Klepání na nebeskou bránu (1997)

Film, který kombinuje spoustu již viděných motivů, může být vždycky buď velká pecka, nebo velký průšvih. Tohle je ta pecka. Úžasně namixovaná zběsilá jízda, pomalejší humor i nostalgie, fungující chemie mezi protagonisty.. A jako třešinka na dortu neodolatelný Rutger Hauer. Kdo neviděl, nepochopí

Vybíjená (2004)

Ok, tohle není umělecký film, o světě nám neřekne nic zásadního, originality taky pobral poskrovnu. ALE- celé je to tak neodolatelně cáklé, že si jej kdykoli pustím a i posté mě pobaví a zvedne náladu. Proto těch pět hvězdiček. "Eins, zwei, drei, Haselhoff!"

Dobré ráno, Vietname (1987)

"Hey, this is not a test, this is rock´n´roll!" Vynikající film, který se neomrzí ani po stém shlédnutí a u kterého si člověk nutně musí říct, že Adriena musí jeho oblíbené radio za každou cenu angažovat. Koncert Robina Williamse, znamenitě sekundující Forrest Whitaker, vynikající příběh, prostě všechna nej. "Isn´t it early for being that loud? Oops, too late. It´s O´Six Hundred. What does the O stand for? Oh my God it´s early."

Společnost mrtvých básníků (1989)

Film, který se asi nedá nikdy zapomenout. Souboj zkostnatělosti a svobody, hledání krásy, chuti k životu... A do toho všeho Robin Williams v jedné ze svých dvou životních rolí (druhou je Adrien Cronauer v Dobrý ráno, Vietname!). Pokud není člověk fanatický zastánce Kameňáku a spol., tak tenhle film prostě musí vidět!

Úsměv Mony Lisy (2003)

Docela se divím, že to není český film. Protože to, co tento film srráží do průměru, je právě vlastnost mnoha českých filmů- úděsná rozbředlost, neschopnost vybrat si žánr a naprosto zbytečné množství hlavních postav. Přitom téma je dobré, obsazení též ujde, a místy z toho vysloveně prosakuje potencální bomba, kterou film mohl být- leč jen místy... Podobné je zpracováno nesrovnatelně lépe ve Společnosti mrtvých básníků

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Není to umění, ale pokud se chcete zasmát a máte rádi vkusné parodie (zdůrazňuji vkusné, ne -doplnslovo- Movie) a akční filmy, pak Hot Fuzz je přesně pro vás. Ocenit je možno spoustu věcí, ani se nedá vše vyjmenovat. Od parafrázovaných žánrových klišé a především Bayových filmů- přičemž žádný vtípek neupadá do trapnosti, což je obzvláště hodno obdivu až kamkoli. Mě ovšem především potěšilo úžasné přehršle elity anglických herců ve vedlejších rolích- trio Freeman, Coogan a Nighy, které se na plátně objeví snad na minutu, démonický Dalton, a pro mě na prvním místě dvojrole úžasného Mannyho z Black Books- Bailey. "Nechtělo by to teď říct nějakou hlášku?"

Muž z Ria (1964)

Kvality dalších 'Mužů' nedosahuje, ale přesto je to velmi příjemná akční komedie s pár dobrými nápady, kterou alespoň pro mě pozdvihuje nádherné zachycení rozestavěné Brasilie

Muž z Hongkongu (1965)

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií, humorem, scenériemi, příběhem i kráskou z nejkrásnějších

Muž z Acapulca (1973)

Tak dokonalá kombinace zběsilé parodie Belmondových filmů a parodicko-vážného příběhu neúspěšného spisovatele a jeho lásky k sousedce. Okouzlující Belmondo, má první filmová láska Bissetová ve vrcholné formě, skvělé hlášky.. Pět hvězdiček jasných

Profesionál (1981)

Klasika všech klasik. Podrobnosti příběhu časem vyprchají, ale atmosféra zůstane. Boj jednotlivce, jdoucího za splněním svého úkolu bez ohledu na následky pro sebe, proti bezohlednému protivníkovi. A ústřední melodie, to je dokonalost sama..