Rychle a zběsile 5 (2011)

Opět akční nášup s původní sestavou jako minule a tentokrát posílenou o Rocka? To prostě musí potěšit snad každého akčního fandu, je to taková jízda, že si nestačíte ani odskočit na malou, protože mozkové buňky budou hynout po tisících ve zběsilé snaze to všechno pobrat takže doporučuji jednoduše vypnout a užívat si.

Vetřelec (1979)

První setkání s vetřelcem mě poznamenalo už v útlém dětství a musím říct, že atmosféra kterou pan Scott vytvořil byla tak hutná že jsem měl místo krve v žilách marmeládu. Musím dodat, že tento film se vyhýbá stárnutí jako čert kříži a to se jen tak nevidí.

Krev: Poslední upír (2009)

Zoufale zoufalá adaptace dobrého anime se zoufale roztomilou korejkou v hlavní roli a zoufalým natáčecí štábem, kterému bych svěřil leda tak náborové spoty do americké armády. P.S. Jestli je na vás v tomto komentáři moc zoufalství raději se podívejte na Blood+

Batman se vrací (1992)

V pravdě temnější a tím pádem i bližší předloze se tohle výborné pokračování honosí Burtonovým rukopisem kam se podíváme a je to vskutku podívaná. Žel dle mého už nikdy nikdo nepřekoná geniálního jokera v Nicholsonově podání ať už bude sebelepší viz. batman begins a dark knight a to stejné platí zde, DeVito v roli tučňáka je dobrým soupeřem ale můj oblíbený záporák je prostě už obsazen. Výborný film co jen o kousek zaostává za svým předchůdcem

Pevnost Boyard (1998) (pořad)

Originál je sice jenom jeden, ale proč si nedopřát klon kvality který i po takové době neztratil nic ze svého charisma

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Dle mého dokonalá televizní zábava, napínavá až do konce ... a dnes i pořádná nostalgie :-))

Princezna Mononoke (1997)

Můj nejoblíbenější Miyazakiho počin, anime a možná i jeden z filmů vůbec. Výborný příběh dokreslený přenádherným soundtrackem ... prakticky už není co vylepšit.

Sám v temnotě 2 (2008) odpad!

Ikdyž je to film jen do video distribuce tak s ním nemůžu mít žádné slitování. Po necelé hodině jsem měl chuť vrazit si šroubovák do nosu a marnit čas hledáním centra krátkodobé paměti abych tenhle výplod dostal navždy z hlavy.

13 (2010)

Musím se přiznat, že originál jsem neviděl a jak jsem zjistil pár desítek minut po tomhle filmu tak už po tom zase až tolik netoužím. Snad jen 2 věci mě držely ve střehu po většinu filmu a to lepší než průměrný Rourke a démonicky uhrančivý Michael Shannon

Terminator Salvation (2009)

No co si budeme povídat, když jsem viděl že na režisérské křeslo tohoto terminátora usedl McG tak mi bylo jasné, že půjde o křišťálově průzračnou dynamickou akci plnou výbuchů, honiček a všemožných efektů které mají odvést divákovu pozornost od slabého děje, nijaké atmosféry a logických chyb. Dostal jsem prakticky to co jsem očekával a jen se mi potvrdilo, že můžou ještě natočit tisíc různých filmů a sérií pod názvem terminátor ale ten je jen jeden a bez Arnolda už to nikdy nebude ten děsivě chladný stroj, který se vás bude snažit za jakoukoli cenu zabít.