Need for Speed (2014)

Nasadit "pohlednou" omladinu, dát jim slangovej scénář a ohrané klišé story.. I tak to samozřejmě lze.. Škoda té předvídatelnosti, už od začátku bylo jasné o co ve filmu půjde a člověk s průměrným inteligenčním kvocientem ti řekne jak film bude postupovat a co se tam stane. prostě předvídatelné až na půdu. Povedené střihy udělaly z filmu docela rychlopádný kousek, což je hlavní faktor, který vás donutí film dokoukat, jelikož nenajdete pauzu aby jste se zvedli ze židle a vypnuli to :)

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Film vypadá jako tuctovka, když tam pobíhá toliko hrdinů, každý s jinou schopností.. a oni sentinelové, s vysouvacími hroty místo paží, to dodělali uplně, to jsem nevěřil.. Ale bylo dobré vidět v jednom filmu vícero časových linií a nakonec spatřit i původní "nadané" jedince z úvodních dílů. Mě prostě na xmenech baví nejvíce rosomák a zde neměl moc prostoru.

Kancl (2005) (seriál)

Škoda, že se nedají hodnotit jednotlivé série, protože každá měla odlišnou úroveň. Vskutku nejlepší byly první série, pro které byl typický humor Steva Carella, který víceméně proslavil seriál a byl jeho ikonou. Když byl ve vedení nahrazen, tak se náhle vytratil onen sarkastický humor a seriál se spíše přehoupl do vod telenovel alá růžovka. Poslední série byla holé utrpení, ale finální díl to napravil a dobře utnul seriál. Takovou největší zajímavostí asi je, že Creed Bratton hrál "sám sebe" v seriálu a kdyby to v posledním díle nezaznělo, asi by NIKDO neměl tušení, že jde o člena The Grass Roots.

Strážci Galaxie (2014)

Humor úplně na jiné úrovni než v trapném hobitovi. Takovej nářez co vás čeká při shlédnutí Strážců, to si nedovedete představit. Od začátku do konce má film co nabídnout, ani chvíli jsem se nenudil a po dlouhé době jsem zase hltal nějakej film jak se patří. Hodně zaujme rozmanitost světů (stále odlišné prostřědí, hodně ras).

Poslední vládce větru (2010)

Milovníky fantasy tenhle film hravě uspokojí, hodně efektů, nadpřirozené bytosti, ovládání přírodních živlů.. Na můj vkus zase pokulhávaly nějaké studiové scény (například hned ta úvodní, když sourozenci najdou avatara v ledu) a také mě zklamala délka filmu, poměrně hodně věcí bylo nastrkáno do hodiny a půl.. Scénář taky mohl být propracovanější, některé dialogy byly fakt trapné, hlavně když "učitel" předával malému buddhovi naprosto přirozené a logické věci na zlatém podnose, jako kdyby šlo o největší tajemnství. Právě vývoj a transformace schopností hrdiny nadchne každého nerda nejvíce a zde to bylo sestřiženo do pár minut, jen aby se už mohlo bojovat..

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

V prvních třech dílech jsem viděl více soulože než ve hře o trůny a californication dohromady, bojím se co mě bude čekat dál. Zatím jde spíše o tuctový seriál, navíc mi přišel dosti nudný UŽ samotný pilotní díl, tak uvidím kolik toho ještě snesu.__ Po šesté sérii musim říct, že děj postupně dobře gradoval a šestá série už byla tak nabušená, že to měli tvůrci utnout, protože tam už seriál dosáhl nepochybně na své maximum a teď už musí pouze upadat. Když budete na seriál koukat v krátkém časovém horizontu jako já, tak vás začnou štvát ubrečené scény a hlavně díra mezi zubama hlavní fangbangerky. Sedmá série už je něco jako spinoff, už se to hodně opakuje (jak se říká, že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky, tak to tu neplatí, většina opakuje své chyby atdatd). Všechno tam dohasíná, končí. __ Seriál bych udělal přistupný až tak od 18 let, protože psychicky nevyvinutí jedinci by si mohli pomyslet, že je normální, když vám všichni v okolí umírají.

Horizont události (1997)

Sci-fi a horor? to mi nejde vůbec k sobě. Než abych si mohl užívat pohledu na projekci utopickejch myšlenek tvůrců, tak jsem musel nadskakovat ze židle a koukat na ošklivý červený oči postav kdoví odkud. Nejlepší byly Cooperovi hlášky. Na paměti mi také utkvěl jeden dialog, který krásně vystihuje celý film: "Smithi viděl jsi něco neobvyklého?", "Ne nic a taky nic vidět nechci, ale jedno vám řeknu, tahle loď je ZKURVENÁ"

Procitnutí (2012) (seriál)

Detektivní seriál se skvělou atmosférou. Prvotřídně provedené oddělení dvou realit pomocí barevných filtrů, díky kterým vždy zaručeně poznáte, kde se zrovna Michael nachází. Hlavního představitele seriálu jsem nijak neznal, ale velice mě překvapil a rychle jsme si ho oblíbil. Díky délce celé série ani nehrozí znudění nebo okoukání herců. Už od začátku jsem měl tušení, že vyvrcholení bude muset být podobné jako u seriálu POLDA Z MARSU, že se zkrátka probudí a v posledních deseti minutách vyvrátí předešlých 11 dílů.. Každopádně seriál byl hodně napínavý a poslední 3 díly ze série už jsem nemohl vydržet a dal jsem na jeden zátah. Nebudu už nic prozrazovat, kdo to ještě neviděl, určitě se má na co těšit.

Žiješ jenom dvakrát (1967)

"Náš člověk v Hongkongu už na tom pracuje" ---> a Bond leží v posteli s nějakou slečnou (jako obvykle). Po "předělání" na asiata vypadal Connery uplně jako komandér Spock. Líbí se mi, jak bez okolků Bond využivá ve všech dílech svou zbraň a střílí hlava nehlava. Zase jen škoda pár nedokonalostí, například absence krve na katanách ninjů a podobné, jinak jde pochopitelně o skvost, který hravě obstojí i vedle současných kriminálek.

Na život a na smrt (2013)

Když vidíte, že za celou událostí stojí vlastně reální lidé, kteří se už z dané operace nevrátili, tak film začnete vnímat uplně jinak, než kdyby šlo o pouhou fikci.