Vesnice (2004)

Prozradit pointu filmu v jeho půli je do nebe volající. Zajímavý námět je tak naprosto pohřben. Škoda, velká škoda

Umučení Krista (2004)

I pro neznalé bible velmi srozumitelný film. Velmi, velmi podařené.

Na východ od ráje (1955)

Čekal jsem velkolepost shodnou s románem. Leč Elia Kazan se rozhodl dát do filmu jen část ze Steibeckovi úchvatné knihy a to pro mě bylo velké zklamání.

Velryby: Nezapomenutelná cesta (1997)

Miluju velryby a proto jsem byl z filmu nadšen. Bohužel jsem ho neviděl v IMAXU ale i přesto jsem byl potěšen krásnými záběry.

Putování tučňáků (2005)

Jeden z nejlepších romantických filmů. Samozřejmě se jedná o dokument, ale dokument tak krásný, že na mě působil skutečně jako romantický film.

Souboj cti (1996)

Van Dammův režijní debut je hodně vydařený. Je sice vidět že se inspiroval svými starými filmi (Krvavý sport a Kickboxer), ale ukočíroval to dobře. Místy vtipné hlášky a příběh zasazen do minulosti jsou jeho trumfy.

Probuzená smrt (2004)

První film, který se netočí jen kolem Van Damma. Ty tam je přehršle akčních scén. V tomto filmu jich uvidíte poskrovnu. Zato svou krvavostí stojí za to. Snaha o moderní akční film režisérovi k mému překvapení vyšel. Docílil toho nejen výběrem Van Damma :) ale hlavně kamerou a hudbou, která na akční film působní až příliš jemně, ale v tom je právě její síla. Jsem potěšen jakou filmovou cestu si V. D. v posledních třech letech vybral. Sází na režiséry s nevšedními nápady. Teď jen natočit pořádný psychologický film a má vyhráno.

Černý orel (1988)

Ničím nezajímavý a hodně nudný film. Bohužel to není ani typické béčko 90. let. Co je však pro fanouška Van Damma zajímavé je to, že zde opět dokázal, jak skvěle umí zahrát záporné postavy.

Krvavý sport (1988)

Nebýt evropských a asijských diváků, tento film by asi nikdy nespatřil světlo světa. Právě oni zapříčinili, že ho Menahem Golan vytáhl ze šuplíku a dal do kin. A stejně jako tento film udělal pro Van Damma hodně, udělal hodně i on pro něj. Když ho všichni zatracovali a řikali, že z toho nic nebude, na vlastní náklady ho nechal kompletně přestříhat a věřil. Víra se mu vyplatila a Krvavý sport se stal stěžejní pro jeho pozdější kariéru.