• Hudební

Vysoké Tatry: V srdci divočiny (2017)

Uvítal bych více záběrů lesa, majestátních stromů, skal... Zkrátka neživé přírody. Ale pohled na medvěda na špičce borovice je také úchvatný.

Víno nás spojuje (2017)

Bobule po francouzsku. A naprosto jemněji, i když s notnou dávkou potřebné poetiky. Ale o to víc hrabání se v lidských duších, ve vzpomínkách na dětství. A s krásnými záběry na krajinu plnou vinic. Ale jinak to bylo na mě asi až moc lehké a prázdné, takže nemám důvod se vracet. Nechť však každý posoudí sám... 2+

Lady Bird (2017)

Moc pěkný příběh o dospívání. Úplně jsem v tom cítil opravdový život, na který si mohu sáhnout, který jsem prožíval. Tedy skoro, protože na mě to bylo až moc holčičí. Snad proto tu nechávám jen tři hvězdičky. Ale věřím, že ženám musí dávat mnohem víc, protože je o nich. 3+

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Parádní film s působivou atmosférou od samotného úvodu. Napětí je neustále udržováno, i když vlastně zápletka vyznívá do ztracena, až moc do ztracena. Nedává ani prostor si nic domýšlet, protože není co. Nebo vlastně všechno. Ale to, co se děje v průběhu, je zatraceně dobré. A muzika je taky výborná. Úchvatný zážitek.

Zabiják & bodyguard (2017)

Vcelku zábavný film. Akční scény jsou skvěle natočené, okořeněné mírnou dávkou inteligentního černého humoru. Jen ty dlouhé dialogy chtějí zkrátit, až moc to v prostřední části zabíjí tempo a celkový dojem z filmu. I když ten je nakonec velmi pozitivní.

Já, Tonya (2017)

Moc jsem od tohoto snímku neočekával. A vlastně toho ani moc nedostal. Ačkoli první půlka filmu parádně odsýpala, měla skvělou atmosféru osmdesátých let, svižnost, napětí, tak v druhé polovině se to změnilo v patlání se bahnem okolo incidentu s Nancy Kerriganovou. Bylo to až nekonečně ubíjející, nepoživatelné a divácky nešťastně zpracované. Určitě to šlo zkrátit na polovinu, divákovi by to stačilo a pochopil by i tak. Ale jinak jsem byl docela potěšen. 3-

Die Glasbläserin (2016) (TV film)

Příjemný vánoční film o vzniku skleněných ozdob. Vše je tak, jak má zejména v německém filmu být. Dobro a láska nakonec zvítězí nad zlem a nenávistí. A přijdou krásné křehké bílé vánoce. 3-

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Nalákalo mě herecké obsazení a ekologické téma, ale nakonec to byla neskutečná blbost. Ano, když divák přistoupí na hru autorů, že se jedná jenom o zábavu, u které je radno vypnout mozky, tak se to dá vydržet. Ale v tom případě doporučuji vypnout i zvuk a hlavně nevnímat neskutečně pitomé dialogy. Postavy jsou jako z vystřihovánky, což je vynahrazováno spoustou počítačových animací a efektů. Příběh se dá uhodnout ještě před začátkem filmu a opravdu nepřijde jediné překvapení. A co je největší překvapení - nechybí prezident Spojených států amerických. 2-

Rebel v žitě (2017)

Opravdu výborně natočený životopis autora jedné z nejznámějších knih a zároveň jedné z mých neoblíbenějších. Úchvatná kamera, režie a zejména scénář tvoří společně podmanivé dílo s jinak na tu dobu obvyklým životním příběhem. Film má skvělou atmosféru, výběr představitele hlavní role je vydařený. Film o spisovateli jsem si představoval nudnější.

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Celý první díl mi trvalo, než jsem si zvykl na představitele hlavních rolí, na způsob vyprávění, a vůbec na celé odlehčené pojetí dějin. Druhý díl jsem si už docela užíval a fandil jsem Marii, aby to dopadlo dobře. Ale jinak to nebyl takový průšvih a svoje kvality to mělo. Viděno ve slovenské verzi. 2+