Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Platí totéž co u Jistě, pane ministře. Lepší a přitom vtipně pojatý obraz politického systému nenajdete.

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Neskutečná klasika. Obrovsky věrný a přitom úžasně vtipný obraz byrokratické mašinerie a snahy politiků o boj s ní. Jako politolog bych navrhoval tenhle seriál povinně vysílat v předvolebním období v prime-timu na všech stanicích.

Všechna naše tajemství (2005) (TV film)

Slabší odvar už tak slabých amerických mentorských filmů pro teenagery. Osobně doporučuju nikoli pro televizi, ale do škol, tam by se na to byl možná někdo ochoten v rámci občanské výchovy dívat.

Salon krásy (2005)

Tyhle Nigga shop filmy mi přijdou jako něco na způsobv teenagerských komedií. Prakticky jsou pořád dokola o tom samém, po určité době nerozlišitelné, ale pokud se vám nechce příliš přemýšlet, rozhodně se pobavíte. Dvě hvězdičky dávám jen za to, že společně s barber shopy jsou to tři téměř totožné filmy, nebýt jich, dávám tři.

Otec a synové (2003)

Nu není to špatná komedie, ale pohříchu téměř jenom díky Philippu Noiretovi, který zde vytvořil jednu ze svých posledních rolí a ani v ní nezklamal, byť svým nejlepším výkonům se nepřiblížil. Jeho pojetí nezlomného optimistického staříka mi snad ze všeho nejvíc připomnělo Vlastimila Brodského v Babím létě. Jinak jde o naprosto průměrný až podprůměrný film, ze kterého divákovi jen stěží uvízne v hlavě více než právě Noiret.

Velký flám (1966)

Vynikající klasická komedie, která není zajímavá ani dnes již poměrně ohraným tématem, ani originalitou zpracování. Co jí dělá výjimečnou, je geniálním způsobem vytvořený mix herců, kteří se mimořádným způsobem doplňují a z každého gagu dělají mimořádnou událost (to platí kromě Bourvila a Funése především pro Terry-Thomase a Sterzenbacha). A samozřejmě také díky režisérovi, který dokázal tuhle dvoranu slávy ukočírovat.

Holky to chtěj taky 2 (2004)

Zase tak strašné to není, docela se na to dalo koukat. Ani se nedá říct, že by to bylo výrazně horší než jednička, je to o něčem trochu jiném.

Sólokapr (2006)

Ok, měřeno genialitou většiny Woodyho filmů, jde o přinejlepším průměrný film. Ale pokud to srovnám s celkovou produkcí, jde o velmi pěkný film, kombinující sympatickou dávku humoru, trochu napětí a mystična. Scarlett je s brýlkami opravdu roztomilá, Hugh Jackman neodolatelný, Woody v roli přicmrndávače rozkošný.. Do toho úžasné klasické melodie. Rozhodně to stojí za shlédnutí

Hadi v letadle (2006)

Mám béčkové blbinky rád. Jenže tenhle film mě příliš nezaujal. Roztomilých pitomostí je v něm poskrovnu, byť některé opravdu pobaví. Ale pověsti moderní béčkové ikony, kterou film získal ještě před premiérou, nedostává ani náhodou.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Z knihy, která se ke zfilmování nabízí a která se čte jedním dechem, udělat tohle? Fuj! Normálně bych ty hvězdičky dal třeba i tři, ale za zmršenou adaptaci a za to, že jsem u filmu usnul, jednu ubírám