V jako Vendeta (2005)

Ač po formální stránce vcelku vyvedený film, jeho silná politická angažovanost, která je ještě ke všemu naivní jako snaha vyvolat socialistickou revoluci v Monaku, jej však nutně sráží dolů na dvě hvězdičky. Třetí zachraňuje skvělý nápad angažovat hlavního hrdinu z 1984 do role britského diktátora

Potomci lidí (2006)

Ok, když bych se snažil, našel bych na tomhle filmu chyby- samotný výchoz bod náhlé neplodnosti je přinejmenším naivní, a ještě pár drobností. Jenže je třeba spekulovat o tom, jestli patří mezi skvělé filmy ten, který vás přiková do sedadla chvilku po začátku a pustí čtvrt hodiny po konci? Podle mě ne. Dokonalý téměř dokumentární záznam o životě společnosti, která ztratila budoucnost, se skvělými Mooreovou, Cainem a dalšími, ale především s Owenem, jehož výkon se nedá nazvat Oscarový- tohle je na Nobelovu cenu za herectví

Sedmé nebe (1996) (seriál)

No, co k tomu seriálu říct. Z českého hlediska jde o ultrapuritánskou náboženskou agitku, která je ovšem celkem dobře natočená a docela dobře se na to kouká. Za to jedna hvězdička. Ta druhá z toho důvodu, neboť aspoň velká část Američanů tímhle způsobem žije

Báječní muži na létajících strojích (1965)

Komedie jak má být. Film jsem viděl snad desetkrát a znovu a znovu mě bavil. Bláznivý dvouetapový závod na nějakých 150 km má daleko trvanlivější humor než třeba Velký závod. A nejlepší je dvojka prušáckých pilotů. Stojí za to vidět

Velký útěk (1963)

V tom nejlepším slova smyslu klasický velkofilm 60. let. Velké téma, velká plocha, ale narozdíl od spousty především současných spetkáklů i skvělý scénář, vynikající herecké výkony i režie. Těžko filmu něco vytknout.

Moji přátelé II (1982)

Nezapomenutelná komedie o přátelích, kteří vědí, že sranda musí být, i kdyby to mělo člověka stát život. A současně stojí jeden při druhém jako málokdo. Nezapomenutelný humor... "Ta polévka je trochu hořká." "Dost možná, já jsem Vám do ní nachcal."

Dobrodruzi (1967)

Tohle je pro mě přesně ten film, který je synonymem slova klasika. Poctivě natočený film o přátelství dvou věčných snílků, které nedokázala rozdělit láska ženy, snové bohatství a vlastně ani zabijáci, protože takové přátelství nerozdělí ani smrt. Tenhle motiv je tak strhující a skvěle zahraný, že se s odstupem obtížně vybavuje samotný příběh. A vlastně ani není podstatné, že hlavní zápletka se točí kolem pokladu, který ztratili belgičtí koloniální vojáci při útěku z Konga. A musím se přidat k ostatním komentářům, pro pocit z filmu je Fort Boyard natolik důležitá, že by mohla být označena za herce

Asterix a překvapení pro Cézara (1985)

Pro mě jednoznačně nejlepší Asterix plný klasických momentů, který mě vždy rozesměje, i když hjsem ho viděl snad třicetkrát. Ač se vybír těžko, nejlepší je pro mě rozhodně výcvik v legii, ten nemá chybu. WHAT HE SAYS?

Dům plný strachu (1985)

Nedávno jsem přemýšlel, který film z dětství ve mě zanechal největší stopu. A jednoznačně jsem vybral tento film- a vlastně mě ani nepřekvapilo, že stejně je na tom snad každý můj kamarád. Ten film má v sobě zvláštní kouzlo, kterým spojuje dětskou imainaci a uměleckou hodnotu- především po grafické stránce. K tomu když se přičte velmi originální příběh o oživlých obrazech malovaných dětskými vlasy... Pamatuju si, že mě příjemně děsil a na konci jsem snad ukápl i slzu- ano, doznávám se, dojala mě mimo jiné i píseň od Celine Dion, její první větší práce. A i když jsem snad 15 let nezaregistroval, že by ho někde dávali, mám ho jako před očima a budu mít, i kdybych ho už nikdy neviděl. Ten film je vpravdě magický. Mimochodem, věděli jste, že se na něm podílel Vojtěch Jasný?

Leon (1994)

Vynikající film. Nenapodobitelná kombinace drsného thrilleru a citlivě natočeného vztahu dvou diametrálně odlišných lidí, spojených prožitky i sociální izolací. To nejlepší, co Luc Besson natočil, dokonce ani Nikita nedosahuje kvalit Leona