• Romantický

Dívka odjinud (2010) (seriál)

Jako milovnice fantasy nemám s tímto seriálem problém. Ze začátku jsem si sice musela zvykat na hlavní představitelku, ale i to jsem překonala. Jsem v polovině první řady a očividně podle zdejších komentářů je zde kámen úrazu. Zatím hodnotím 4*.. Snad kvalita dílů nezačne upadat. // I druhá řada mě baví, takže hodnocení zůstává stejné :))

Resident Evil: Afterlife (2010) odpad!

Ne. Ne. Ne. Hrůzostrašné kouzlo Resident Evil je nenávratně pryč, jen Paulovi to ještě nedošlo..

Deurim hai - Season 2 (2012) (série)

Po prvních pár dílech jsem to chtěla vzdát, protože mi přišlo, že se příběhově plácají na mělčině a nevědí co by. Ale naštěstí se to vzpamatovalo a dostalo to nějaký směr. Každopádně na první řadu to nemá ani náhodou.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Vynikající, prostě do slova a do písmene vynikající. A Diesel vs. Rock? Dva obři, kteří to pořádně osolili. Nemůžu si na nic stěžovat - naprosto nejlepší díl z celé série.

Ti druzí (2001)

Jedno slovo - napínavé!!! A přidám k tomu i hrůzostrašné :-D

Babylon A.D. (2008)

Ne, já to prostě nechápu. I přes moje "ujíždění na Dieselu" musím říct, že to byla slabota! A přitom si říkám, že ten příběh by nebyl zas tak ztracenej.. Ale bohužel z toho vyšel tenhle divný, předivný film, který ze začátku sice tak nějak dával smysl, ale bohužel se to vše zvrhlo v prapodivnou matlaninu. Ne, opravdu to nechápu.

The Nine Lives of Chloe King (2011) (seriál)

Původně jsem uvažovala nad jednou hvězdou. Je to naprosto neoriginální série, se stupidní hlavní představitelkou, která pokaždé (ale opravdu pokaždé) pronese nějakou stupidní hlášku. Ve finále je to prostě nuda, nesmyslná nuda. Jediné plus vidím v klučičím obsazení - no mám slabost pro Greye Damona :-) Taky Benjamina jsem si nakonec oblíbila. Tak za tohle bych dala jednu hvězdu. Ale stalo se takové štěstí v neštěstí. Opravdu jsem se nudila, takže jsem to dokoukala až do úplného konce (ano, vyčerpávající). A docela se to i vyplatilo. Poslední 4 minuty posledního dílu - no řekněme, že to bude tak jediné, co si z tohoto seriálu budu pamatovat. Luxusní. Konec je kulervoucí. Bohužel ty 4 minuty to všechno nezachrání..

Noční hlídka (2004)

Nejdřív musím říct, že knížky jsem nečetla. To bude asi nejzásadnější věc v mém hodnocení. Nakonec jsem udělila čtyři hvězdy. Důvod? Tak ze všeho nejdřív musím pochválit režiséra - přesně tenhle styl se k příběhu hodil. Mělo to rychlý spád, který sice neumožnil moc nad tím příběhem přemýšlet, ale zaručeně nenudil. Další věcí na plusovém seznamu - hlavní postavy. Žádní frajírci, namakaní narcisi. Ne. Obyčejně vypadající, přesto výjimeční. To se mi HODNĚ líbí. Mínusem ale je chaos. Začátek je pro mě nepochopitelný. Pravděpodobně proto, že jsem nečetla knížky. Nevím tedy o co jde. Vysvětlení se mi dostává opravdu po málu a teoreticky až skoro na konci mě ujistí v mých předpokladech. Se vším všudy to ale ve mně zanechalo dost dobrý dojem. Btw - moje nová noční můra - panenka Mashenka.. Fuj, fuj, fuj!

Tajemství kruhu (2011) (seriál)

Na začátku jsem si říkala - wohoo, nový seriál o čarodějnickém spolku, navíc ze stejné dílny jako jsou VD. Ale po pár epizodách mě zaplavila vlna zklamání. Příběhová linie by byla velmi zajímavá, kdyby se scénáristi nesnažili skoro až násilně vyrovnat VD v "akčních" scénách, pro teenagerovské čaroděje/čarodějnice v mých očích nesmyslné. Nesedí mi to prostě do toho příběhu. Nechápu, proč se v tomto seriálu nepraktikuje magie, když to je de facto o čarodějích. Základ měl být ten příběh, který ale po několika dílech ztrácí smysl, a spolek je tam naprosto k ničemu. Pozornost se stáčí k blonďaté Cassie, která je mi čím dál tím víc nesympatická. Původně jsem seriál ohodnotila 4 hvězdami, ale stačilo pár dalších dílů a uvědomila jsem si, jaký to byl omyl. Moje dvě hvězdy jsou pro Phoebe Tonkin a Chrise Zylku. Ostatní je vážně zbytečnost.