Terapie láskou (2012)

Příjemnej film, nečekal jsem že zapůsobí až takhle. Naprosto z něj srší dobrá nálada, i teď po dokoukání se cítím líp než předtim. Cooperova nejlepší role, a vůbec, v tom filmu se na vrchol dostali úplně všichni. Ten hate tady ve vrchní vrstvě komentářů neberte vážně, to si jen parta čuráčků bez smyslu pro cit honí péra :)

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Po trojce rozhodně zlepšení ale kvalit prvních dvou to nedosahuje ani zdaleka. Jsou to hodně slabý 4 hvězdy. A ta instantní whisky v kostce byla geniální.

Lovec trolů (2010)

Rozhodně nejoriginálnější found footage od Blair Witch. Trollové jsou udělaný pěkně, hned první lesní troll budí respekt a scéna je napínavá. Finále je epické. Taky je plus to, že se film nebere vážně (samotnej nápad s křesťanstvím, nákresy trolla atd). Pátá hvězda za Kvelertak na konci. :)

The Collection (2012)

Konečně slušnej thriller (NENÍ to horor kurva už) kterej nenudí a řemeslně je bezchybnej. Začátek je celkem masakr, pak to upadne do klasický slasherový naháněčky plný pastí, prostřední část filmu je asi nejslabší, ovšem ke konci se přidá napětí který se doposud neobjevovalo a finále graduje jak kráva. Samotnej konec pak neni tak neoriginální jak by se čekalo. Ve filmu je parádní hudba čemuž se nelze divit jelikož jí dělal Alec Puro, bubeník kalifornskejch Deadsy. A nechápu proč to tu všichni srovnáváte se Saw? To jako odteď je každej film s nášlapnou pastí kopie Saw? V tom případě je jeho kopie i Rambo a jakejkoliv film z Vietnamu vy chytráci.

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Těžko tomu věřit ale je to ještě horší než první remake. Leatherface je zde vyobrazenej jako totální debílek, větší hrůza jde ze šerifa, kterej taky táhne celej film, jelikož je geniálně zahranej (koho bavil Full Metal Jacket bude tady doma). Hlavní postavy nesympatický čuráci, doufal jsem že je co nejdřív někdo počmárá motorovkou a bude konec. A taky mě už začíná srát jak připadne role hrdiny v novejch hororech vždy ženský. Některý klasiky jsou na tom stavěný, ale ve filmech jako tenhle už je to fakt směšný.

Já, legenda (2007)

4 hvězdy pouze pro verzi s originálním koncem, bez něj průměr.

Můj soused Totoro (1988)

Psát komentáře k Miyazakiho filmům je jednoduchý, protože se člověk víceméně pořád opakuje. Opět se musí vyzdvihnout nápaditost při tvorbě lesních tvorů, ať už jde o kočkobus nebo samotnýho Totora. Totora jako takovýho si snad nejde nezamilovat, v každý scéně (bohužel v méně než by se čekalo) jsem se jen usmíval a sledoval ho i když vlastně jen stál a kulil očima. Což je opět kouzlo Miyazakiho filmů, kde je vše tak obyčejně neobyčejné.

Ruiny (2008)

Jakkoliv se zdá horor o vraždící kytce nudnej, je tohle zázrakem docela zábava. Banda nesympatickejch teenagerů-turistů jede s árijským kámošem do džungle hledat árijskýho bráchu kterej se někde zdržel. Dorazí až k mayský pyramidě kterou hlídaj původní majitelé. Dostanou se až na vrchol jenže dolů už nebudou moct protože Májové na ně dělaj ramena a sundaj kohokoliv kdo by se chtěl jít do džungle vychcat. Tak se rozhodnou přečkat nahoře a budou doufat že ti dole se unaví. Jenže nahoře řádí hyperinteligentní břečťan se schopností kohokoliv posednout. To je pak řešeno amputací nohy která jako by vypadla z dokumentu Jak se rozhodně noha neamputuje. Nechybí ani celkem překvapivej (i když docela nesmyslnej) zvrat kdy naše milá kytička praktikuje vyzvánění telefonu jako by se nechumelilo.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Normálně bych dal čtyřku ale díky tomu že je zde tolik hovad co ve filmu půlku věcí vychválí a pak daj odpad nebo jednu hvězdu jen kvůli tomu že je tam i ta druhá půlka musim jít na pět. Jako fanoušek herní série jsem spokojenej, sice už to neni takovej námrd jako první díl, přesto je to však kvalitní Silent Hill se vším všudy. Napínavej, s hnusákama a mlhou na každým rohu a naprosto perfektní Yamaokovou hudbou (sice vytrhnutou ze hry ale koho to sere?). Pokud tohle má bejt odpad, proč jsou teda všichni vyplácaný například z Resident Evil 1 nebo Extinction? Těžko říct, ale svedu to na to že jste zkurvenci. LIVINGDEAD tradičně ultra dementní komentář, škoda že v tom kině neuhořel, měl by krásnej 3D efekt a já klid.

Cosmopolis (2012)

Naprosto chápu všechny co film hodnotí špatně, na druhou stranu chápu i ty co jsou z něj vedle. Je totiž zvláštně jinej, nic podobnýho jsem ještě neviděl. Od začátku do konce se jedná jen o sled na sebe nenavazujících scén zfromovaných do filozofických rozhovorů o moderním světě a jeho budoucnosti. Postavy se objevujou a zase mizí aniž by se člověk dozvěděl jejich jméno, natož si k nim vytvořil aspoň trochu vztah. Film je díky tomu silně nepředvídatelnej, jenže právě proto je člověk zvědavej co se stane dál. Celej den ve filmu graduje a z obyčejný cesty k holiči se stává Falling Down pro intouše. Nevěřim tomu, že všechny ty rozhovory měly dávat smysl, a jsem si jistej tim že některý ani neměly ten smysl mít. Výjimku tvoří tak 50% rozhovorů s manželkou, kde to Patizón trefně shrnul větou MLUVÍME JAKO LIDI, protože s nikym jiným tak nemluví (včetně Benna na konci). Bohužel ty první dvě třetiny jsou asi nejzajímavější, od nejvygradovanější a asi nejzábavnější scény na basketbalovým hřišti už film ztrácí dech a závěrečná natahovaná scéna už je odzívaná, zpestřená špatně zahraným průstřelem ruky a zakončená efektním ustřižením v klíčovým momentu. Hvězdy jsou hlavně za podivně zvrácenou atmosféru která zastiňuje hnusnou hlavní roli a bude mi ležet v žaludku minimálně další týden. A hlavně, božskej soundtrack :)