Jednou se vrátí (1991) (TV film)

Další průměrný zpracování jinak celkem slušný kingovky.

Kronika (2012)

Závěrečnej nářez lepší než v Avengers.

Pavouci (2013)

Na téma pavouků bych rozhodně vyjmenoval lepší filmy (horší na druhou stranu taky), každopádně tohle zkazilo pár zásadních věcí, kterejm se dalo v pohodě vyhnout. První věc je točení asi na třech ulicích pořád dokola. Pokud jste čekali invazi pavouků v obřím městě, nedočkáte se, babouci totiž lezou pouze kolem jednoho bloku a sem tam (víc než dost) se podíváme i do tunelů metra. Druhá věc je vzhled pavouků, zřejmě si někdo prosadil jejich futuristickej vzhled takže kromě obří prdele a osmi nohou se s opravdovejma pavoukama neshodujou prakticky v ničem, tim pádem z nich podle mě ani nejde strach. Navíc neustále řvou a vrčí jak tygři což bylo směšný (v Pavoučím teroru taky hejkali ale tam to fungovalo na komediální rovině kdežto zde se to bere naprosto vážně). Akce se dočkáte docela dost ale nikdy není dost propracovaná a často působí dost nudně (všechny přestřelky jsou absolutně o ničem), potom co vyleze obří pája (ano obal opět klame protože ve filmu se pohybuje jen jeden velkej a to posledních 15 minut) se od filmu očekává že to začne bejt nadupaný ale opět se tak nestane, armáda sice používá vše co má ale opět to působí akčně asi jako Kameňák. Hlavní postavy nesympatický jak kráva, do toho jejich dcera která za film zařve tolikrát COME ON že už kvůli tomu jsem v duchu zuřil a uvažoval o tom že to vypnu a smažu. Každopádně neni to jako ostatní Asylumovky a pokud vás tyhle monster horory baví, je tohle jeden z těch novodobých lepších.

The ABCs of Death (2012)

Moje očekávání to splnilo, nevim co si představovali ostatní ale dalo se počítat s tim, že při takovým počtu režisérů různejch kvalit zde bude pár sraček ale taky pár v pohodě kraťasů. Začnu těma špatnejma, kterejm vládne rozhodně Westův kraťas (doslova) "M is for Miscarriage", tam se to ale možná dalo čekat protože jsem od něj jako první viděl Cabin Fever 2 (ten mě bavil) a až pak třeba Innkeepers (ty mě nebavili) a co tak čtu tak to s nim jde z kopce dál a dál. Další nad kterým jsem kroutil hlavou bylo "F is for Fart" od Iguchiho což je typická japonská prasárna (od japek si v celým ABCs užijete až až), "Q is for Quack" stálo taky za hovno i když se to ze začátku tvářilo originálním pojetím celkem fajn, "C is for Cycle" příliš nevyužilo potenciál a "E is for Exterminate" byla nesmyslná blbost. No a to je asi výčet těch nejhorších, pak jsou tam nudný vaty (např. "O is for Orgasm" což je pouze artová vizuální onanie), ty vynechám a přejdu na fajnovky, a radši hezky podle abecedy abych na nic nezapomněl. "D is for Dogfight" potěší hlavně vizuálem, pro znalce filmů kterej viděl hromadu těch nekvalitních bitek člověka a psa to bude dobrý, ke konci i zlomyslně úsměvný. "G is for Gravity" mě zaujalo hlavně nápadem, utopení se v moři z pohledu první osoby působí aspoň na mě dost hnusně, šokuje to a nemusí to používat tunu krve a mrdky. "J is for Jidai-geki" je spíš komediální záležitost a zároveň asi nejlepší japonskej kraťas ze všech. "R is for Removed" je jak povídka vystřižená od Stephena Kinga. "S is for Speed" je velice zajímavej kraťas znázorňující útěk před Smrťákem s celkem zábavnou pointou. "U is for Unearthed" je horkej kandidát na nejlepší kraťas ze všech, točenej z pohledu první osoby podobně jako G is for Gravity ovšem tentokrát se vžijeme do role monstra (pravděpodobně upíra) kterýho vytáhnou z rakve a začíná na něj lov v lese (pravděpodobně to většina lidí viděla v traileru). "V is for Vagitus" potěší hlavně milovníky sci-fi akce protože je tu přestřelka jak prase a taky velice slušný gore. "W is for WTF?!" je opravdu NOMEN OMEN ale mě jako milovníka prací na adult-swimu to potěšilo. "Y is for Youngbuck" se taky řadí hodně vysoko do žebříčku nejlepších, což jsem čekal od chvíle kdy jsem zjistil že to točil Eisener, tvůrce Somráka s brokárnou a vánočního Treevenge. Nechutná pedofilní epizodka kde však nezasahuje Rutger Hauer s Remingtonkou ale někdo jinej. To vše za doprovodu naprosto geniální electro muziky. No a to je asi vše, celkově jde o vydařenej projekt ve kterým si každej něco najde, ať už jste citlivka nebo úchylný prase :)

Citadel (2012)

Škoda že první zhruba dvě třetiny to za moc nestálo, film se soustředil hlavně na hlavní postavu a její agorafobii, kdy ve většině scén měl nahnáno bezdůvodně (paradoxně na konci kdy bych i já sral strachy se z něj zničehonic stal hrdina). Pak ale přišla velice slušná scéna cesty na autobus a od tý doby měl film docela koule, samotnej panelák už byla jen třešnička na dortu. Zakuklenci pěkně hnusný zmrdi a i když byli pořádně vidět snad jen na 10 sekund celkově tak z nich šel respekt. Nebejt naprosto zbytečnýho faráře a jeho nesmyslnýho side-story a taky toho šíleně ustřihnutýho konce, šel bych s hodnocením vejš. I tak je to ale docela originální horor s hnusným prostředím. Silně to připomíná klip COME TO DADDY od Aphex Twin.

Ochránce (2012)

Úvod slibuje nudu jenže pak se rozjede totální masakr kde přestřelky jsou jak od Johna Woo a souboje jak z The Raid. Jedna z kvalitních stathamovek.

Divoši (2012)

Ani ne tak brutální ale stále dobrá podívaná natočená coenovským stylem bez humoru.

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Velice slušná zombíkárna kde komediální části pomohlo hlavně obsazení důchodců. Jediná výtka snad k vzhledu zombíků, kterej je tradičně odfláknutej jelikož tam běhá jen parta lidí namaštěnejch marmeládou a víc mrtvě snad vypadali i ty důchodci. "Co jsou sakra zač?" "To je snad jasný, jsou to upíři. Potřebujem kolíky, stříbro, česnek, svěcenou vodu a Christophera Lee."

Terapie láskou (2012)

Příjemnej film, nečekal jsem že zapůsobí až takhle. Naprosto z něj srší dobrá nálada, i teď po dokoukání se cítím líp než předtim. Cooperova nejlepší role, a vůbec, v tom filmu se na vrchol dostali úplně všichni. Ten hate tady ve vrchní vrstvě komentářů neberte vážně, to si jen parta čuráčků bez smyslu pro cit honí péra :)