• Western

Lidé zapomenutí časem (1977)

Až dnes jsem se dozvěděl, že existuje pokračování filmu Časem zapomenutá země, které jsem jako dítko miloval. Nelze totiž z dětské mysli vymazat německý u-boat střílející ze své paluby kanónem po triceratopsech. Tady bohužel ponorka není, ale zato je tu hned ze začátku vzdušný souboj mezi pterodaktylem a lehkým kulometem Lewis Mk.1. Kdyby Hogan byl střízlivej, tak ho možná sundá z oblohy už první dávkou. Nuž bylo to i tak napínavé. Dnes mi však už není 5 ani 10 a tak je film v mých očích slabším kouskem, přesto se na něj dalo podívat. Jak už zmiňoval Derek. Divoška upoutá i ty starší chlapce.

Godzilla, Ebira, Mosura: Nankai no daikettó (1966)

Hodně dobrý ゴジラ film. Opuštěný ostrov, tajná jaderná základna, vojenský velitel s páskou přes oko, násilím odvlečení ostrované na těžkou práci a ve vodách kolem se potuluje mořská příšera Ebira. Do toho celkem fajn herci a smyslná ostrovanka Dayo, která si každou scénu ukradla jen pro sebe. Jedním slovem pecka!

Dvě paní Carrollové (1947)

Tenhle typ filmu není zrovna můj oblíbený, ale Bogarta jsem prostě musel vidět. Co mi na těchto filmech vadí, tak je to, že se nemohu ztotožnit s hlavním hrdinou a nelíbí se mi, že je zde za bláznivého psychopata. Stejný problém u Vertiga s panem Stewartem. Přesto si myslím, že v tomhle žánru je film vynikajícím a opravdu temným počinem.

Godzilla II Král monster (2019)

Jako dobrý, ale proč to musí být tak strašně moc epické v každé scéně. Filmaři chtěj, aby jsme na každou scénu koukali s otevřenou pusou a strašně to tam násilně rvou. Ale tohle je problém většiny novejch filmů a proto je tak málo sleduji. CGI chaos. I tak se těším na další díl, ale tři hvězdičky tomu nedám ani za to, že v titulkách zazní originální melodie. Fakt to s těma "wou" scénama přehnali.

King Kong vrací úder (1967)

DIG KONG! DIG! Hodně dobrej film, ale nemůžu mu dát víc hvězdiček, kvůli Susan. Její otravné volání Kong kazí celý film. Co ale film naprosto vyzdvihuje, tak je tajemná Madame Piranha z Japonska, která v každé scéně má jiné šaty a moc jí to sluší. Velice mi imponovala, a jí tuším dosti imponoval velitel Carl. Usuzuji tak z toho, že ho dvakrát pozvala k sobě na drink, během jeho zajetí na severním pólu. Bohužel doktor Who obě tyto seance přerušil. Carl zřejmě byl i v hledáčku Susan. Statečný Jira, který ji sundal z Tokyo Tower hrál v jejich očích jen druhé housle. Již zmiňovaný doktor Who byl velice výborný záporák a jeho využití Konga jako kopací mašiny se mi docela zamlouvalo. Hned jsem si vybavil Golema jak peče chleba. Robot Kong byl totálně cool a scény s ním jsem si dost užíval. Živého Konga zase tolik nepochválím, protože v moderní verzi filmu Ostrov lebek sundal z oblohy všechny helikoptéry a tady se mu nepodařilo ohrozit ani jednu. Souboje jsou trošku slabší, ale zase to filmaři dohání roztomilým prostředím. Rád bych šel s hodnocením vejš, ale fakt to nejde. A to jsem některé scény opravdu prožíval. Hlavně ty s Madame Piranha.

The Big Shot (1942)

There is too much fresh air up here. They ought to mix it up about four parts cigarette smoke and one part air. Then maybe a guy could breathe. Excelentní práce pana Humphrey Bogarta. Nemám co vytknout, protože nevím, jak by mohl být film tohoto žánru z tohoto období ještě lepším.

Jing tian long hu bao (1990)

V srdci vraha není místo pro lásku. Velice akční snímek s erotickým nábojem. Vražetkyně jsou úchvatné a asi jsem se zamiloval do Eileen (herečka Maria Jo, která tu na čsfd vůbec nemá profil). Škoda jejího debilního bratra. Sotva se viděli, tak tam začal vytahovat tu o tom jak ho frantíci mlátili holemi. Co bych vytkl, tak rozhodně to, že každý ví, kde se kdo nachází bez jakéhokoliv pátrání. Jinak výborný film.

Chi se da feng bao (1990)

Je to film natřískaný akci a to co ho lehce shazuje je jeho provedení. Tyhle filmy se vyznačují rychlím střihem a ten tento žánr dělá tak zajímavým, ale tady panu stříhači ujely nůžky. Střih akčních sekvencí vyloženě teleportuje osoby v čase a prostoru. Pak je tu ještě pár vyloženě do očí bijících věcí, jako nekonečně mnoho nábojů v samopalu Dana Auzdaye při přestřelce v garážích, napíchnutí na hák jeřábu a nebo celá akční sekvence na střeše. Přesto film co upoutal mou pozornost.

Ao qi xiong ying (1989)

Když on Andy Lau tady hraje strašně namyšleného vocasa. I když podotýkám, že on se na to se svojí vizáží hodí. Film mi přišel takovej průměrnej. Hodnocení si snímek v mých očích shodil až "grandiózním" finále. Kde se Wah promění v nesmrtelnou mašinu s nekonečným zásobníkem. Nejvíc mě dostala scéna, kde hodí granát do laufu bazuky z xy metrů. To je fakt síla.

Wang ming yuan yang (1988)

Syrový film s brutálně ostrou pistolnicí, která tomuhle počinu dala mnoho. Finále je grandiózní a hongkongská kinematografie této doby již navždy bude hluboko v mém srdci.