• Western

Noční dravci (1981)

THERE IS NO SECURITY! Myslím, že hodnocení tohoto filmu, je zde velice přísné. Je to sice průměrná krimi, ale za to se skvělým obsazením a parádními sekvencemi. Honička Wulfgara, obsazení lanovky, to jsou parádně napínavé scény. Stallone je tu patřičně tvrdý, Lando mu skvěle sekunduje a vyšinutý Wulfgar je bezchybný maniak. Dobře se na to dívalo a atmosféra NYC let osmdesátých je tu značně cítit.

Hoši z Brazílie (1978)

MY HONOR IS LOYALTY! THOSE WORDS WERE SUPPOSED TO BE ENGRAVED ON YOUR SOUL! Jej, tak to se nepovedlo. Námět zajímavý, ale Gregory jako dr. Mengele u mě naprosto selhává. Film se celkem vleče a závěrečná myšlenka mi ve výsledku přišla naivní. Spoiler: I kdyby těch Hitlerů běhalo po světě 1000, tak se věci s největší pravděpodobností nevyvinou tak, jako v poválečném Německu v roce 1933. Vypíchnul bych scénu na přehradě ve Švédsku a závěrečnou s dobrmany. Potěšili také lokace ve Vídni.

Ghost Warrior (1984)

IT'S NOT THAT SIMPLE, CHRIS! HE IS SAMURAI! Podle mě to mělo obrovský potenciál, který bohužel zůstal nevyužitý. Úvodní scenérie Japonska v dobách samurajů je vynikající a hned se mi do paměti zaryl obraz, kde proti sobě ve sněhu stojí Yoshimitsu a vůdce znepřáteleného klanu a za nimi se tyčí vrcholy hor. V naší současnosti, pak film trpí nešťastně vybranými lokacemi, které jsou takové nijaké a nezvládnutou konfrontací Yoshiho s naším světem. Ještě bych vypíchl scénu, kde Yoshi cválá na koni a reflektor z helikoptéry prosvětluje větve stromů. Oční orgie.

Saturn 3 (1980)

NO TACTION CONTACT! YOU MEAN, DON'T TOUCH? Hector byl dobře udělanej, ale myslím, že neměl na to, aby vyřídil tři dospělé jedince. Už jen jeho rychlost a počet hadiček co z něj trčel. Ale je to film a dobře se na něj koukalo. Přesluhující Kirk s holou zadnicí, který škrtí na zemi kapitána Bensona je nezapomenutelný.

Nevyhlášená válka (1990)

WHO'S RAMBO? Film na kterém spolupracoval Karl Maka, režíroval ho Lam a hrál v něm Danny Lee? To beru všemi deseti. Škoda, že tu Danny hrál takového prosťáčka v sáčku. Slušela by mu jeho drsnější rovina nekompromisního cajta s pistolí za opaskem. Co se týče akce, tak není co vytknout. Už úvodní kropení ze samopalů v kostele je špica, ale film strašně ztrácí tah na bránu v neakčních sekvencích. Jak už jsem psal, je to tím, že se Danny prostě netváří drsně. Pohled na nažehleného policistu patří tak možná do odpolední kriminálky na Primě.

Černá díra (1979)

MAXIMILIAN! Dva roky po kosmickejch válkách a Walt Disney udělá film ve kterém vypadá design robotů, jako bych ho navrhoval já sám. Ze začátku snímek ještě vypadá dobře, potom průměrně a konec je vyloženě špatný. Vesmírná Odysea je jen jedna. Shame on you.

Příšera z kráterového jezera (1977)

MY FIRST RESPONSIBILITY IS TO SAVE HUMAN LIVES, NOT SEA SERPENTS! Námět suprovej, lokace celkem ušla, šerif obstojnej, ale co film pohřbívá, tak je nešťastně vybraný hudební doprovod a dva šašci, co půjčují lodičky, kteří film degradují na sebe parodii. Kdyby se film bral více vážně, tak se mohl stát kultem v béčkové komunitě. Co na filmu rozhodně nepochopíte, tak je to, že všichni obyvatelé jsou hluší jako polena a několikatunový prehistorický ještěr se k nim přikrade potichu jako ninja, aniž by to kdokoliv z nich postřehl. Ale najdou se i skvělá místa; například taková honička s vrahem je docela adrenalínová..

Semena zla (1981)

MARK! Vyndej si ten písek z vagíny Sandy a přestaň se chovat jako kráva.

Tom Horn (1980)

Someday, you're going to have to pay for your way of life, Tom. You're a bad man and I know it. And if I let you talk me out of it, I'll be lost forever. So my adventures in this life won't mean anything because you will have seduced my soul...and drawn me into your world. Goodbye, Tom.

Americké monstrum (1982)

THIS GUY IS NOT DIE EASILY! Škoda, že film se tak dlouho vleče, protože konec je úplná pecka. Úplně jsem cítil jak se mi zrychlil tep. Scéna na mrakodrapu, kde neohrožený policejní sbor pálí z Chryslerovi kopule samopaly Smith & Wesson M76, je naprostá senzace. Závěrečné zúčtování v bytě, jen podtrhuje závěrečný tah na bránu. Škoda dvou prvních promarněných třetin.