Hledám Amy (1997)

Každý z nás má svou Amy, nebo alespoň bude mít. Nebyli bychom lidé, kdybychom ji neměli, protože vždycky existuje někdo, o kom jsme přesvědčeni, že mohl být ten pravý a minul nás, že bychom se mohli mít lépe. Potřeba je jen jedna věc, nesmíme ji nikdy chytit. A stejně tak Holden, Banky i Alyssa- všichni mají svou Amy a přijdou o ni. Touha a ztracená láska je nutí ze sebe vydat to nejlepší- ztráta je cestou k lepšímu já. Ne, v téhle romantické komedii skutečně nehledejte hollywoodskou romantiku a ještě méně humor. Ale pokud budete chtít a zachytíte vlnu vyprávění, najdete velmi chytře konstruovaný příběh, který je přitom naprosto obecný a říká spoustu o životě každého z nás. Tak to holt dopadá, když autor chytrých komedií zabloudí na romantickou scénu- vznikne sakra chytrý romantický film

Shrek Třetí (2007)

Zoufale, ale zoufale nám ten Shrek vyvanul... Kde byla v jedničce parodie a výsměch, hlavně na konto pohádek a romantických filmů, tak zůstává už jen romantický film.. Navíc nezajímavý a zoufale nepůvodní. Sem tam nějaký ten vtípek a naprosto skvělá animace to nezachrání. A to je málo, sakra málo- nejen na pokračovatele legendy, ale i na samostatný film. I kdyby to nebyl Shrek 3, ale samostatný film, byla by to slabota, maximálně by přibyla jedna hvězdička.. K žal....

Let číslo 93 (2006)

Snad žádnému filmu, který jsem kdy viděl, se nepodedlo to co tomuto. Já totiž nesledoval film o letu 93, já byl na jeho palubě a prožíval s cestujícími vešekerý strach i pokus o protiútok. Proto jsem také až do poslední chvíle nedutal a věřil ve štastný konec. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně, že film překračuje určitou hranici stylizace a stává se téměř realitou, to by jistě bylo na delší debatu. Ale zážitk je to natolik strhující, že nelze než vyseknout autorům poklonu

Once (2007)

Jako návštěvník divadel mám když naskočí titulky po obzvláště dobrém filmu na sekundu dvě takové nutkání tleskat. Stává se mi to tak jednou dvakrát do roka, letos poprvé a pravděpodobně naposledy právě u filmu Once. Moc nechybělo a nějaká ta slza též ukápla, a to se mi také často nestává.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Jedna z nejlepších romantických komedií všech dob, ne li přímo ta nejlepší. Její kouzlo pro mě tkví především v úžasné Audrey. Ta dokáže svou postavu naplnit neskutečným charismatem a není problém pochopit, proč před ní každému muži ochabla kolena a dokázal by jí odpustit cokoli včetně vraždy. Věrohodně stvárňuje také její přerod, který pro mě není otázkou finále, ale dlouhého procesu táhnoucího se celým filmem- včetně čím dál většího vypětí, které Holly musí vyvinout, aby tento přerod utajila. Nesmíme ovšem zapomenout ani na krásnou hudbu, a konečně i na režiséra, který opět prokázal svůj komediální talent a vtisknul v zásadě sentimentálnímu příběhu. který dojme i cynika, neopakovatelný vtip. Pro mě je ten film klasika, ke které se rád vracím a vracet budu.

Pearl Harbor (2001)

Nevím, za co bych měl dát filmu pozitivnější hodnocení. Ta jedna hvězdička je za skvělé technické zpracování. Jinak je to žumpa- příběh je jak z průměrné německé mýdlové opery, a i ta akce je sice efektní, ale k věrnosti má asi stejně daleko jako krabicové víno ke značkovému šampaňskému. Do toho všeho ještě tolika patosu, že i proamericky smýšlející člověk jako já maně vzpomene se slzou v oku akce českých anarchistů. Podle mě není rozumného důvodu tento kousek sledovat...

Světáci (1969)

Geniální komedie, která si nezakrytě tropí srandu z dobové snahy rychlokvasem vyrábět intelektuály z dělníků i mnohého jiného. Vedle veškerých narážek na tehdejší současnost, které mohou mnohým přijít pasé, je ale film i poctivě natočenou komedií plnou nezapomenutelných gagů a korunovaných mistrovskými výkony herecké elity. Ta i ze zdánlivě nevinných situací dokázala vykřesat salvy smíchu- "Sedni si". "Já sedím." "Ona sedí." "My taky sedíme." Napadlo by někoho, že tohle je dialog doprovázející jednu z nejzábavnějších scén filmu?

Záhada Bermudského trojúhelníku (2005) (TV film)

Bože na tohle jsem koukal čtyři hodiny? Klasická ukázka toho, že blbý konec dokáže zabít vše. Ze začátku jsem vývoj pátrání po tajemství slavného trojúhelníku sledoval s napětím, posléze alespoň se zájmem. Ke konci ovšem už jen ze setrvačnosti, z touhy nevzdat to a neodejít bez rozuzlení. Měl jsem to udělat. možná bych měl na tuto sérii lepší vzpomínky než jako na kravinu, která mi svým vyzněním vždy bezděčně připomene skvělou píseň od Sto zvířat "Nikdy nic nebylo". Abych ovšem pouze nehaněl, musím ocenit solidně hrající hlavní hrdiny, vyjma Bell, která je tu pravděpodobně pouze na okrasu (byť v této funkci je nepochybně úspěšná).

Dr. House (2004) (seriál)

Celý ten seriál je v podstatě one-man show Hugha Laurieho. Ale Dr. House je natolik propracovaná a neodolatelná postava, že celou klenbu bez problémů drží a dělá z každého dílu velký zážitek.

Striptýz (1996)

jediným plusem tohoto debilního filmu jsou písně Annie Lennox a celkově hudební stránka. Jinak je to blbost na entou. A i ta všudypřítomná prsa jsou v té záplavě silikonu naprosto nezajímavá.