• Fantasy

Liga spravedlivých: Nová hranice (2008)

Zo začiatku ma animované komiksové príbehy bavili. Keď už ale vidím asi štvrtý film animovaný touto istou a neinovujúcou 2D animáciou, akoby ma prechádza chuť. Niežeby sa nato nedalo pozerať, ale som si istý, že zlepšenie by tomu prospelo aj bez poškodenia vzhľadu komiksovosti. K deju. Uvidel som a spoznal veľa superhrdinov, ktorých som doteraz nepoznal. Z najviac sa mi rátal asi Green Lantern a trochu aj Marťan. Zelená je proste zelená. K deju. Záchrana sveta po xtýkrát. Tak trochu všetko v jednom, len na tom nebolo nič svetoborné alebo strhujúce. Ako pohodová hodinka sa to ale dalo celkom zniesť. Aj keď Pepo v žabe z Atlantídy, to bola pre mňa rana. Rana smiechom. 50 %

Nezvratný osud 4 (2009)

Po štvrtýkrát sa ocitáme tvári v tvár smrti spolu s našimi nevinnými americkými spoluobčanmi. Jednoznačne si dovolím povedať, že toto je film na oddych a výplach, plus nejakú tú napínavú chvíľku. Po všetkých troch dieloch to na mňa tak pôsobilo a nič viac ako oddychový thriller som od toho nečakal. Spravil som dobre, pobavil som sa a zase budem mať chvíľu ten pocit, že každý moment môže byť ten posledný...asi dokým padnem do postele :-D Tradične smrť za smrťou a zadarmo aj pár CSI kamerových X-ray efektov :-) 60 %

Vánoční koleda (2009)

Jim Carrey – to áno. Počítačové animáky tiež môžem. Teda na koledu som sa tešil. Nabralo to ale úplne iný rozmer. Rozmer, ktorý nemá žiadne D. Knižku som nevidel (ani nečítal), ale ak je atmosférou na tom ako film, tak ju ani čítať nebudem. Tipujem, že to bolo už po 15 minútach, čo som zistil, že to je a bude nuda a dopozeral som to len aby som nezhodil film bez kompletného videnia. Dokážem si predstaviť, že by sa z atmosféry dalo vymačkať oveľa viac. Na druhú stranu animácia bola pekná a Jimovu snahu o old school londýnčinu hodnotím kladne. Avšak, úsmevný a živý koniec celý nudný film určite nezachráni a tak...koledu už nikdy viac. 30 %

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Podľa názvu filmu by som povedal, že by to malo byť o krásach a charakteristikách NY. Nie som z NY a teda nemôžem posúdiť, nakoľko to režiséri a herci dokázali, ale subjektívne mi to veľmi podarené neprišlo. Je pravda, že viacero malých príbehov ťažko až nemožno hodnotiť ako úplný celok. Niektoré príbehy na mňa veľmi zapôsobili (prom night s dievčaťom na vozíčku, manžel s manželkou na cigaretke pred reštauráciou, slečna s kamerou), pri iných som len čumel a nechápal (a skôr mi to vadilo) (speváčka v hoteli, chlapík balí šľapku pred barom) a ostatné boli také neutrálne a len som ich prešiel a keby tam neboli, vôbec by som si to nevšimol (sex dvoch mladých, maliar a ázijská slečna). Jemné prepletenie príbehov mi nevadí, ale malo by to mať zmysel. NY mi film nepriblížil a z X príbehov pre mňa stáli za to možno 3. Zlátaninu príbehov som videl už aj kvalitnejšiu a nemuseli byť ani z jedného mesta (Babel). Trochu som sa pred pozretím bál výsledku a môj strach bol opodstatnený. Aj keď sledovanie neľutujem, film bol akýsi nijaký a skákanie sem a tam tomu nepomohlo. Aby som všetko nezhodil na film, priznávam že bez deja u mňa málokedy niečo obstojí, bohužiaľ. 40 %

Hellboy Animated: Blood and Iron (2007) (TV film)

Máme tu ďalší príbeh malého pekelníčka a môžem prezradiť, že budeme klonovať a geneticky modifikovať. Klonovať Báthoričku a modifikovať s grófom Drakulom. Ináč platí to isté ako v prípade dielu z roku 2006 (Sword of Storms), t.j. že napätie si budete musieť domyslieť alebo dokresliť a až na pár výnimočných momentov, ktoré nebudete očakávať, každý vie ako to už tak končieva. Takže pospať si?, pozerať?, pospať si?, pozerať?, pospať si?, pozerať? ... a tak dookola. A pravda, že sword of storms bolo trochu zábavnejšie, takže 40 %.

Hellboy Animated: Sword of Storms (2006) (TV film)

Čo povedať? Taká hodinová animovaná rozprávka. Animácia obyčajná, ale neurazí. Časovo ani veľa ani málo. A pokiaľ ide o tú rozprávkovú časť, príbeh lásky, príbeh samuraja, to je omleté asi ako extra-hladká múka špeciál – tisíckrát dokola. Nuda? V podstate nie, ale zase napätie sa od Hellboya, ktorý na každú príšeru a monštrum povie niečo v zmysle „crap“, akože zase ty alebo „who cares“ a „whatever“, veľmi očakávať nedá. Takže na zabitie hodiny času tak akurát, ináč spánok vyjde lepšie. Ťažko hodnotiteľné, ale v slabej chvíľke slabé 3* a cca 50 %.

Superman: Soudný den (2007)

Zabije Doomsday-a, nezabije Doomsday-a, zabije Doomsday-a, nezabije Doomsday-a, ... Tak môže Doomsday zomrieť alebo nie? A však načo sa mlátiť mimo civilizáciu, keď môžeme ničiť známy a jediný Metropolis? Už zase rýpem, že? Skoro som zabudol, že pri rozprávkach sa má oddychovať. A dojmy? Zoberme seriál Superman, urobme ho lacno kreslený a náhodne vyberme jeden diel. Z neho spravíme dĺžkou dvojdiel a vložíme do neho (ne)zničiteľného škareďáka. Ani hrozné, ani dych vyrážajúce. Jednoducho také priemerné. Svetlou stránkou bola „hot“ Lois Lane, ktorej charakter a vzhľad tuším ani v jednom Supermanovi takto nevynikol. 50 %

Muži, co zírají na kozy (2009)

Dobre, hrajú tu hviezdy. Hrá tu George Clooney, Ewan McGregor, Jeff Bridges a Kevin Spacey. Načo ale? Jedine nato, aby ukázali že dokážu zahrať že v niečo naozaj veria. Ale to už každý z nich ukázal a ukazuje inde. A chlapík čo to režíroval tiež asi do niečoho predtým narazil alebo na niečom fičal. A smiechu alebo zábavy som sa nedočkal za celý film. Len som neveriacky čučal a čakal do poslednej chvíle, či z toho vypadne niečo zmyselnejšie ako koza. No a nevypadlo. Jediné vysvetlenie je, že človek na tento film musí byť naladený na správnu PSI vlnu. A jediný spôsob ako to zistiť je spoľahnúť sa na intuíciu. Ste pripravení otestovať tú Vašu? 3* len kvôli Ewanovi. 50 %.

Souboj Titánů (2010)

Je to ako LEGO. Pár kociek z LOTR (Pán Prsteňov pre tých, ktorí nevedia), pár z Riddicka a Harryho Pottera a zo dve či zo štyri z Percyho Jacksona. Zistil som ale niekoľko rozdielov. 1) Zabudli ukuť prsteň a na pomoc nevolali Elfov, ale chlapíka z čajníka. 2) Bojovníčku Kyru (Alexa Davalos, Riddick) premenili na bezbrannú princeznu a namiesto Diesela zobrali Avatara a navliekli ho do minišiat. 3) Voldemort dostal konečne viac služobníkov a zmutovaný hlas (samozrejme zato, že si musel zmeniť totožnosť, viní brata). 4) Neuvidíte ani Empire State Building, ani americkú vlajku (našťastie) a teens sú len komparzisti. Tou najsmutnejšou správou je, že v tomto Argose bohužiaľ elektroniku nepredávajú :-( Predchodcu z 1981 som bohužiaľ nevidel, no ako oddychová akčná arkádovka a oddychovka to bolo dobré. To sú tri hviezdičky. {spoiler?} Kúsok tej štvrtej dávam za to, že som sa aspoň nemusel báť, že to zle skončí. Nech nás aj naďalej sila (blesku) sprevádza. 70 %

Doom (2005)

3...2...1...upútavka – bojim bojim :-P Nasleduje husto-tvrdý „Da Šutrov“ pohľad. Tým pádom je jasné, kto je tu šéf. Napätie slušné tak do polovičky, kinedril so sebou. ... Hru poznám, ale nikdy ma nelákalo ľakať sa za každým rohom, keď na mňa vyskočí škaredá obluda. Samozrejme, klávesnica by utrpela. Na druhú stranu je vždy zaujímavé, čo vylezie z filmu na motíve hry. Trochu odradzujúci je všetko-zachraňujúci super-mlátič „Da Šuter“, ale nedajte sa. Samozrejme bez prerastenej nevábnej potvory a nášho obľúbeného Bé eF Géčka by to nebolo ono. K tomu pár vymožeností a zaostalostí a doomujeme. Ak sa bojíte (ako ja), báť sa budete, ale to časom prejde (možno skôr než si myslíte). Dej celkom odsýpa a nenudí, ale na konci si hovorím. Nedalo by sa z toho vymačkať trochu o dosť viac? 50 %