Interstate 60 (2002)

Tenhle film jsem viděl víceméně náhodou a o to příjemněji jsem byl překvapen. Film je nabitý opravdu spoustou originálních a vtipných nápadů (nejlepší je město právníků, kde každý žaluje každého, hehe:-) Realita? Skoro). Zaujme i netypicky obsazený Gary Oldman, který je tu skoro k nepoznání. Bob Gale má prostě talent, což prokázal už Návraty do budoucnosti (jediná větší výtka směřuje k nevýraznému Jamesi Marsdenovi v hlavní roli). Neschopní distributoři tenhle film bohužel neuvedli do kin, musíte si ho sehnat jinde.

Hellboy (2004)

Je to sice lepší než Blade II, ale Guillermo del Toro stále vůbec neumí režírovat. Pokud je Hellboy něčím zajímavý, tak osobností titulního hrdiny, což ovšem není zásluha autorů filmu, ale autorů comicsu. Křivka zábavnosti filmu se s přibývajícími minutami řítí neustále strmě dolů a finále je až trapné. Jo, a Karel Roden s takovými rolemi asi díru do světa neudělá...

Nevěsta monstra (1955)

Hodnocení v tomto případě nevyjadřuje kvalitu filmu, ale míru jeho atraktivnosti pro diváka. Béla Lugosi je snad nejlegračnější herec všech dob, a zde si ho užijete ze všech Edových filmů nejvíc. A je tu i vše ostatní, co od filmu očekáváte - "hrůzostrašná" gumová nehybná chobotnice, namalované papundeklové otřásající se kulisy, policejní inspektor s papouškem na rameni (!). Glen or Glenda sice zůstává nepřekonána, ale tohle céčko z 50. let vás taky skvěle pobaví, zvlášť pokud jste viděli Burtonova Ed Wooda.

Alexander Veliký (2004)

Ocenit se musí snaha o propracovanější psychologii postav, což není u historických filmů moc obvyklé. Bohužel je film trochu nevyrovnaný a především moc dlouhý. Dobrá bitva v Indii. Dobrý Vangelis.

Albín jménem Noi (2003)

Moc příjemné překvapení. Tómas Lemarquis je opravdu zajímavý týpek, a film je vtipný a dojemný příběh mladíka snažícího se vymanit ze stereoptypního života v islandském zapadákově. A scéna "bankovní loupež" mě fakt dostala:! :-)

Kameňák 2 (2004) odpad!

Dadel díval se s dědečkem na Kameňák 2. Ani jeden z žertů nepřišel Dadelovi natolik žertovný, aby se mohl zasmáti. Dědeček, vzpomenuv si, že Dadel se i u Kameňáku 1 ani jedinkráte nezasmál, využil toho k následujícímu žertíku: "Dadeli", pravil sivý taškář se šelmovským úsměvem, "spočítal jsem, že ses u Kameňáku 2 smál desetkrát více nežli u Kameňáku 1". "Toho nemožno, dědečku", nedůvěřoval Dadel, "ani jedinkráte jsem se u Kameňáku 2 nezasmál, jak jste mohl takovéhoto výsledku dosíci?". Teprve když Dadel nalistoval v učebnici malou násobilku pro 1. stupeň měšť. školy, pochopil.

Hnus (1965)

Velmi atmosférický film, ve kterém Polanski pomocí zdařilé práce s kamerou, hudbou a střihem dokázal velmi sugestivně znázornit pocity mladé zakřiknuté dívky, která ve svém prázdném bytě zvolna propadá šílenství.

Polární expres (2004)

V IMAXU je to dost efektní, ale jinak kýč s velkým K. (mimo imax si aspoň jednu hvězdu odečtěte)

Wimbledon (2004)

Pozitivem je neokoukané tenisové prostředí a pár dobrých vtipů, ale jako film je to velice standardní a předvídatelné. Bettany je fajn, ale Dunstová mi byla v jiných filmech sympatičtější.

Zajdalen (2003)

Buďto jsem to vůbec nepochopil, nebo je to ze všech krátkých filmů Pixaru ten nejúchylnější:-)