slunce (2014)

Určitě zajímavé momenty, ve kterých je silně cítit člověčenství. Navíc zajímavé obrázky podpořené použitím černobílého filmu. A Jiří Lábus s Vratislavem Brabencem. Dál už asi nic. Pro širší publikum tento snímek rozhodně určen není.

David Gilmour v Pompejích (2017) (koncert)

Co vytknout? Zkrátka úchvatný těžko překonatelný zážitek. A to jsem to viděl jen doma ze záznamu. Být na místě, asi by mě už v polovičce při One of these days museli vynést v mdlobách. A to nezmiňuji závěrečnou Comfortably numb. Neskutečné. Hudebně, vizuálně, zvukově... A to prostředí. Snad jen The great gig in the sky byl slabší a tato verze mě nezaujala. Dávám 6 hvězdiček z pěti, méně se nedá...

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Ale jo, bylo to zábavné. I když mám Toma Cruise raději jako neohroženého a nezničitelného superhrdinu, tak i tady dokázal přesvědčit o tom, že zvládne i trochu béčkovější roli. Při sledování se mi vybavily staré akční filmy z doby mého objevování tohoto žánru krátce po roce 1989. A tak jsem si to užíval. I když větší hloubku bych v tomto snímku opravdu nehledal. Je to pro zkrácení pátečního večera po náročném pracovním týdnu jako dělané.

Nemilovaní (2017)

Silný film. Nicméně ten chlad proniká až do diváka natolik, že některé scény ani nechce vnímat. A přitom jiné jsou zase neskutečně silné. Ale vždy velmi tíživé, až drtivě k uzoufání. O samotném závěru filmu nechci mluvit vůbec, ten je snad přímo ke zbláznění. Opravdu povedená sonda do nitra lidí, kteří se odcizují jeden druhému a všem ostatním zároveň. 3+

Tulipánová horečka (2017)

Hodně jednoduchý a možná až moc lehký film s klasickou zápletkou záměny. Bohužel se autorům nepodařilo vše, jak by mělo být, a tak divák nezíská po celý film k žádné postavě bližší vztah. Vlastně je jedno, co se děje na plátně, protože od začátku je zřejmé, jak to celé dopadne. A to je škoda, protože to mohl být vzhledem k sympatičnosti ústřední dvojice pěkný biják.

Black Sabbath: The End of The End (2017)

Pro fanoušky Black Sabbath absolutní povinnost, pro ostatní pořádná porce kvalitní muziky. Výborný zvuk i obraz. Občas možná trochu statické na dnešní dobu, ale přece jim už není dvacet. Nápad s balony se povedl, ale takových zpestření mohlo být i víc. Ale jinak, co skladba, to legendární nesmazatelný zářez do rockové historie.

Časové pásmo bylo změněno