Most přes řeku Kwai (1957)

Zajimavý snímek se zajimavým zakončením. Příběh zabývající se principy a zásadami, ano to je mé gusto. Ale velkým problémem se mi zdá délka filmy a pár zbytečných scén. Klidně mohlo být více rozebráno to jak se most stavěl atd. Opravdu jde z toho cítiti stará klasika, kterou bohužel už já nedokážu tak naplno ocenit a film se mi líbil.

Před úsvitem (1995)

No t o je jako romantika? Pane však je to jen totální úlet. Neseděla mi herecká dvojice. Prostě vůbec. Ethan Hawke byl příšerný a Julia Delphy nebyla škaredá, ale do té role mi také nesedla. Je to skvělý námět, a určitě toto téma nevyužilo veškerý potenciál, který má.

Tik ťak (2011) (studentský film)

Topbombastic, nemám co by jsem vytkl, jenom chválil,chválil a chválil. Úžasný megamalýfilm, který mne dnes moc potěšil. Doporučuji všem

Nepříjemná pravda (2006)

Dokumnet říkajíci jednoduše jednu věc. Spustili jsme katastrofu, která se již nedá zastavit. Snad jen okamžitým jednáním a spolupráci největších znečišťovatelu zpomalit Bohůžel nevěřím v to, že lidstvo změní svůj postoj k planetě zemi do té doby než bude na pokraji zkázy, možná poté se nějakým způsobem rozhýbe. Takže stačí jenom čekat.

Sin Nombre (2009)

Od tohoto filmu jsem po celou tu dobu při koukáni očekával šťastný konec i když jsem věděl, že to není možné. Co se mi zdálo šílené, že tyto příběhy se odehrávají denodenně, každou minutu a ve skutečnosti jsou ještě brutálnější, a samozřejmě, žádné happy endy. Líbí se mi, když někdo natočí nějaký příběh o kterém se moc nemluví, nepíše a ukáže skutečné hrdiny, kteří umírají, protože tito hrdinové nemají bohůžel na výběr.

Hrob světlušek (1988)

Velmi smutné, ponuré, a velmi krásné. Nedokázat se postarat ani o svou malou sestřičku ??? Takto nějak vypadá asi peklo nevinných lidí, kteří s válkou nemají v podstatě co dočinění. Hlavně tím myslím, malou Sestsuko. Hlad, bída, nemoci a boj o holé přežití, něco strašlivého, zažít by to nechtěl asi opravdu nikdo a po tomto filmu se snad každý v tomto názoru utvrdí.

Vůně ženy (1992)

Jak by jsem označil Al Pacina a jeho roli v tomto filmu jedním slovem - úchvatný. Po pěti minutách koukání zjistíte, že se od obrazovky nemůžete odtrhnout. Proč ??? Protože, jednoduše Al Pacino, hraje, žije, slepě předvádí se vším umem a disciplinou herecký koncert. Ano je to jeden z nejlepších hereckých výkonu na jaké jen tak nezapomenete. O příběh nejde, je velmi jednoduchý, ale zato krásně zpracovaný, záčátek, závěr, prostě pecka. Krásný oddechový a absolutně nenáročný film, ke klidnému večeru.

Trabantem napříč Afrikou (2011)

V 96 minutách tohoto dokumentu jsem se naplno vžil do kůži těchto obdivuhodných lidí. Nádhera, nejeden divák bude mít pocit, že by se k nim velmi rád přidal a podstoupil tuto Africkou cestu spolu s nimi. Pestrá směsice veselých pocitů, krásných momentů, veselých příhod a jedinečným a jasným poselstvím- Neexistuje slovo NEJDE. Toto bylo to co se mi na tom líbilo, cesta měla nějaký smysl, měla co dokazovat ostatním. Posouvat hranice o další kus dál. Skvělé, to se prostě musí vidět.

Vyšší princip (1960)

Vyvolavalo to ve mě tolik dojmů, pocitů, emocí, že jsem si v jednu chvíli ani nemohl vybrat. Prostor pro úkazku špatnosti nacistického režimu v Československu během 2.sv. války natočen během režimu komunistického? Zajimavé, že to vůbec prošlo. Profesor jakého už asi dnes na školách nenajdeme, je velmi opravdově pohádkový, svým morálním principem si musí získat srdce každého dobrého člověka.

Město (2010)

Člověk, který si to rozhodne pustit v pátek večer má pěkný průser. Bo to je nuda. Nepřehledné, charaktery nezajimavé, příběh průhledný. Ben Affleck, možná bude jednou špičkový režisér, ale ne kvůli těmto filmům. Tento film mi dal mnohem méně než jsem od něj očekával.Zdar.