• Fantasy

Mysli jako on (2012)

Radšej som nič moc neočakával a nechal sa prekvapiť. Prekvapili ma príjemnou romantickou komédiou s celkom povedomými tvárami a vhodným humorom. Našťastie to nebolo nič v štýle béčkových komédií, u ktorých vídavam oveľa vyššie hodnotenia a nechápem (Borat a podobné), no každému ako mu/jej chutí. Žiadny trhák, ale príjemné strávený čas s príjemnými hercami a ako to už býva v romantických komédiách, všetko sa musí točiť okolo lásky, len sa prehodí zopár podrobností. Ale čo na tom, však je to len romantická komédia a o to v nej má ísť, o lásku a úsmev. Netrhákových 75 %

Než si pro nás přijde (2007)

Príjemný, oddychový, živý príbeh s úsmevným koncom. Dvaja výborní herci, jedna nemocnica, kopa peňazí a plno nezažitých zážitkov. Mne to ako dezert na večer stačilo. A Vám? 70 %

Poslední vládce větru (2010)

Pre tých čo pozerali seriál je celkom vidieť už z ukážok, že to bude "trochu" iné. Bohužiaľ si myslím, že keby si pán režisér pozrel seriálovú predlohu, našiel by určite rovnako neznámych hercov, ktorí by to možno zahrali rovnako zle, ale aspoň by sa viac tým seriálovým podobali, ako vzhľadom, tak aj osobnosťou. Ako sa z "vševedúceho" Sokky stane orlie pierko, zo stále sa usmievajúceho a veselého Aanga depresívny chlapec, zo vtipnej a pivným pupkom obdarenej, čaj milujúcej a nekonečnou trpezlivosťou oplývajúcej starešiny generála Iroha stane badboy Legolas v hábite mnícha a pod. A už vôbec nechápem ako pán Šaman prišiel nato, že za zástupcov najdrsnejšieho a ukrutného Fire nation (ohnivý národ) sa najlepšie hodia Indovia (nič proti Indom). Však už len drsoň Zhao mal v očiach strach a v gatiach bobky namiesto hnevu ktorým operujú, keď mal metať oheň. Ale ako to v rozprávkach býva, všetko zlé sa na dobré obráti, a tak aj tu musím sekundovať, že som sa nenudil a stále sa niečo dialo. No bodaj by aj nie, keď sa Vám snažia do 100 minút nacpať dej celej série seriálu :-D Dve hviezdičky za Appu a krásnu princeznu. A k tomu pár Chio chipsov. A máme snáď nejaké? Pripečené, zaprášené, navlhnuté a zvetrané. 30 %

Avatar: Legenda o Aangovi (2005) (seriál)

Kiežby každý režisér seriálu (aj filmu) dokázal splodiť taký zábavný, vzrušujúci a plnohodnotný príbeh, ktorý bude trvať kontinuálne a naplno počas všetkých dielov seriálu. Kto chce zažiť dobrodružstvo a nebojí sa animovaného seriálu, tak smelo do pozerania ;-) Nie je to anime, nie je to ani úplne fantasy, je to jednoducho Avatar. A kto náhodou videl filmové stvárnenie (The last airbender) a má teraz obavy, vedzte že seriál má toho s filmom spoločného oveľa menej, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Minimálne atmosférou je seriál x-krát viac nabitejší a pôsobí akoby mal svoju dušu. 100 %

Astro Boy (2009)

Je zaujímavé, že stačí láska, pekná animácia a robotika v podaní geniálnych animovaných vedcov a príbeh videný aj nevidený máme na stole al dente. Pre niektorých len ďalší animák a možno to tak aj je. Zároveň to ale je aj pohodovo strávený čas s nápadom a odsýpajucim dejom od začiatku do konca. 70 %

G. I. Joe (2009)

Keď sa na to pozriem jedným okom, vidím celkom známe tváre z béčkových filmov a v diaľke akúsi riadnu sci-fi blbosť obalenú do peknej krabičky. Keď však tú krabičku otvorím a pozriem sa druhým okom, nájdem non-stop akčný film z blízkej budúcnosti, s celkom zaujímavým príbehom, slušným obsadením. Hlavne ale film, ktorý moju pozornosť udržal od začiatku do konca, navyše doplnený takým tým iným – štipkou humoru a paródie. Nemôžem si pomôcť a ťažko si predstavujem černocha Marlona Wayansa (rapového B pohoďáka černoch zo Scary Movie) ako tvrdého superstrelca a superletca, jedného z elitných Joe agentov :-D V postavách určite nebol chaos a ak som mozog nevypol úplne, nemal som problém orientovať sa v nich. Jedna kočka vo filme byť musí, tu boli dve. Jeden zlý by mal byť, tu sú traja. Navyše nadhodili zaujímavým spôsobom námet na dvojku. Záverom, možno to bolo povrchné, ale na vypnutie pohoda a šupa. 70 %

Dannyho parťáci 2 (2004)

Akoby som to povedal? Jednotka je vždy jednotka. Alebo aspoň skoro vždy. V tomto prípade určite. Na druhú stranu je Danny vynaliezavý a vecí, ktoré sa dajú ukradnúť a spôsobov, akými sa tie veci dajú ukradnúť je veľa. Na Dannyho partu som si rýchlo zvykol už v prvom filme, takže na tomto fronte nič nové. Nový je však príbeh a pre mňa je to taký oddychový štandard. Som rád, že sa zabavím a že herci podajú aspoň štandardné výkony a ďalej už to v tomto prípade neriešim. Hlavne že je pohoda a že máme nakradnuté :-) 60 %

Batman začíná (2005)

Myslím, že zmena prostredia batmanovi prospela. Hľadanie samého seba, prekonávanie svojho strachu a spoznávanie vzniku okrídleného hrdinu tu má svoje čaro. Aj batmobil a privolávač netopierov je super. Vlastne aj toto iné herecké obsadenie bolo za prvé hviezdne a za druhé celkom spolu zafungovalo. A tak si hovorím, že pánovi režisérovi podarilo oživiť nie až tak starý príbeh úspešne. Aj keď neviem, čo je na batmanovi také zvláštne, jeho príbeh si ma dokáže získať zas a znovu a neomrzí ani pri treťom sledovaní. 80 %

Cesta (2009)

Vigo je dobrý herec. A po tomto filme je jasné, že vie zahrať aj obetavého otca, ktorý by pre svojho syna urobil čokoľvek. Asi každý, kto sa rád neutápa v depresii filmy ako tento radšej nevidí, alebo nevyhľadáva. Aspoň ja nie. Z času na čas je ale dobré vidieť, že nie všetko na svete je ružové a že aj šedivá a hnedá farba je IN a COOL. Človek sa potom len modlí, aby sa za jeho života nič také nestalo, aj keď určite sú ľudia, ktorí niečo podobné aspoň sčasti prežívajú aj dnes a denne. K filmu. Páčilo sa mi spracovanie a depresívny šedivý nádych celého prostredia. Drsnosť a chladnosť všetkých okrem nádeje, že oheň v srdci nevyhasne. Na druhú stranu film hral na city, alebo sa snažil, ale vyšlo mu to tak z polovice. Trochu mi stále vŕta hlavou, čo celú tú apokalypsu spôsobilo, ale to bol asi úmysel tvorcov. A nato, že to bolo len putovanie spustošeným svetom to vo mne určite zmiešané pocity zanechalo, len ich spracovanie a vyhodnotenie bude ešte chvíľu trvať. Film na upršaný chladný večer ako stvorený. 70 %

Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích (2010)

Priznám sa, že po „The New Frontier“ som mal o tento film trochu obavy. Na druhú stranu som si hovoril, že podľa referencií ostatných užívateľov bol tento diel úspešnejší. Páčila sa mi zápletka, pekne vymyslená a hlavne iná ako všetky ostatné komiksové problémy. To sa odzrkadlilo aj v zaujímavejšom deji a takisto aj v zmysluplnejších dialógoch – aspoň teda niektorých. Od filmu som neodtrhol oči a bavil som sa od začiatku do konca. To myslím je aj hlavná vec v týchto hodinových komiksovkách. A v porovnaní s hodinovkami Supermana, Hellboya a tým Frontierom dávam v tomto prípade zaslúžené 4* a 80 %.