• Hudební

Black Sabbath: The End of The End (2017)

Pro fanoušky Black Sabbath absolutní povinnost, pro ostatní pořádná porce kvalitní muziky. Výborný zvuk i obraz. Občas možná trochu statické na dnešní dobu, ale přece jim už není dvacet. Nápad s balony se povedl, ale takových zpestření mohlo být i víc. Ale jinak, co skladba, to legendární nesmazatelný zářez do rockové historie.

Druhá strana naděje (2017)

Divácky velmi přívětivě zpracované téma uprchlíků, tentokrát jejich zařazení se do společnosti ve Finsku. Nejednalo se o nic náročného, ale hodně srozumitelného. A takové filmy jsou potřeba.

Bratříček Karel (2016)

Jediné mínus na tomto dokumentu je skutečnost, že ho museli natočit Poláci. Karel Kryl by si zasloužil důstojný životopisný dokument od svého národa, ale to ho asi nepotká. Tak aspoň děkuji do Polska, moc děkuji...

Loganovi parťáci (2017)

Parádička. A moc zábavná. I když se to často zapovídalo někam jinam, vůbec to nebylo na závadu, protože to bylo do posledního slůvka velmi zábavné. Užíval jsem si každou situaci, každé slůvko, a to se mi už dlouho nestalo.

50x a stále poprvé (2004)

Ještě jsem to neviděl padesátkrát, ale o něco méněkrát, nicméně i tak se stále pokaždé bavím jako poprvé. Tyhle vtipy mi jdou velmi k duhu. I když zápletka není originální a už jsem ji někde viděl. Zkrátka vtipný, romantický, zábavný film, který se hned tak neomrzí.

Akordy na kordy (2017)

Hodně příjemný film o nepříjemných věcech, které bývají součástí partnerského vztahu. A bylo pěkné pozorovat, jak se s tím nejen tvůrci vyrovnali. Ale i oba hlavní představitelé, mezi kterými to opravdu jiskřilo, i když by občas jiskřit nemělo. Navíc proloženo dobrou muzikou a nekřečovitými vtipy. Opravdu jsem se bavil. 3+

Příběh mého syna (2012)

Příjemný film se zajímavou zápletkou. Scénář je opravdu povedený. Jen škoda, že výsledek je až moc uhlazený, trocha větší hloubky a špinavé reality by dílu prospěla. Ale určitě stojí za to ho shlédnout.

Hwuisaengbuhwaja (2017)

Pohodová oddychovka. Myšlenka je sice originální, snad proto mě tento film už předem zajímal. Bohužel se ji nepodařilo převést do filmové podoby tak, jak bych si představoval. Hodně často děj ztrácí dech a unavuje zdlouhavým vypravováním. Místy se pohybuje v kruhu a do diváka tak vnáší zmatek. A občas je potřeba rychle naroubovat další zápletku a výsledek tak působí silně křečovitým dojmem. Je to škoda, mohl to být pěkný biják. Takhle mám v hlavě jen zmatek. 2+

Pod jedním nebem (2017) (seriál)

Už první díl mě velmi zaujal. Na to, že se jedná o televizní miniseriál, je to natočeno velmi dobře, má to hlavu i patu, nechybí napětí ani momenty překvapení. Výborný scénář nutí diváka neustále sledovat dění na obrazovce, aby mu neutekl žádný detail. To jsem od tohoto počinu, na kterém se podílelo i tolik českých tvůrců a herců, vůbec nečekal. Těšil jsem se na každé další pokračování. Jen ten závěr mi přišel hodně otevřený, nějak se stále nemohu smířit s tím, že je to opravdu konec. Výborné dílo s vynikající atmosférou a velmi dobrými herci, kterým se dá věřit každé slovo.

Den, kdy se můj táta proměnil v keř (2016)

Příjemný dětský film, který dospělému diváku toho moc neřekne. Vše je zamlžené, ale asi to tak má být. Nicméně i tak si myslím, že pro děti musí být některé pasáže až moc zdlouhavé. Například nekonečná jízda autobusem, kdy se pořád jen jede a jede a vůbec nic jiného se neděje. Ale poselství je jednoznačné a konec šťastný, možná až moc dojemný. Ale u dětských filmů by to tak mělo být.