Muž odnikud (2010)

Jednodušší příběh si snad nejde představit. Bývalý tajný agent se sblíží s malou dívenkou, kterou unesou a muž se pak nelítostně vydává na její záchranu. Zcela klasický námět v dosti neobvyklém kabátě mě opravdu dostal. Nevýrazný hrdina, který ničím nezaujme se postupně proměňuje v démonického anděla smrti, jenž svým způsobem boje mi trošku připoměl Jasona Bourna v kombinaci se Stevenem Seagalem. Hlavně ta bojová scéna ke konci filmu je opravdu povedená.

Polární expres (2004)

Pohádka Vánoční, sic ducha velmi amerického, jenž přece Vánočního. Není v ní žádný Ježíšek, pouze nefalšovaný tlustý Santa, tak jak má být. Jednoduchý příběh vyšperkovaný krásnou a chytlavou animací spolu se skvělými popěvky, vytvoří dojem opravdu kouzelně stráveného času.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Zajímavý příběh pokládající více otázek než li odpovědí. Dlouhý, smutný a více vleklý než je nutno a místy celkem dosti nudný. Příběh vyprávějici o tom, že když se zbavíte velmi těžkého břemena bude člověku hned lépe, není tím, co by jsem označil za zábavné ani dojemné, ale pouze zvláštní.

Spartakus (2010) (seriál)

Neobyčejné zacházení s historickými fakty vyvolávající naprostý úžas a pobouření, ve mě zvedly obrovskou vlnu vzrušení a odporu ke staré civilizaci, kde gladiátorské soupeření bylo jasnou a žádanou samozřejmostí. Seriál táhne pouze jediná osoba, kde ostatní působí pouze jako drobné kosmetické doplňky a to je - Andy Whitfield. Charismatický herec s vysoce jiskrným pohledem dokáže navodit atmosféru opravdového zájmu, ve kterém divák splývá s hrdinou v čase starověkého Římského imperia. Nezapomenutelné.

TRON: Legacy 3D (2010) odpad!

Škoda peněz a kvalitního námětu. No zase jsem se zklamal a nechal nalákat na něco co vypadalo jako dost kvalitní nářez. Ale není všecko zlato, co se třpytí. Jasná a názorná ukázka, jak se to dá nechutně oškudlit.

Teorie chaosu (2008)

Velmi kladně jsem s tím pánem soucítil.Plánovat si takto dopodrobna svůj život mi připadalo, jako nějaká nemoc. No a proto mi jej i bylo docela líto. Ryan Reynolds v této roli zaslouží mé velké uznání , opravdu se mi zdálo, že mu pasuje na míru. Příběh se mi zdál celkem fádní a běžný, jenže celé to všechno kolem mi dost sedlo po chuti a proto se mi to moc líbilo.

Kult hákového kříže (1998)

Velmi citlivý příběh vysoké úrovně. Dojemné. Každopádně film postrkuje člověka k tomu aby se více zamýšlel nad otázkami rasizmu. Přerod ze skinheada í v člověka je úchvatný. Líbí se mi momenty, kdy hlavní postavě pomalu dochází to, že byl pouze figurkou v nesmyslné hře absurdní abnormality jednoho člověka. Navíc skvělé vykreslený bratrský vztah, podtrhuje už jinak skvělou atmosféru tohoto filmu.

Město bohů (2002)

Úchvatný zájezd do Brazilské chudiny a její temné strany skrz božskou kameru. Charaktery zachycený s ostrou syrovostí, jsou jemně vyplétaný v pestrém ději, který diváka nepustí a nedá mu odvahu se od filmu pustit, jelikož se bude bát, že by o něco přišel a to o Město Bohů. Takhle má vypadat zážitek.

Poslední pokušení Krista (1988)

Líbí se mi to proto, že to není až tak boží, jako lidské. Je to tak lidské až je to boží. Jsem pro, moc krásný film, na který se musím ještě párkrát kouknout. Ze začátku mi trošku vadil Wiliam Dafoe na kterého jsem si během koukání zvykl a nakonec jsem jej i přijal. A už si místo něj nedokážu představit někoho jiného. To, že původní příběh z evangelií, vzal téměř nohy na ramena, mě osobně vůbec nevadilo, a aby jsem pravdu řekl je mi to úplně jedno, z jakého úhlu se na tento příběh koukám.

Svět podle Prota (2001)

No odkud kdo bral inspiraci??? Každopádně mě i napadlo, že Kevin Spacey není člověk,ale skutečný K-Paxman. Brutálně chytlavý snímek. Existuje nějaká filosofie K- PAX ??? Jestli ne, tak by měla být. Film je skutečně dost inspirativní. Po shlédnutí jsem měl takový silný pocit, že je nade mnou něco krásně vyššího. A taky proto se na něj kouknu kdykoliv znova.