Stoker (2013)

Pro neznalce staré předlohy to byla celkem zajímavá podívaná s výbornou kamerou, slušně divnými hereckými výkony a vcelku zdařilým rozuzlením. Na víc než průměr to však není.

Aldabra: Byl jednou jeden ostrov (2014)

Hezký dokument s moc povedenými záběry, které sice nedosahují kvalit zahraničních dokumentů, ale hlas a slova Oldřicha Kaisera zase vše vyvažuje.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Škoda, velká škoda zazděného potenciálu zajímavého námětu. Scénář je totiž docela slabý a tak ani plejáda dobrých známých herců věc nevytáhne z nedokonalá průměrnosti. Přesto těžký námět a slušné zpracování si zaslouží rozhodně uznání.

Zpívej (2016)

Roztomilé, vkusné, plné super písniček. Tohle je přesně ten typ filmu, který se líbí i rodičům, kteří mají radost, že se jejich děti dobře baví. Bavit se u toho i sám je pak neskutečně příjemný bonus.

Strašidla (2016)

Klasický Zdeněk Troška, havárie od začátku do konce. Plejáda velmi dobrý herců je zmasakrována dementním scénářem, který nejlépe následují katastrofální herci ve vedlejších rolích. Přesto všechno se nemůžu ubránit dojmu, že je to jeden z nejlepších Troškových filmů poslední doby:-)

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Toma mám rád, ale tohle je prostě zase nuda jako u předchozího dílu. Tak nějak nedotažený a ničím zajímavý scénář, trochu opuchlý Tom a ničím hroziví záporáci. To je na jednoduchou podívanou bohužel málo.

Jedna noc (2016) (seriál)

První díl super, poslední dva také dobré. Jinak ale docela nuda, která se vleče na můj vkus příliš pomalu a s velmi malou dávkou zajímavého děje a postav. Snad jen Turturro je výborný, ostatní nekazí ale nijak neexcelují.

Bezva ženská na krku (2016)

Roztomilá nenáročná česká komedie s dobrým hereckým obsazením, trošku slabším scénářem a pozitivní atmosférou. Sice se člověk za film ani moc nezasměje, ale tak nějak to nevadí, protože se dívá na český film, kde nikoho nezabíjí, sympaťací jsou skutečně správní a záporáci zůstanou špatnými. Prostě nic nepřekvapí a nic nezklame.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Gibson prostě brutální hrdinné válečné filmy umí. Znovu řemeslná práce, která baví po celou dobu, neskutečné bojové scény a americký patos, který se ve finále dá snést. Jen tak dál...

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Vcelku dobré pokračování čarodějných příběhů. Velmi dobré triky, dobří herci a jen drobně delší délka než by byla ideální. Celkově lehký nadprůměr.