• Hudební

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Nová trilogie je opravdu velmi slabá. Ačkoli v minulém pokračování to vypadalo na probuzení a na poslední díl jsem se těšil, tak nakonec se nebylo těšit na co. Řadím ho totiž k tomu nejslabšímu, co z těch devíti filmů vzniklo. Vlastně se jedná jen o ubohou jednoduchou akci v reáliích známého světa. Nepřináší to žádný bonus navíc. Jen zklamání. I seriál Mandalorian je lepší než tohle.

Anatomie zrady (2020) (TV film)

Opět nebudu souhlasit s většinovým názorem. Mně to přišlo velmi dobře natočené, výborně uchopené a skvěle zahrané. Věřil jsem každé postavě a zejména hlavnímu hrdinovi, který byl rozebrán do posledního kousku. Velmi silný příběh, který je na zamyšlení, což bylo zřejmě účelem. Nepůsobí totiž tak jednoznačně černobíle, ale život také takový není a většinou lze jen těžko pochopit pohnutky, které člověka dovedou k nějakému činu, ať už kladnému či špatnému.

Tenkrát podruhé (2019)

Jako myšlenka na neotřelý námět se mi to líbilo. Méně už zpracování, ačkoli jinak mám francouzské filmy moc rád. Bylo to až moc upovídané a statické, místy jsem se hodně nudil. Prostě mě to nebralo tak, jak jsem se na tento film těšil. I když k závěru jsem to zase hltal. Ale dovedl bych si představit žít bez shlédnutí.

Šprtky to chtěj taky (2019)

Další z řady teenagerských komedií, která tentokrát těží už podle názvu ze známějšího staršího filmu o klucích. Bohužel není to tak vtipné a už vůbec ne zábavné. Možná pro puberťáky. Ale pro dospělejší ročníky to postrádá jakýsi přesah.

Ženská na vrcholu (2019)

Krátce po ne moc povedené česko-slovenské komedii Štastný nový rok jsem shlédl další zimní kousek, tentokrát z období vánoc. Námět je dobrý, i když hodně známý. Ale aspoň se bylo čeho chytit, čím se inspirovat. Bohužel autoři ani v tomto případě neopisovali a všechno působí hodně začátečnicky. Skvělé herecké obsazení, které se nabízelo k rozjetí zábavných gagů, zůstává nevyužito. A přitom stačilo tak málo. Druhá dějová linie je pak navíc a zcela nepochopitelná. Škoda, převeliká škoda.

Šťastný nový rok (2019)

Klasický filmeček pro nenáročné dámy, kterým táhne na čtyřicet a ještě věří v krásné prince na bílém koni. Možná svým zpracováním trochu vyčnívá, protože není tak přímočaře pitomý jako bývají ostatní filmy, které jsem měl tu pochybnou čest vidět. Jako jednorázová chuťovka to jde spolknout, když si člověk potřebuje hodně odpočinout od přemýšlení. Ale zábava se nekoná. 2-

Na krátko (2018)

Docela pěkně natočený a zejména kvalitně obsazený televizní film. Děj se nechá předpokládat, nic zajímavého nepřináší, ale také žádným vybočením neuráží. 3-

Chata (2019)

Asi dvakrát jsem se lekl hluku, který přišel po tiché pasáži, ale tím to končí. Příběh úplně na nic, vlastně jsem ho ani nepochopil. A o psychologickém drama nemá smysl diskutovat vůbec. Film o ničem, zbytečná ztráta času.

Dědictví kostí (2019)

Dobře odvedená práce na scénáři i na natáčení. Bohužel až moc rutinně, takže thriller zapadne svou šedostí a nezajímavostí mezi ostatní průměrná dílka, ke kterým není důvod se podruhé vracet.

Opravdová láska (2007) (TV film)

Nic zásadního, kvůli čemu by se divák vracel. Jen jedna epizoda z mnoha, navíc právě ta slabší.