• Krátkometrážní

Válečníci (1999) (TV film)

"Máte hodnost nadporučíka? Ano, byl jsem šest měsíců v Bosně. Snad jsem se choval divně. A ona se zlobí. Myslí si, že to dítě nechci, ale když vidíte bezhlavá mimina, mluvíte s lidmi, kteří mučili děti a házeli je do řeky, nezajímá vás, jaké plínky nebo výbavičku koupit. Nic vás netěší, trápíte se, že jste v tom ty lidi musel nechat." ... Z toho všeho co tam ti vojáci prožili, by se musel zbláznit každý normální člověk. Tu bezmocnost, kterou tam museli prožívat si v sobě ponesou zřejmě už napořád. Nejpůsobivější válečný film jaký jsem kdy viděla.

Lilja (2002)

Krutý, nespravedlivý, smutný, reálný.Ne každý dospívající člověk má to štěstí mít vedle sebe starostlivé rodiče a prožít si roky svého dospívání tak, že na ně jednou bude rád vzpomínat. Oksana Akinšina předvedla naprosto věrohodný a nezapomenutelný herecký výkon.

Ve službách legie (1998)

Otcovské pouto se nedá vymazat z paměti stejně jako všechny ty hrůzy, které válka napáchala.A tady to pouto bylo opět obnoveno ve chvíly,kdy Joshua přeřízl pupeční šnůru. Silný, emotivní příběh s vynikajícím Dennisem Quaidem v hlavní roli.

Hlavní podezřelý: Poslední případ (2006) (TV film)

Zajímavé případy, lidské osudy, podrazy, facky, urážky, nenaplněné vztahy, věčný boj s alkoholem, samota, výhry, prohry. Jane Tennisonová urazila veliký kus cesty, až nastal čas loučení s tím, čemu obětovala svůj soukromý život. Nejsilnější a zároveň nejsmutnější příběh z celé série.

Hlavní podezřelý: Neviňátka (1992) (TV film)

Jane Tennisonová má všechny ženské zbraně které umí podráždit občasnou mužskou ješitnost a Helen Mirren jí vdechla svůj osobitý šarm a přitažlivost.

Vždy připraven! (2010)

Opět má oblíbená německá kinematografie na kterou nedám dopustit. Náckové? Kdepak. Začínající filmaři,vypadající fakt potřebně,že mají nárok na americkou snídani zdarma a s úsměvem. Leningradští hřebci, kteří dovedou rozpálit celý gay bar :-) Nejmilejší,svobodní,němečtí komouši jaký můžete potkat. Když je nejlepší přítel stále nablízku,dá se překonat i ten nejbolestnější okamžik. Matthias Schweighöfer & Friedrich Mücke, tihle dva sympatičtí hoši mě příjemně pobavili :-)

Made in Britain (1982) (TV film)

"Můžete mě tu zamknout,ale nemůžete mi z hlavy vzít nenávist." ...Agresivní chování a provokace,to byly Trevorovy zbraně proti všem a všemu co nesnášel. Snad právě jeho inteligence,která tu byla zmíněna,ho nakonec zachránila,ale to už se nedozvím,protože to skončilo v tom nejlepším což je škoda. Každopádně už tohle byl výborný herecký rozjezd mladičkého Tima Rotha.

Zajatci (1994)

Zajatci jiskří emocema,sexuálním napětím,křehkostí,přitažlivostí,láskou. Zakázané ovoce má tu nejlepší příchuť a Tim Roth je tady zatraceně sexy!

Půlnoční expres (1978)

"Cítím, že osamění je fyzická bolest, která bolí úplně všude. Nemůžeš jí izolovat do jedné části svého těla." ...Nic pro citlivé povahy a přesto jsem si Půlnoční expres nemohla nechat ujet. Byla to drsná, odporná, špinavá jízda, ale vydržela jsem jí od začátku až do konce. Brad Davis za to stál. Znovu už bych do ní ale nenastoupila, jedno svezení mi bohatě stačilo. Ještě teď mám nepříjemné pocity.

Vězněm v cizině (2007) (seriál)

Ze zvědavosti jsem se podívala na dva příběhy. / Jackie Nichols - Zátah v Tokiu - "Cítila jsem že mě zlomili a to v pozitivním duchu. Přizpůsobivost,pravidla a stabilita bylo to,co jsem v životě potřebovala. V dětství mi to chybělo a je zvláštní, že jsem tohle všechno poznala až ve vězení..." Osobní zpověď 21-leté dívky,která se nechala přemluvit k pašování drog. Vidina velkých peněz občas dokáže zatemnit mozek. A přitom možná kdyby Jackie měla jiné dětství,nemusela si tímhle nikdy projít. Možná...Tohle je jen můj pocit z jejich vzpomínek na rodiče. ... / Susan Haglof - Bez dítěte ani ránu - "Je lepší milovat a ztratit než nikdy nemilovat. I když jsem se dopustila zločinu, musím říct, že stálo za to být těch 9 měsíců mámou." Tenhle příběh na mě silně zapůsobil a Susan mi bylo upřímně líto, protože jen toužila po dítěti a naletěla špatným lidem. / Zajímavý seriál už jen tím, že příběhy se skutečně staly.