Prázdniny (2006)

Docela klasická americká romantická komedie, akorát trochu víc protáhlá, což jí ale neuškodilo. Sice tam byly scény, u kterých jsem se, i přesto že jsem se na to díval sám, cítil "trapně", ale některý mě zase pěkně pobavily. Například jak se Amanda (Cameron Diaz) pořád snažila rozbrečet bylo docela komický, to že se jí to nakonci povede bylo ale už docela jasný. 60%

Hra (1997)

Fincher je borec. Režisér, jehož filmy fakt stojí za to. Vždycky, kdy jsem si už myslel, že to nemůže být hra mě rychle vyvedl z omylu. Napínavý do poslední chvíle, kdy jsem fakt už myslel, že skočí a konec, ale ne, zase mě překvapil. 85%

Skafandr a motýl (2007)

Sice hodně povedený drama z francouzské dílny, který podtrhlo "příběh inspirován podle skutečné události" a taky se mi líbil pohled 3. osoby, ale přesto to bylo na mě moc... Řekl bych až nudný. I přes ty dost možná pěkně výstižný pocity a myšlenky postiženýho člověka locked-in syndromem jsem se nemohl zbavit toho dojmu, že se polovinu filmu vykládala jen ta speciálně upravená abeceda. 60%

Achilles a želva (2008)

V umění se fakt nevyznám a tady jsem moc nepochopil co nám tím chtěl básník říct, v tomto případě spíš malíř. Další věc, kterou nechápu je proč se film řadí do kemdií. Je pravda, že jsem se u několika scén pousmál, ale blíž to podle mě mělo spíš k dramatu. Jinak docela slušně podivnej příběh, s pomalu stárnoucím a bláznícím hlavním hrdinou, byl až na ten černej humor docela odlehčující. 60%

Mikulášovy patálie (2009)

Tohle je srdcová záležitost. I když jsem nikdy nebyl moc horlivej čtenář, tak tohle byla snad moje první knížka, a podle mě na film dost těžkej námět. Každopádně jsem byl překvapenej, jak strasně podobný to knížce bylo a jakou parádní komedii z toho udělal Tirard. Hodně jsem se u toho pobavil, paráda. 80%

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Klasická "Lynchovka" - absolutně jsem to nepochopil. Po filmu jsem se musel hodně zamýšlet, abych došel vůbec k nějaké teorii jak to všechno mohlo být. Každá scéna skrývá svoje tajemství, bez kterýho se těžko chápe celej film. Ale každopádně hororová atmosféra k nepochopitelnýmu příběhu docela sedí, dokonce se mi to líbilo i víc, než Mulholland Drive. 75%

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Musím říct, že animace naplnila moje očekávání, ta byla skvělá. Taky se mně líbily pěkně udělaný bitky, kterých bylo víc než dost, ale občas připomínaly spíš hru, než film. Co se mi ale nelíbilo byl ten strašně divnej průběh děje, kterej jsem na začátku ani vůbec nepochopil, což bude možná tím, že jsem nehrál hru, ani neviděl Last Order. 60%

Pařba ve Vegas (2009)

Težko hodnotit, jelokož jsem to shlídnul s dabingem a ten byl strašnej. Ale jinak celkem dobrá komedie se solidní zápletkou, ve které mi přišlo neuvěřitelný co všechno se dá stihnout za jednu noc. A fotky nakonec mě fakt dostaly. 75%

Ip Man 2 (2010)

Nejdřív jsem myslel, že tohle bude už trochu slabší než jednička (lepší to být skoro už nemohlo), hlavně po tom pomale rozjíždějícím se začátku. Každopádně po skončení filmu, když jsem si s otevřenou pusou řekl "WOW!", si myslím, že ju i předčil. Je to fakt první film, kdy jsem z celýho srdce přál číně porazit západní země v boxu. Myšlenka byla perfektní, dokonalá hudba, skvělý, přehledný bojový scény (zamiloval jsem se do rychlosti Ip Mana), parádní děj, a hlavně! Naprosto nezapomenutelná koncová scéna v ringu, u které jsem byl úplně naměkko. 90%

Ip Man (2008)

Když jsem četl "snímek nabízí velkou porci bojových scén", nenapadlo mě, že toho bude chvilama až tolik. Ale z těch záporných věcí bych tímhle asi skončil. Jinak bojové scény krásně zapadly do skvělýho historickýho dějě. Scéna kde Ip Man bojuje proti deseti japoncům je dechberoucí. Tleskám ve stoje, prostě precizní ukázka čínské kultury. 90%